Pagina 83 din 83 PrimulPrimul ... 3373818283
Rezultate de la 657 la 664 din 664

Subiect: Lista nuntii ("necesarul")

Implicit Re: Lista nuntii ("necesarul")

Citat Postat de madalush86 Vezi mesajul
    Foarte utile comentariile voastre. Noi ne-am hotarat sa ne casatorim acum vreo saptamana si chiar nu prea stiam de unde sa incepem
    Mie imi zici...ma "invart" ca un titirez pe aici si innebunesc de cate sunt de facut ..de stiut ....offf

Inregistrat
    18.01.2013

Citat Postat de iooony.sofran Vezi mesajul
    Mie imi zici...ma "invart" ca un titirez pe aici si innebunesc de cate sunt de facut ..de stiut ....offf

Stai linistita totul o sa fie bine asa era si eu
    Noi 1 lucru pe care l-am facut a fost sa dam avansul la restaurant ( l-am dat in iunie 2012 si nunta a fost pe 1 septembrie 2013)
    Apoi am aranjat cu biserica

avand aceste 2 lucruri rezolvate am putut sa facem invitatiile si sa le impartim , toate astea de mai sus le-am facut pana la sfarsitul lui 2012
    in 2013 cu cateva luni inainte de nunta am semnat contractele cu fotograful si cameramanul
    In februarie am dat comanda la rochia de mireasa si sotul meu a dat comanda la costum in iulie
    Contractele cu aranjamentele si florile le-am semnat cu 1 luna inainte la fel si cu tortul
    Iar restul detaliilor( machiaj , coafura, primarie tot cu 1 luna inainte )

Totul o sa decurga de la sine o sa vezi si mie mi se parea ca nu o sa am timp sa rezolv totul si cu 1 saptamana inainte de nunta nu mai aveam nimic de rezolvat ma invarteam prin casa dar din cauza emotiilor

Spor la pregatiri si nu uitati sa va bucurati de toate momentele astea e greu dar si frumos in acelasi timp, iar la final cand totul a decurs bine o sa fiti foarte multumite si mandre de voi

O zi superba!

Inregistrat
    12.09.2013

Doamne...mi se face rau !! si doresc le citesc mai am pana cand am sa le pun si eu in practica. Credeam ca e mai usor sa faci o nunta
    intr.adevar sunt o groaza de lucruri de pus la punct pana in ziua cea mare, in schimb daca le iei din timp si le faci pe rand nu ti se vor mai parea atat de multe ; eu pana in februarie-martie sunt pe pauza cu pregetlile, strang oferte, pt ca at vreau sa iau rochia, pantofii, costum + pantofi mire, invitatii, plicuri de bani

Citat Postat de CojocaruCriss Vezi mesajul
    intr.adevar sunt o groaza de lucruri de pus la punct pana in ziua cea mare, in schimb daca le iei din timp si le faci pe rand nu ti se vor mai parea atat de multe ; eu pana in februarie-martie sunt pe pauza cu pregetlile, strang oferte, pt ca at vreau sa iau rochia, pantofii, costum + pantofi mire, invitatii, plicuri de bani
    si eu acuma cercetez "piata" , caut pe aici una alta sa vad ce tip-suri se mai ascund

Inregistrat
    12.09.2013

si eu acuma cercetez "piata" , caut pe aici una alta sa vad ce tip-suri se mai ascund
    sa ne spui si noua daca gasesti ceva interesant si ofertant ;)

Citat Postat de comincu_floricica Vezi mesajul
    uitasem...pt biserica..patura,covor ceva..
    Cum adica patura, covor.. pt ce anume?

Inregistrat
    10.02.2014

Citat Postat de MihaelaDogaru Vezi mesajul
    Cum adica patura, covor.. pt ce anume?
    Din cate stiu...mirii si nasii trebuie sa stea in biserica pe un covor nou care il iau acasa.
    Acuma depinde daca vrei sa pastrezi traditia

Inregistrat
    14.07.2011

Citat Postat de delia29 Vezi mesajul
    Din cate stiu...mirii si nasii trebuie sa stea in biserica pe un covor nou care il iau acasa.
    Acuma depinde daca vrei sa pastrezi traditia
    Eu stiam ca ramane in biserica.

Pagina 83 din 83 PrimulPrimul ... 3373818283

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us