Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 15 din 15

Subiect: Pensiunea Alexandra Onesti

Inregistrat
    08.01.2011

Implicit Re: Restaurant Pensiunea Alexandra Onesti

Citat Postat de karyyna18 Vezi mesajul
    Ar mai fi Hanul Marisano, Zahana si Hotel Trotus. Daca poti sa ma ajuti cu ceva informatii despre aceste locatii ar fi super. Oricum iti multumesc anticipat. Am incercat la Intim si la First Class dar sunt ocupate. Poate daca mai sti si alte locatii unde as putea merge....voi avea cca 100 pers. Iti multumesc anticipat pt raspuns
    Buna

Ca sfat, incearca la Restaurant LA SCENA, poate o sa ai noroc. Eu acolo voi avea anul acesta nunta.
    Multa bafta !

Anca

Inregistrat
    08.01.2011

Citat Postat de raluca_varga Vezi mesajul
    Buna,

Iata parerea mea despre restaurantele din Onesti:
    - Pensiunea Alexandra - imi place f mult cum arata din exterior si faptul ca dispune de locuri de cazare, parcare etc. In schimb, cand am fost sa vizitez restaurantul am fost dezamagita de gresia de pe jos(nu imi place deloc) si de mirosul ce predomina in sala respectiva(era aer inchis si un miros intepator). Mentionez ca sala era pregatita pentru nunta......
    - Hanul Marisano - cunosc 2 persoane care au facut nunta acolo. Mancarea a fost foarte buna, servirea ok, au fost maleabili etc. Am fost si am discutat cu sefa de acolo si mi-a prezentat niste meniuri: preturi avantajoase si mancare din belsug. In schimb, m-a deranjat tavanul care era foarte jos si faptul ca era un restaurant rustic(are blanuri de animale pe perete etc.). Eu imi doresc o nunta eleganta si nu se preta un restaurant rustic, asa ca nu am optat pentru acest restaurant. In orice caz, din cele enumerate de tine, pe acesta l-as alege.
    - Hotel Trotus - din punctul meu de vedere este o sala prea mare pentru o nunta de 100 de persoane si nu ar arata bine. In plus, fiind un restaurant cu o notorietate mare in Onesti este ales de multe persoane, (desi am inteles ca servirea nu este cea mai ok) si sunt putine sanse sa gasesti liber in ziua in care vrei
    - Zahana - mie personal nu imi place deloc: sala este mica, impartita in 2, totul este vechi nu mai e renovat de mult timp, nu e pe gustul meu

Asa cum am mai specificat, daca iti doresti o nunta intr-un restaurant rustic, iti recomand Hanul Marisano sau restaurant Roata. 3 prietene au facut nunta la restaurantul Roata si au fost foarte multumite(in plus, beneficiezi si de terasa, iar preturile sunt accesibile).

Daca iti doresti o nunta mai eleganta, mergi cu incredere si intereseaza-te de restaurantul Intim. A fost renovat de curand(de Craciun si-a deschis portile prima data) si arata foarte bine. In plus, au un meniu f avantajos: 125 lei/pers(mancare+fantana ciocolata+aranjament sala+2 camere cazare). REstul camerelor sunt oferite la 100 lei/noapte(habar nu am unde sunt aceste camere, dar ele exista). EU am ales sa fac nunta la Seasons(complexul ce este asezat vis-a-vis de Pensiunea Alexandra). Restaurantul arata foarte bine, iar cel mai ieftin meniu la ei este 139 lei/pers. Pretul meniului poate ajunge si pana la 220 de lei(daca vrei dispun de meniurile disponibile, spune-mi si le trm pe pm).

Am atasat si poze cu restaurantul Seasons(unde fac si eu nunta), iar daca te intereseaza, cred ca maine te pot ajuta si cu poze cu restul restaurantelor de care am discutat. Inconvenientele la Seasons sunt urmatoarele: invitatii nu au terasa unde sa iasa sa ia o gura de aer(dar pe de alta parte asta inseamna ca vor sta numai alaturi de miri, restaurantul nu dispune si de mese rotunde si cam astea sunt lucrurile care nu imi plac mie la Seasons)

Am scris foarte mult, dar sper ca informatiile iti sunt de ajutor.

O seara frumoasa!
    imi sunt mie de mare ajutor. cadn cautam eu restaurant Seasons nu era disponibil, ca sa zic asa...
    Intimul arata intr-adevar senzational, asa renovat.
    mai e restaurantul de la Hotel Parc, care e chiar decent.

merita incercat !

Anca

Inregistrat
    10.01.2012

Am gasit restaurant! Recomand La Scara- este nou

Inregistrat
    10.01.2012

Suze...La Strada se cheama...

Implicit Re: Pensiunea Alexandra Onesti

Buna!,poate printre voi se afla si miresici interesate de Pensiunea Alexandra din Onesti...așa ca o sa va spun părerea mea....Eu am avut nunta acolo in August 2010 si a fost totul absolut ok.....mâncarea foarte buna,ospatarii ok,iar despre curatenie nimic de comentat...eu am fost foarte multumimita....am numai cuvinte de lauda.....iar doamna de acolo e foarte prietenoasa si puteți discuta cu ea....săptămâna trecut am trecut din nou pe acolo si arată totul si mai bine decât in 2010....părerile sunt impartite,iar locurile se mai schimba ,restaurante care cândva erau de lux acum nu mai fac 2 bani......dacă vreți găsiți poze de la nunta mea pe facebook Anca-Ioana neagu.....va pup si sa aveți munți de vis...

Inregistrat
    12.10.2012

Question Intim Onesti

Eu fac la anul la restaurant Intim. Imi place locatia foarte mult, cred ca e cea mai draguta din oras. Insa am auzit ca pe ultima suta de metri inainte de nunta se cam umfla pretul meniului, se schimba taria adusa de noi in seara nuntii cu una mai ieftina si se fura multa mancare. As dori pareri din partea celor care au facut acolo sau au auzit ceva in privinta asta.

Inregistrat
    02.04.2012

Implicit Re: Pensiunea Alexandra Onesti

Anda.elena poti sa-mi spui la ce salon ai nunta la Intim? Eu tot pe 21 septembrie am nunta ,la Intim ,salon auriu. A mai facut cineva nunta la Intim,ne poate ajuta cu cateva impresii despre acest restaurant?

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us