Pagina 562 din 562 PrimulPrimul ... 62462512552560561562
Rezultate de la 4.489 la 4.491 din 4491

Subiect: va place sa cititi?

Inregistrat
    23.06.2010

Implicit Re: va place sa cititi?

Citat Postat de MissSwan Vezi mesajul
    Eu am deja o lista lunga de care trebuie sa ma apuc pt ca ma asteapta sub brad. Am dat iama in oferta de 3 paperbacks la 10 lire de pe amazon (inca e valabila pana pe 9 ianuarie daca intereseaza pe cineva) si acum am ce citi pt urmatoarele 6 sapt ori so. Am asa:

- James Bowen - The World According to Bob
    - Erin Morgenstern - Night Circus
    - Gillian Flynn - Gone Girl
    - Imogen Robertson - The Paris Winter
    - Jo Baker - Longbourn
    - Karen Swan - Christmas at Claridge's
    - Philippa Gregory - The White Princess
    - Conn Iggulden - Wars of the Roses-Stormbird
    - Joanna Hickson - The Tudor Bride

Iar din ce am citit recent si m-am indragostit sunt primele 2 volume din seria Outlander (pe care e bazat serialul). Tot trag de ele si incerc sa le lungesc ca sa nu trec prin ce trec cu Game of Thrones de tot astept urmatoarea carte de aproape 3 ani.
    Missy, vezi ca esti "convocata" si pe topicul de filme ))
    Gone Girl vreau si eu sa citesc, iar de Philippa am tot zis ca ma apuc anul trecut....si nu am mai apucat, asa ca anul asta musaaai! :P

Inregistrat
    07.09.2009

Citat Postat de cami_dxb Vezi mesajul
    The World According to Bob e foarte faina. Banuiesc ca ai citit deja A street Cat Named Bob, nu?
    Gone Girl mi-a placut mult, cu multe rasturnari de situatie, cu mult suspans, cu multe "socuri" pentru cititor. Sunt tare curioasa daca o sa-ti placa si tie.
    Din celelalte nu am citit nimic, intentionez sa ma apuc de Philippa Gregory.
    Da, am citit-o pe nerasuflate in cafeneaua unei librarii intr-o dup-amiaza.
    La Gone Girl sper doar ca filmul n-a fost exact la fel, ca sa mai am si eu niste surprize.
    Pe Philippa Gregory o ador, in afara de White Princess si ultima carte aparuta in seria asta am citit tot din seriile Tudorilor si a Razboiului celor Doua Roze. Ma fascineaza fictiunea istorica din perspectiva ei.

Am citit destul în facultate!
    Destul.
    Free your mind!

Pagina 562 din 562 PrimulPrimul ... 62462512552560561562

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us