Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345
Rezultate de la 33 la 36 din 36

Subiect: New Bizant (Mamaia)

Inregistrat
    26.09.2012

Implicit Re: New Bizant (Mamaia)

Citat Postat de Cristinuk_1986 Vezi mesajul
    Multumim frumos pentru pareri si informatii. Vroiam doar sa te mai intreb cateva lucruri si anume:
    - cati invitati ati avut
    - ai pus 10 sau 12 persoane la masa?
    - si cati ospatari ati avut, adica a fost un ospatar la doua sau la trei mese?
    O seara buna
    buna,
    am avut in contract 120 minim iar noi am avut 127 de invitati,
    am pus la mese 9 si 10 persoane, asa este optim, mai putin si nu se mai aud iar mai multi nu au loc,
    si am avut 1,5 ospatari la masa, adica 2 ospatari la 3 mese.
    mult succes

Inregistrat
    26.04.2012

Citat Postat de melek123 Vezi mesajul
    buna,
    am avut in contract 120 minim iar noi am avut 127 de invitati,
    am pus la mese 9 si 10 persoane, asa este optim, mai putin si nu se mai aud iar mai multi nu au loc,
    si am avut 1,5 ospatari la masa, adica 2 ospatari la 3 mese.
    mult succes
    Iti multumesc frumos pentru raspuns. Mi se pare foarte bine sa ai 2 ospatari la 3 mese si cred ca tot asa voi face si eu in legatura cu aranjatul la mese, voi pune 9, maxim 10 persoane. Acum sa vedem si cati oameni vor veni. Noi avem pe lista aproximativ 220 de persoane, noi speram insa sa fie prezenti 160-170 caci in ziua de azi la cat de greu se descurca lumea nu se mai tine cont daca ai fost sau nu la nunta lor sau daca sunt neamuri apropiate si inteleg perfect aceste lucruri tocmai de asta mi-am luat o marja asa de mare. Iti multumesc inca o data

Inregistrat
    26.01.2014

buna roxanne ! ai putea sami spui si mie ce parere ai intre solaris si polifonic band ?solaris am vazut ca, canta si populara si cover-uri dar polifonic mi-e frica sa nu cante ca-lumea populara....multumesc

Inregistrat
    05.03.2013

Citat Postat de mika_mada Vezi mesajul
    buna roxanne ! ai putea sami spui si mie ce parere ai intre solaris si polifonic band ?solaris am vazut ca, canta si populara si cover-uri dar polifonic mi-e frica sa nu cante ca-lumea populara....multumesc
    Buna,

Noi am fost incantati de Polifonic Band si nu numai noi, ci si invitatii nostri. Nimeni nu a plecat pana la ora 6 30. Toata lumea a fost transpirata de dans. Au combinat atat de bine stilurile de muzica incat nimeni nu vroia sa se aseze la masa. Era ringul gol pentru cateva minute atunci cand se aducea un nou fel de mancare. Noi ne-am vazut cu ei cu 2 zile inainte de eveniment si am stabilit cateva detalii: fara manele indiferent cine si ce zice, sa fie si populara, dar sa nu inceapa lumea sa se plictiseasca si daca ei simt ca lumea ar vrea si o manea, atunci sa bage o greceasca, o turceasca si sa stii ca asa au facut. In noaptea aceea inca 2 cupluri i-a arvunit. Baietii sunt fantastici si tot pe ei ii vom alege si pentru botez,fara nici o indoiala! Le-am dat cumva mana libera pentru playlist si cred ca a fost usor si pentru ei.

Cat despre restaurant...am avut mari emotii pentru ca nea Remi a strambat din nas cand a vazut ca tot 100 de persoane avem, asa cum ne-am inteles initial. Mi-a fost teama sa nu faca magarii, desi a avut grija sa umfle nota finala. M-a deranjat totusi ca nu a pregatit meniurile turcesti asa cum stabilisem initial si a trebuit sa imi prezint scuzele in fata invitatilor musulmani. Nu i-am reprosat nimic insa, pentru ca ospatarii au atenti, baia a fost curata in permanenta si femeile din bucatarie curate. Am intrat o singura data in bucatarie, sa vad tortul si toata lumea a fost foarte amabila. Mi-am propus sa nu ma enervez cu nimic si sa ma distrez fara sa tin cont cine, ce si cum comenteaza. Dimineata le-am lasat tort, prajituri, ba chiar unul dintre ospatari a vrut si tuica cu boabe de cafea, facuta de mama mea. I-am dat pentru ca tipul a fost extrem de amabil pe parcursul noptii si a avut bunul simt sa ceara, nu sa spuna ca n-a mai ramas cand de fapt....
    Invitatii nostri au laudat tot meniul si chiar dupa tot acest timp, noi avand nunta pe 7 sept 2013, inca ne intreaba de reteta de sarmale ori de cum a fost pestele. Din pacate, nu am reusit sa mananc decat 2 guri din peste si putin tort.

Sfatul meu, fetelor, e sa lasati naibii ospatarii sa-si faca treaba, iar voi sa dansati si sa va bucurati pana va dor buricele degetelor de la picioare!!! Multa lume mi-a zis in noaptea aceea ca nu au mai vazut o mireasa atat de plina de energie si asta pentru ca mi-am dorit din tot sufletul sa ma distrez. Am trecut de la pantofii cu toc cui la sandale ortopedice ca mai apoi sa ajung in balerini si intr-un final in picioarele goale. NU mi-a pasat de gura carcotaselor care cred ca trebuie sa fii papusa chinuita.
    Distrati-va!

Pagina 5 din 5 PrimulPrimul ... 345

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us