Pagina 3 din 562 PrimulPrimul 123451353103503 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 4490

Subiect: va place sa cititi?

Inregistrat
    18.09.2006

Implicit Re: va place sa cititi?

Citat Postat de dj Vezi mesajul
    Si mie imi place enorm sa citesc si, mai ales, sa recitesc. Ultimele carti recitite sunt "Arta conversatiei" de Ileana Vulpescu si acum am inceput sa recitesc "Pride and Prejudice" de Jane Austen. Sunt superbe amandoua.
    Arta conversatiei este cartea preferata a mamei mele, si Pride and Prejudice a mea. Ma identific 100 % cu aceasta carte. Parca eu am scris-o. Iubesc absolut toate personajele si ma fascineaza mr. Darcy. Il aseman si pe sotul meu cu el (poate chiar asta m-a atras la el, ca seamana cu Darcy). Minunata carte!

Inregistrat
    07.02.2005

Post Re: va place sa cititi?

Citat Postat de Babydeey Vezi mesajul
    Arta conversatiei este cartea preferata a mamei mele, si Pride and Prejudice a mea. Ma identific 100 % cu aceasta carte. Parca eu am scris-o. Iubesc absolut toate personajele si ma fascineaza mr. Darcy. Il aseman si pe sotul meu cu el (poate chiar asta m-a atras la el, ca seamana cu Darcy). Minunata carte!
    Ai vazut filmul?Seamana cu actorul care l-a jucat pe Darcy?(ma refer la filmul cu Keira Knightley in rolul principal).Mie mi-a placut actorul.Dar ce zici de "Ratiune si simtire" sau de "Emma"?Mie mi-au placut toate cartile pe care le-am citit de Jane Austen (adica astea trei).
    POZE NUNTA NOASTRA:
    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/

CARINA,IUBITA MEA!

Inregistrat
    18.09.2006

Citat Postat de cecilia Vezi mesajul
    Ai vazut filmul?Seamana cu actorul care l-a jucat pe Darcy?(ma refer la filmul cu Keira Knightley in rolul principal).Mie mi-a placut actorul.Dar ce zici de "Ratiune si simtire" sau de "Emma"?Mie mi-au placut toate cartile pe care le-am citit de Jane Austen (adica astea trei).
    Seamana cu Darcy interpretat de Colin Firth (fizic si ca personalitate). Mi-a placut absolut tot ce a scris Jane Austen. Am pus si in scena astea 3 opere. In liceu am fost intr-o trupa de teatru si eram si regizor (teatru in lb engleza), am mancat-o pe paine pe Jane Austen.

Inregistrat
    18.09.2006

Am vazut toate ecranizarile la Pride and Prejudice, dar ca miniseria de pe BBC nu a fost niciuna

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de gabriela84 Vezi mesajul
    de ce pe ascuns?
    Pentru ca ma feream de mama. Si nu citeam decat atunci cand nu era ea acasa.
    Tot de pe vreme aia: ocoleam cartile de care stiam ca sunt "grele" dar citeam altele si mai "grele" pentru ca nu stiam daca sunt sau nu pentru varsta mea!

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de cecilia Vezi mesajul
    Si mie mi-au placut. Mai am una, tot in original, dar nu am apucat sa o citesc.

Inregistrat
    10.12.2006

Citat Postat de Babydeey Vezi mesajul
    Seamana cu Darcy interpretat de Colin Firth (fizic si ca personalitate). Mi-a placut absolut tot ce a scris Jane Austen. Am pus si in scena astea 3 opere. In liceu am fost intr-o trupa de teatru si eram si regizor (teatru in lb engleza), am mancat-o pe paine pe Jane Austen.
    Babydeey, ti-am trimis mail cu Pride and Prejudice, atat varianta in limba romana cat si cea in engleza.

Fetelor, daca mai vreti carti in format electronic sa-mi spuneti.

Sa aveti o seara placuta!

Inregistrat
    30.11.2006

Citat Postat de dj Vezi mesajul
    Si mie imi place enorm sa citesc si, mai ales, sa recitesc. Ultimele carti recitite sunt "Arta conversatiei" de Ileana Vulpescu si acum am inceput sa recitesc "Pride and Prejudice" de Jane Austen. Sunt superbe amandoua.
    Ileana Vulpescu scrie intr-adevar intr-un mare fel... Mai are 2 carti care mi-au placut - "de-amor, de-amar, de inima albastra" si "candidatii la fericire" ; si una care nu mi-a placut (si pe care nici n-am terminat-o de citit ca ma adormea ca fenobarbitalul) "saruta pamantul acesta " (cam istorica pt gustul meu ...

Pagina 3 din 562 PrimulPrimul 123451353103503 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us