Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 17 la 18 din 18

Subiect: Cununia civila - in aceeasi zi cu nunta sau mai devreme?

Inregistrat
    30.01.2010

Red face Re: Cununia civila - in aceeasi zi cu nunta sau mai devreme?

Citat Postat de mya83 Vezi mesajul
    cum nu locuim in tara si avem putin timp la dispozitie, le vom face pe amandoua in aceeasi zi..si cum sunt o persoana fffff emotiva si anxioasa prefer sa traiesc intesitatea acestui eveniment o singura data..
    Personal, consider ca este mai frumos sa avem in "agenda vietii" o singura zi insemnata ca fiind "primul eveniment de vis" din viata noastra dar gusturile si deciziile fiecarui cuplu in parte nu se discuta. Va fi frumos oricum

Inregistrat
    03.09.2013

Smile Re: Cununia civila - in aceeasi zi cu nunta sau mai devreme?

Buna tuturor,
    Ma bag si eu in vorba, fiind viitoare mireasa, care organizeaza nunta in Rm Valcea.
    Eu am hotarat sa fac toata nunta intr-o singura zi, chiar daca este obositor. Motivarea deciziei: voi sarbatorii o singura zi ca fiind ziua casatoriei; costurile pe care le-ar fi implicat organizarea cununiei civile intr-o zi diferita de cununia religioasa; riscul ca participantii care vin la cununia civila sa nu mai vina si la cununia religioasa si la restaurant.
    Casa de piatra tuturor!

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us