Pagina 24 din 24 PrimulPrimul ... 14222324
Rezultate de la 185 la 189 din 189

Subiect: Cadouri si jucarii pentru copiii peste 1 an - pareri dupa testare

Inregistrat
    18.11.2007

Implicit Re: Cadouri si jucarii pentru copiii peste 1 an - pareri dupa testare

Citat Postat de femina_popa Vezi mesajul
    ce parere aveti de o bucatarie de jucarie pt D. a mea, de Craciun?

are 1 an si 7 luni acum si e numai cu ochii dupa mine la bucatarie si ii place tare mult sa ma imite.
    am gasit de la 18 luni dar imi e teama ca poate e prea mica pt asa ceva, desi are o papusa si ii da sa manance la fiecare masa, cand ii dau eu are si ea lingurita ei pt papusa, ma gandesc ca poate o sa ii placa si acele ustensile de plastic si aragazul...

gasisem astea:
    Fetita mea are o bucatarie asemanatoare si se joaca in fiecare zi cu ea. I-am dat-o la 1 an si 2 luni si inca nu s-a plictisit de ea. O recomand

Inregistrat
    20.03.2012

Citat Postat de cristinai Vezi mesajul
    Fetita mea are o bucatarie asemanatoare si se joaca in fiecare zi cu ea. I-am dat-o la 1 an si 2 luni si inca nu s-a plictisit de ea. O recomand
    multumesc mult pt raspuns

e incurajator sa stiu ca merge si de la varsta asta

Inregistrat
    17.09.2014

Buna ziua, baietelul meu are 5 ani si i-am cumparat de curand o serie de jucarii lego copii educative menite sa ii stimuleze inteligenta dar si sa ii capteze atentia cu designul lor inovativ. Eu i-am cumparat de pe JucariiCopii.eu si sunt foarte multumita, mai ales ca l-am facut foarte fericit pe baietelul meu. Am sa va arat poze cu jucariile preferate ale copilului meu.

Jucarii care sa-i permita sa stea pe ele si sa se impinga cu picioarele in pamant – il ajuta la dezvoltarea capacitatilor motorii. Este bine sa eliberati lucrurile din calea micutului, apoi sa va asezati in fata lui si sa-l chemati spre voi si, pe masura ce se apropie, sa mergeti incet in spate. Este si o buna ocazie pentru copil sa invete unele cuvinte care indica actiuni: “haide”, “inainte”, “in fata”, “stop”. Jucarii muzicale – lasati-l pe copil sa stabileasca singur regulile jocului si pe ce butoane sa apese ca sa faca jucaria sa sune asa cum vrea el. Este o modalitate buna sa capete incredere in el, sa se distreze si pe deasupra sa isi dezvolte functia cognitiva. Talentele artistice le punem in valoarea de la o varsta frageda. muzica ii ajuta pe copii in numeroase moduri, de la dezvoltarea stimei de sine si pana la formarea unor abilitati de exprimare a emotiilor. Masute educative, OBALL, tuneluri de activitati, papusi care povestesc: http://timez.ro/category/jucarii/jucarii-0/

Inregistrat
    28.04.2016

Buna! Am avut si eu la un moment dat o problema cu jucariile si am zis ca merita sa faci un compromis financiar si sa iei ceva mai scump,dar bun. Ai mei sunt innebuniti dupa jucariile lego. Sotul a gasit online un magazin de la care luam cam tot ce tine de capitolul jucarii pentru prichindei. Va las un link daca sunteti careva interesata. http://www.toysmall.ro/Jucarii-LEGO-...Ville_318.html

Pagina 24 din 24 PrimulPrimul ... 14222324

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us