Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 14 din 14

Subiect: Sarcina oprita din evolutie

Inregistrat
    08.07.2009

Thumbs up Re: Sarcina oprita in evolutie

Citat Postat de honeytunde Vezi mesajul
    Arefamul e progesteron, care sustine sarcina!
    aspenterul se da pt probleme de coagulare ale sangelui.

tu avand beta mic si bebe cu diferenta mai mare de o saptamana de la UM e normal ca ti l-a prescris!
    analizele hormonale pot fi bune si totusi sa fie prezenta vro mutatie.
    No ma rog,se pare ca aici sunt medicii nu in spitale sau clinici private.
    am diferenta mai mare de o sapt pt ca am ovulat mai tarziu...sau poate stii tu mai bine decat medicul...ce zici?
    stiu pentru ce e aspenterul si arefam-ul...am citit si eu destul...repet, sunt mai multe cazuri,cunosc mai multe cazuri...care au primit prin reteta aceste pastile chiar daca analizele erau f bune,si daca tot nu fac nimic rau,de ce sa nu fie prescrise aceste medicamente?
    tb doar sa se inteleaga pe acest forum,ca suntem diferiti,ca exista si alte posibilitati...nu doar cele pe care le cunoastem noi...

Inregistrat
    08.07.2009

Implicit Re: Sarcina oprita in evolutie

Citat Postat de anioana Vezi mesajul
    dar nu te-ai gandit ca exista si un motiv pentru care iti recomanda sa iei aspenter? sau medicul tau da aspenter dupa culoarea ochilor..cele cu ochii albastri cate 1 pastila pe zi...alea cu ochii verzi cate 1 la 2 zile....
    f usor sa devii ironica... binenteles ca m-am gandit,si am si scris...ca nu tb sa fie neaparat cazuri stiute de trombo,sau altele ca sa poti lua pastilele astea...eu una,asta am inteles din discutia mea cu medicul meu...
    am fost la 4 medici cu analizele si cu rezultatele toti 4 mi-au zis acelasi lucru...
    repet intrebarea...n-or fi stiind despre ce e vb? acesti medici? hai sa fim serioase si sa gandim limpede...sunt cazuri si cazuri...cred ca nu ne pricepem mai bine decat medicii...ca ne dam cu parerea pe ici pe colo e altceva,dar cand incep deja disputele...si ironiile e aiurea !
    mai sus am vb cu ana...nu cu altcineva...am scris parerea mea...atata tot, nu am facut afirmatii nefondate si nici nu am tinut vaca de coarne,cand ea era suta )

Inregistrat
    06.05.2009

Citat Postat de ionut_tuo Vezi mesajul
    No ma rog,se pare ca aici sunt medicii nu in spitale sau clinici private.
    am diferenta mai mare de o sapt pt ca am ovulat mai tarziu...sau poate stii tu mai bine decat medicul...ce zici?
    stiu pentru ce e aspenterul si arefam-ul...am citit si eu destul...repet, sunt mai multe cazuri,cunosc mai multe cazuri...care au primit prin reteta aceste pastile chiar daca analizele erau f bune,si daca tot nu fac nimic rau,de ce sa nu fie prescrise aceste medicamente?
    tb doar sa se inteleaga pe acest forum,ca suntem diferiti,ca exista si alte posibilitati...nu doar cele pe care le cunoastem noi...
    la prima ta afirmatie iti raspund asa: de unde sti tu ca eu nu sunt medic?
    la a doua afirmatie: si eu am ov. mai tarziu, insa n-am avut diferenta mai mare de o sapt. tu scriai saptaminile trecute ca sarcina ta e de 6 sapt, iar la primul control medicul ti-a zis ca are 4 sapt.
    in rest ma abtin. am avut intentii bune insa mi le-ai interpretat dupa bunul tau plac.
    ma duc la viata mea de familie, ca am copil de crescut, nu femeie gravida de educat pe un forum public

iti doresc din toata inima sa ai o sarcina usoara, sa te ocoleasca problemele de orice fel si la finalul celor 40 de saptamani sa iti ti bebelasul sanatos in brate!

Inregistrat
    08.07.2009

Citat Postat de honeytunde Vezi mesajul
    la prima ta afirmatie iti raspund asa: de unde sti tu ca eu nu sunt medic?
    la a doua afirmatie: si eu am ov. mai tarziu, insa n-am avut diferenta mai mare de o sapt. tu scriai saptaminile trecute ca sarcina ta e de 6 sapt, iar la primul control medicul ti-a zis ca are 4 sapt.
    in rest ma abtin. am avut intentii bune insa mi le-ai interpretat dupa bunul tau plac.
    ma duc la viata mea de familie, ca am copil de crescut, nu femeie gravida de educat pe un forum public

iti doresc din toata inima sa ai o sarcina usoara, sa te ocoleasca problemele de orice fel si la finalul celor 40 de saptamani sa iti ti bebelasul sanatos in brate!
    daca erai medic stiai ca sunt si alte cazuri...nu doar cel al tau...
    eu stiu de aici de pe forum o mamica care a avut ovulatie mai tardiva decat a mea...dar daca citeai fiecare postare poate stiai
    ma bucur ca te abtii si multumesc de urari,si tie iti doresc tot binele,cum am zis si in alte post-uri

Inregistrat
    29.04.2008

daca erai medic stiai ca sunt si alte cazuri...nu doar cel al tau...
    eu stiu de aici de pe forum o mamica care a avut ovulatie mai tardiva decat a mea...dar daca citeai fiecare postare poate stiai
    ma bucur ca te abtii si multumesc de urari,si tie iti doresc tot binele,cum am zis si in alte post-uri
    eu ma abtin sa-ti mai zic ceva, doar te rog sa muti discutia de la "sarcina oprita in evolutie" ca nu e nici locul si nici momentul...

Inregistrat
    13.12.2006

f usor sa devii ironica... binenteles ca m-am gandit,si am si scris...ca nu tb sa fie neaparat cazuri stiute de trombo,sau altele ca sa poti lua pastilele astea...eu una,asta am inteles din discutia mea cu medicul meu...
    am fost la 4 medici cu analizele si cu rezultatele toti 4 mi-au zis acelasi lucru...
    repet intrebarea...n-or fi stiind despre ce e vb? acesti medici? hai sa fim serioase si sa gandim limpede...sunt cazuri si cazuri...cred ca nu ne pricepem mai bine decat medicii...ca ne dam cu parerea pe ici pe colo e altceva,dar cand incep deja disputele...si ironiile e aiurea !
    mai sus am vb cu ana...nu cu altcineva...am scris parerea mea...atata tot, nu am facut afirmatii nefondate si nici nu am tinut vaca de coarne,cand ea era suta )
    din respect pentru fetele de aici si pentru ce se discuta la topicul asta nu o sa-ti mai raspund...ti-a spus si irina destule...e alegerea ta...
    P.S.: asa ca o informare...aspenterul nu este bun pentru toata lumea...mie mi-a curs sange din nas cand am luat si mai stiu pe cineva care a avut probleme...si asta dupa ce am facut analize recomandate de o dr hematolog...se pare ca doctorii nu le stiu chiar pe toate...

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us