Pagina 1 din 24 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 189

Subiect: Cadouri si jucarii pentru copiii peste 1 an - pareri dupa testare

Implicit Cadouri si jucarii pentru copiii peste 1 an - pareri dupa testare

am un baietel de un an si ma intreb ce jucarii sa-i cumpar, care ar fi mai potrivite, sa-i iau unele mai scumpe sau mai ieftine.unele persoane spun ca nu se merita, ca ar trebui sa pastrez banii pentru alte lucruri, ca se plictiseste de ele.

Implicit Re: merita sa investim in jucarii?

Voi cum ati procedat?

Inregistrat
    15.09.2006

Intrebarea corecta este daca merita sa cheltuim pe jucarii.
    Raspunsul este da, pentru jucarii scumpe. Jucariile ieftine sunt facute din plastic ieftin, care poate fi si toxic, pot fi nesigure, necertificate, etc. Nu lua insa prea multe, depinde de la copil la copil ce ii place, nu exista retete general valabile, unii copii reactioneaza la anumite jucarii, altii nu. De plictisit de ele, daca ii plac, nu se va plictisi, dar nici nu te astepta ca un copil atat de mic sa se joace ca un copil mare, tacticos.

Da.Ai dreptate. E mai corect exprimarea "sa cheltuim pe jucarii".
    La investit"ma gandeam mai mult daca merita sa luam jucarii mai scumpe, care au mai multe functii, cu care se poate juca si mai incolo, nu doar acum.
    Multa lume imi spune sa nu-i cumpar jucarii scumpe ca se va plictisi de ele. De aceea sunt in cautare de jucarii cat mai interesante.

Inregistrat
    15.01.2008

Citat Postat de ileana_dor Vezi mesajul
    am un baietel de un an si ma intreb ce jucarii sa-i cumpar, care ar fi mai potrivite, sa-i iau unele mai scumpe sau mai ieftine.unele persoane spun ca nu se merita, ca ar trebui sa pastrez banii pentru alte lucruri, ca se plictiseste de ele.
    Scumpe sau ieftine,crede-ma,se plictisesc repede de ele. Astia mici nu stiu ca jucaria e marca X sau Y sau a costat mult sau putin....se va plictisi repede.Mai ales daca intra in contact si cu alti copii.Atunci jucaria celuilalt va fi mult mai buna si mai interesanta.Crede-ma,trec prin asta .Oricat de multe/scumpe/ieftine/colorate jucarii ar avea,de unele se plictiseste sau vede alta la alt copil si a celuilalt arata mai bine,se misca altfel,etc

ma gandeam sa-i cumpar un antepremergator dat fiind faptul ca a inceput sa aiba mania de a impinge sau a trage caruciorul. imi place acest antipremergator si pentru ca are in dotare tot felul de butonase cu sunete, tot felul de zdrancanele.acum daca vorbim de pret : incepe de undeva de la 150lei. merita?

Inregistrat
    15.01.2008

Citat Postat de ileana_dor Vezi mesajul
    ma gandeam sa-i cumpar un antepremergator dat fiind faptul ca a inceput sa aiba mania de a impinge sau a trage caruciorul. imi place acest antipremergator si pentru ca are in dotare tot felul de butonase cu sunete, tot felul de zdrancanele.acum daca vorbim de pret : incepe de undeva de la 150lei. merita?
    sincer,eu nu as da banii pe asa ceva.Mi se pare o investitie mare pt putin timp;hai ca se joaca cateva luni,apoi ce faci cu el?Ar fi bun daca ai mai face si bebe2,altfel nu vad utilitatea.
    Parerea mea

Inregistrat
    18.11.2006

Citat Postat de alinagr Vezi mesajul
    sincer,eu nu as da banii pe asa ceva.Mi se pare o investitie mare pt putin timp;hai ca se joaca cateva luni,apoi ce faci cu el?Ar fi bun daca ai mai face si bebe2,altfel nu vad utilitatea.
    Parerea mea

asa putem spune despre orice jucarie, ce s-o mai luam ca oricum nu o va mai folosi dupa catva timp, sau chiar despre carucior, scaun de masa, etc. daca nu faci bebe 2,3 poti sa le donezi, sau chiar sa le vinzi.

al meu se joaca mereu cu jucariile care le are, indiferent daca sunt scumpe sau nu, pt ca nu le are tot timpul pe langa el, ci i le dau prin rotatie.

eu una nu sunt adepta pet-urilor sau a telecomenzilor, mobilelor, etc pe post de jucarii pt ca sunt periculoase si obisnuiesc copilul sa se joace cu ce nu trebuie. al meu le-a vazut, le-a pipait, dar nu le are la indemana cand se joaca.

Pagina 1 din 24 12311 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us