Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 17 la 21 din 21

Subiect: Ceremonie religioasa si civila in aer liber!

Inregistrat
    14.12.2011

Implicit Re: Ceremonie religioasa si civila in aer liber!

buna fetelor. noi am avut cununia religioasa in aer liber. preotul era din ploiesti dar noi ne-am castorit in brasov. nu este interzisa cununia religioasa in aer liber. mie preotul nu mi-a zis nimic de asa ceva. poate preotii vostri nu au chef sa se deplaseze.
    sfatul meu este insa, mai ales daca este in luna de vara, sa gasiti o solutie sa fie umbra. eu am avut nunta pe 9 iunie 2011 si a fost ata de cald incat oamenii nu mai stiau cum sa se ascunda. nu mai vorbesc de noi, care a trebuit sa rezistam in soare. sotul era transpirat in ultimul hal iar eu tota nunta am avut spatele rosu de la soare (am pielea foarte alba si ma ard imediat).
    dupa ce intr-un final s-a intrat in restaurant apa plata s-a terminat in 15 minute. toti oamenii erau sleiti de puetri, nici foame nu le mai era de la caldura... prima ora din nunta a fost trista

Inregistrat
    17.08.2012

Este cineva din Bucuresti care a avut cununia civila in aer liber?
    Ma intereseaza cam care ar fi tarifele la care sa ma astept pentru deplasarea ofiterului de stare civila.

Inregistrat
    18.01.2013

Citat Postat de carmina_marina Vezi mesajul
    Nu-l stiu inca ,dar il pot afla fiindca restaurantul se ocupa. Au un pachet all inclusive care cuprinde inclusiv cununia in gradina. Da-mi ragaz cateva zile sa-i intreb si-ti spun
    Buna,
    Te rog sa imi transmitit si mie numarul de telefon al preotului care va oficiaza cununia la restaurant.
    Multumesc.

Inregistrat
    19.06.2012

Buna, sunt noua pe forum si nu stiu daca aici ar fi trebuie sa postez deci nu sariti la mine .

Intrebare: stie cineva ceva despre ceremoniile umaniste ???

Multumesc

Inregistrat
    17.10.2013

Ceremoniile umaniste sunt niste ceremonii simbolice adica nu au valoare religioasa si nici legala. Sunt un fel de ceremonii non conformiste, unde oficiantul se conformeaza cerintelor tale in totalitate, atat in ceea ce priveste locatia cat si in privinta lucrurilor spuse in "pledoarie".
    exista oficianti si la noi in romania 3 stiu si eu. poti lua legatura cu ei si vezi cum va intelegeti.
    sunt potrivite pentru cei care fac parte din cupluri cu religii diferite sau care doresc reinnoirea juramintelor sau pur si simplu un alt fel de sarbatorire a dragostei llor

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us