Pagina 1 din 562 1231151101501 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 4490

Subiect: va place sa cititi?

Inregistrat
    29.11.2006

Implicit va place sa cititi?

eu una ma relaxez foarte mult atunci cand citesc.parca ma despind de lumea reala facandu-ma una cu persoanejele pe care le intalnesc. ultima carte pe care am citit-o a fost "De veghe in lanul de secara" .sfarsitul a fost cam "taiat ca din topor" dar in rest a fost foarte placuta.voi ce ati mai citit in ultima vreme? mai aveti timp si de asa ceva? aveti vreo carte de capatai?

Inregistrat
    24.10.2006

Implicit Re: va place sa cititi?

De acord cu tine! In ce ma priveste, e cea mai buna metoda de deconectare! Am un ritual pe care incerc sa-l respect macar o data pe luna... ma duc in libraria preferata, rasfoiesc vreo ora, imi aleg cartile pe luna respectiva!

Salinger e fain, intr-adevar! "De veghe in lanul de secara" e poate cea mai cunoscuta, mie mi-a placut mai mult trilogia "Franny si Zooey", "Noua povestiri" si "Dulgheri, inaltati grinda". Mi se pare ca omul asta e cel mai bun autor de dialoguri!!!

De citeva saptamini citesc Pamuk... am terminat "Ma numesc Rosu" (excelenta!!!), acum incepui "Castelul alb". Castelul mi se pare mai slabut, totul e la persoana 1, fara dialoguri, dupa 100 de pagini te cam plictisesti! Da' poate se intimpla ceva nemaipomenit in paginile urmatoare!

Inregistrat
    07.02.2005

Si mie imi place enorm sa citesc si, mai ales, sa recitesc. Ultimele carti recitite sunt "Arta conversatiei" de Ileana Vulpescu si acum am inceput sa recitesc "Pride and Prejudice" de Jane Austen. Sunt superbe amandoua.

Inregistrat
    24.10.2006

Dj, imi merge la inima ca zici de "Pride and Prejudice". Si mie imi place foarte tare!!! Cu citeva saptamini inainte de sustinerea tezei de doctorat, ma apucase o bulimie "Pride and Prejudice" din cauza stresului!!! Am recitit-o de vreo trei ori, desi aveam o gramada de chestii de facut! Am pina si dvd-ul cu serialul BBC! Sa vedem ce ma apuca inainte de nunta!!!

Inregistrat
    10.12.2006

Daca prind o carte buna nu mai fac nimic pana n-o termin...
    Pana am terminat liceul eram o devoratoare de carti, citeam tot ce-mi pica in mana. De cand am intrat la facultate parca nu am mai avut timp...si parca s-au scumpit enorm si cartile. Cand intru intr-o librarie ma imbolnavesc...nu pot sa plec fara sa-mi cumpar o carte. Asa ca in ultimul timp le evit

In schimb am o colectie impresionanta de carti in format electronic. Stiu ca nu are acelasi farmec, sa stai tolanita intr-un fotoliu sau pe pat si sa simti paginile cartii, dar decat deloc e bine si asa. Noroc ca laptop-ul e mobil si cateodata il iau si in baie
    Daca vreti vreo carte imi spuneti si v-o trimit pe mail daca o am. Ultima carte citita (tot de pe laptop) a fost Mircea Cartarescu "De ce iubim femeile"
    Preferatul meu e Dostoievski cu "Crima si pedeapsa"

Inregistrat
    29.11.2006

Citat Postat de BlueMoni Vezi mesajul
    Daca prind o carte buna nu mai fac nimic pana n-o termin...
    Pana am terminat liceul eram o devoratoare de carti, citeam tot ce-mi pica in mana. De cand am intrat la facultate parca nu am mai avut timp...si parca s-au scumpit enorm si cartile. Cand intru intr-o librarie ma imbolnavesc...nu pot sa plec fara sa-mi cumpar o carte. Asa ca in ultimul timp le evit

In schimb am o colectie impresionanta de carti in format electronic. Stiu ca nu are acelasi farmec, sa stai tolanita intr-un fotoliu sau pe pat si sa simti paginile cartii, dar decat deloc e bine si asa. Noroc ca laptop-ul e mobil si cateodata il iau si in baie
    Daca vreti vreo carte imi spuneti si v-o trimit pe mail daca o am. Ultima carte citita (tot de pe laptop) a fost Mircea Cartarescu "De ce iubim femeile"
    Preferatul meu e Dostoievski cu "Crima si pedeapsa"
    da, da, da eu as vrea daca se poate si dc ai "Pride and Prejudice".adresa mea de mail este .Multumesc.
    Ultima editare de paradise : 31.08.2010 13:00:16 Motiv: mail

Inregistrat
    10.12.2006

Am uitat sa va spun....cartea pe care am recitit-o de cele mai multe ori a fost "Heidi, fetita muntilor". O deschideam la nimereala si citeam pana la sfarsit. Ajunsesem sa stiu in ce parte a paginii se intampla o anumita actiune.

Acum am dat-o unei verisoare de 10 ani sa o citeasca, dar numai imprumut...nu ma despart eu de tot de ea. Pot sa zic ca a fost cartea copilariei mele.

Inregistrat
    29.11.2006

uffff s-a sters .adresa este ###.la sfarsit e yahoo.sper sa mearga asa .
    Ultima editare de paradise : 06.09.2011 11:56:53 Motiv: id

Pagina 1 din 562 1231151101501 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us