Pagina 101 din 2458 PrimulPrimul ... 5191991001011021031111512016011101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 801 la 808 din 19660

Subiect: Amenajari ale locuintei - idei, poze, discutii

Inregistrat
    05.08.2006

Implicit Re: Amenajari ale locuintei - idei, poze, discutii

Citat Postat de enjoythesilence Vezi mesajul
    da, ai dreptate ca aveati de ce sa intelegeti prost n-am explicat de ce imi tb metraj...vreau metraj pt ca baia e destul de mare fata de maj ap de la bloc si ma gandeam ca un covoras obisnuit nu ajunge deloc...sincer si eu as vrea sa pun gresie si faianta dar v-am zis cat ma costa cel putin...5000 ron...nu am sa investesc banii astia intr-un apartament pe care-l vand la anul sau maxim peste 2 ani. oricum cel care se muta in el probabil va vrea alta faianta si gresie si cred ca ii convine sa fie gol pt ca-l costa si daramatul (eu cel putin asa gandesc)...o sa vad ce-o sa fac. probabil nu voi pune
    Asa cum spunea si Ana cred ca ai putea sa pui doar gresie, iar peretii sa ii vopsesti. Arata decent si nu mai costa la fel de mult

Inregistrat
    27.07.2006

Citat Postat de enjoythesilence Vezi mesajul
    cat de ieftin se poate dar sa reziste si sa nu fie chiar de calitate 0. nu-mi pasa decat sa stea oamenii intr-o casa "salubra" ca noi n-o sa stam niciodata acolo asa ca nu facem investitii majore...acuma la cate mi-ai zis nici nu stiu dusumeaua stiu ca este aprox la fel de scumpa cat gresia (e de fitze mai nou). cred ca si parchetul si rasinile se exclud (tot cat gresia + manopera costa), de mozaic as vrea sa scap ca asta e pe jos deci ar ramane linoleumul...mi-e frica insa ca nu rezista la umezeala si apa. poate numai cu un adeziv special...ar mai fi o varianta si anume sa iau covor de baie metraj si sa-l pun in toata baia. sa fac numai baia ma costa 2400 ron cu materiale si manopera si toate materialele in toata casa nu ma costa mai mult de 3500...deci as vrea sa nu dau 2000 E pe o baie si o bucatarie...nu stiu daca o sa reusesc...
    vezi ca e o vopsea speciala pe care o dai pe jos, o sa ma interesez cum ii zice azi si iti spun. e o varianta destul de buna pt a acoperi acel mozaic, o alternativa ieftina la gresie. eu o sa ii dau cu aceasta vopsea bunicului meu in baie, ca are si el mozaic pe jos, pe el de ex il costa in jur de 2 mil, baia avand cam 1,5 m latime pe 6m lungime. e cauciucata vopseaua aia, ceva de genul asta. fiind f inclinata baia, nu ii pot pune gresie pt ca s-ar ridica f mult nivelul, iar la el e o problema, pt ca din dormitor intri direct in baie, si mi-e ca s-ar impiedica de pragul ala din baie (el are si 82 de ani, de asta mi-e frica). o sa-ti dau mai multe detalii, eventual poze dupa)

Inregistrat
    10.08.2006

Dupa nunta ,am trecut la altele si anume renovarea locuintei,se pare ca si in acest domeniu miresicile pot fi de ajutor.Atasez si cateva poze cu bucataria ,recent renovata,mai avem de cumparat diverse accesorii pentru bara.Cu toate ca avem o bucatarie micuta am incercat sa exploatam fiecare spatiu.
    As vrea sa vad cat mai multe poze cu casutele voastre,deoarece ne asteapta o vara grea...continuam renovarea
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    29.11.2006

Citat Postat de valentina Vezi mesajul
    Dupa nunta ,am trecut la altele si anume renovarea locuintei,se pare ca si in acest domeniu miresicile pot fi de ajutor.Atasez si cateva poze cu bucataria ,recent renovata,mai avem de cumparat diverse accesorii pentru bara.Cu toate ca avem o bucatarie micuta am incercat sa exploatam fiecare spatiu.
    As vrea sa vad cat mai multe poze cu casutele voastre,deoarece ne asteapta o vara grea...continuam renovarea

frumos si cu bun gust. imi plac la nebunie scaunele, de unde vi le-ati cumparat?

Inregistrat
    15.11.2006

waw, foarte frumoasa bucataria voastra !!!
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    13.08.2006

ce-mi place mobila... si eu vreau asa , dar nu gasesc pe cine sa mi-o faca

Inregistrat
    10.08.2006

Ma bucur mult ca va place bucataria noastra,nici nu stiti cat de mult am umblat pentru fiecare lucru din bucataria asta , mai ales cat nervi ne-am facut cu mobila de bucatarie,ne-au greit culoarea,au venit la ora 23 sa ne-o monteze,in fine multi nervi dar zicem noi ca a meritat.
    Scaunele le-am luat de la STAER si au costat 1.100.000 bucata,la reducere de la 1.6mil pret normal.

Inregistrat
    26.08.2007

Citat Postat de vio Vezi mesajul
    ce-mi place mobila... si eu vreau asa , dar nu gasesc pe cine sa mi-o faca
    Daca ai nevoie de o firma/meserias. care se ocupa de asa ceva, spune-mi, si-ti recomand pe cineva. Noua ne-a facut dormitorul, asa ca daca vrei si mostre/poze, iti trimit .

Pagina 101 din 2458 PrimulPrimul ... 5191991001011021031111512016011101 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us