Pagina 11 din 2458 PrimulPrimul ... 91011121321611115111011 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 81 la 88 din 19660

Subiect: Amenajari ale locuintei - idei, poze, discutii

Inregistrat
    03.08.2006

Implicit Re: Pt. cine se muta in casa noua! :D

fetelor, bine v-am gasit ! eu n-am mai scris demult aici la miresici, iar pe topicul cu amenajari case sunt chiar noua! as avea si eu o rugamine la voi sa va dati cu parerea ce culori de covor si perdea merge la sufrageria mea . mi-am facut de curand la comanda mobila si , din pacate, acum nu imi mai place culoarea .mi se pare ca inchide mult camera sinu stiu cum s-o inveselesc, sa o salvez! pls dati-va cu parerea! cand va fi gata apartamentul , voi pune si eu poze cu toate camerele. si restul mobuilelor sunt gata dar, deocamdata, e cam deranj in casa!

donez rochita mea de mireasa !

Inregistrat
    15.11.2006

Eu cred ca ar merge ceva pe orange sau verde,s-ar potrivi si cu parchetul si cu mobila.Perdele si covoare gasesti sigur,modele foarte frumoase.Si mobila iti permite sa pui pe ea diverse obiecte decorative in ton cu restul accesoriilor.Plante multe, ghivece imbracate in perdea sau draperie (eu asa am facut si da foarte bine) ... Succes
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    10.01.2007

ai putea sa incerci o combinatie de orange cu galben pai,orange-caramiziu sau ce iti trece tie prin cap.Pt ca daca ai obiecte decorative cu aceleasi culori si pui pete de culoare prin camera o sa iasa super bine cu orice culoare.

Inregistrat
    03.08.2006

multumesc mult fetelor pentru idei! ma bucur ca ne-am gandit cam la aceleasi nuante . nici nu prea am de ales. maica-mea ma incurajeaza si ea (ca sunt cam disperata) si zice ca o sa vina bine cand o sa pun si obiecte decorative. as cauta pentru covor ceva din oranj -galben combinat cu un verde kaki dechis sau chiar un verde din ala tipator, dar ai mei zic ca o s-o dau in bara cu verdele! noi nu prea avem aceleasi gusturi si uite asa am ajuns sa fac mobila pe gustul lor si acum sa nu mai suport culoarea! offf!
    si mai am o intrebare: ce ziceti ca merge mai bine la mobila: perdea cu draperie(ce culori?) sau jaluzele verticale (preferinta sotului)? si daca pun jaluzele, sotul vrea numai cat e geamul, maica-mea zice ca e mai bine pana jos, sa nu se vada caloriferul!

Inregistrat
    19.09.2006

Citat Postat de clauditza28 Vezi mesajul
    si mai am o intrebare: ce ziceti ca merge mai bine la mobila: perdea cu draperie(ce culori?) sau jaluzele verticale (preferinta sotului)? si daca pun jaluzele, sotul vrea numai cat e geamul, maica-mea zice ca e mai bine pana jos, sa nu se vada caloriferul!
    mie imi place mai mult cu draperii, dar nu pana jos, ca pot da un aer greu incaperii. daca sunt cat geamul arata frumos si inveselesc camera. asta e valabil si pentru jaluzele verticale. adica tot scurte.

daca optati pentru draperii, si, eventual, perdele, poti sa le faci asortate la covor. daca va fi covorul cu oranj si verde, cum cred ca ar fi foarte bine, desigur sa se potriveasca, ai putea sa faci draperiile pe un verde asemanator, presupunand ca verdele din covor e in proportie mai mica decat oranjul si maronul. daca va fi covorul in proportie inversa, ai putea sa optezi pentru draperii oranj, dar, asa, mai stins. adica sa bata inspre maroniu/caramiziu. sa nu fie contrastul prea mare cu mobila, dar sa fie un contrast, totusi.

mai bine sa se vada caloriferul, ca e mic, decat sa curga asa, niste chestii pana in pamant. desigur, mai e si in functie de marimea camerei. la camerele f mari, merg draperii lungi fara nici o problema.

Inregistrat
    22.10.2006

Citat Postat de clauditza28 Vezi mesajul
    multumesc mult fetelor pentru idei! ma bucur ca ne-am gandit cam la aceleasi nuante . nici nu prea am de ales. maica-mea ma incurajeaza si ea (ca sunt cam disperata) si zice ca o sa vina bine cand o sa pun si obiecte decorative. as cauta pentru covor ceva din oranj -galben combinat cu un verde kaki dechis sau chiar un verde din ala tipator, dar ai mei zic ca o s-o dau in bara cu verdele! noi nu prea avem aceleasi gusturi si uite asa am ajuns sa fac mobila pe gustul lor si acum sa nu mai suport culoarea! offf!
    Categoric perdele si draperii, de culoarea lor va depinde cat de luminoasa sau intunecata va fi casa.

Inregistrat
    06.02.2005

Eu as pune perdele si draperii portocalii, covor galben cu portocaliu si accesorii in aceleasi culori. Cred ca ar inveseli foarte mult camera.

Inregistrat
    03.08.2006

multumesc mult pentru idei! maine dau o raita prin magazine sa vad ce gasesc si cand termin pun poze!

Pagina 11 din 2458 PrimulPrimul ... 91011121321611115111011 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us