Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678
Rezultate de la 57 la 64 din 64

Subiect: Fara serviciu in toiul pregatirilor de nunta...

Inregistrat
    21.06.2011

Implicit Re: Fara servici in toiul pregatirilor de nunta...

Citat Postat de lauraa_maria Vezi mesajul
    Si noi avem problema in familie cu locul de munca,mama si sotul meu lucrau la aceiasi firma,cum bine stiti magazinele de cartier mic.ro care erau peste tot ca ciupercile,iar acum de 3 luni nu a mai luat nici un ban,nici unul din ei,bonurile de masa de anul trecut din noiembrie,ia bagat in preaviz pentru ca firma este in insolventa.Acum se lupta in justitie pentru bani lor ,pentru garantii si un salariu compensatoriu,adunati sunt o groaza de bani.Daca nu dadeam de anul trecut arvuna la lautari si restaurant si sa imi iau verighete,anul asta nu faceam nunta.Nu stiu sincer ce putem face sa ne revenim .Pe data de 15 martie a promis ca le vor da ceva bani,dar pana la acel moment D-zeu cu mila.Ajung sa cred ca in tara asta ne scufundam din ce in ce mai mult in cacao...nimik nu merge...de 2 luni cautam de munca.Nu ai pile nu existi
    Imi pare deosebit de rau, poate logondicul tau va avea noroc sa isi gaseasca servici in alta parte. Nunta se face cum se face pic cu pic, dar important este ce veti face dupa aceea, cum va veti descurca cu veniturile, serviciul este esential in ziua de astazi oricat de mic ar fi salariul, altfel nu poti misca nimic.

Inregistrat
    21.06.2011

Citat Postat de martina26 Vezi mesajul
    Sunt destule miresici care s-au cununat doar civil cu iubitii lor, pt ca n-au avut bani de nunta. Nu e nimic rusinos in asta.
    Poti sa faci inclusiv si cununia religioasa daca nu poti trai cu barbatul altfel, cu o mana de oameni pe care ii servesti apoi cu ce poti. Nu trebuie sa fie ditamai petrecerea, daca chiar vrei sa te casatoresti o poti face si la un nivel mult mai restrans.
    Da asa este. Si noi ne-am gandit la un moment dat la varianta asta, cand ne-am facut griji ca ramane al meu fara servici, de gandeam doar la cununia civila si poate si cea religioasa, dar fara nunta.
    Acum insa am mai prins curaj, pentru a scapat de problema disponibilizarii, a fost salvat ca prin urechile acului, si acum am continuat pregatirile de nunta, dar am avut cateva luni de blocaj.
    Oricum pentru price eventualitate trebuie sa existe un plan de rezerva si sa ne intindem doar cat ne este plapuma.

Inregistrat
    18.07.2011

Citat Postat de alexandraroxana Vezi mesajul
    Da asa este. Si noi ne-am gandit la un moment dat la varianta asta, cand ne-am facut griji ca ramane al meu fara servici, de gandeam doar la cununia civila si poate si cea religioasa, dar fara nunta.
    Acum insa am mai prins curaj, pentru a scapat de problema disponibilizarii, a fost salvat ca prin urechile acului, si acum am continuat pregatirile de nunta, dar am avut cateva luni de blocaj.
    Oricum pentru price eventualitate trebuie sa existe un plan de rezerva si sa ne intindem doar cat ne este plapuma.
    Cred ca asta e cel mai important: sa te intinzi cat iti e plapuma. Nici la noi situatia nu e chiar roza mai ales de cand si iubitul meu a ramas cu niste venituri cu care isi acopera strict doar ratele. Dar incercam sa ne descurcam din ce strang eu si sper sa o scoatem la capat. Mai ales ca nici nu vrem sa apelam la nimeni pentru ajutor financiar.
    Chestia asta cu "bani de nunta se gasesc oricum" e foarte idealista in timp ce realitatea e mult mai dura. In fine...sper sa trecem toate cu succes peste perioada pregatirilor si sa ne vedem miresici fericite

Inregistrat
    14.09.2011

Citat Postat de Ella154 Vezi mesajul
    E na,de unde?Exista vreun loc unde trebuie sa mergi cand hotarasti sa te casatoresti ca sa gasesti bani?Sau din intamplare gasesti bani pe card sau vreo comoara?De unde Dumnezeu se gasesc bani cand sunt atatea cheltuieli in organizarea unei nunti?
    cred ca a pus comentariul ala la plezneala..ma indoiesc ca o persoana matura ar afirma acest lucru..
    intr-adevar, nunta o faci cat de tine plapuma dar si "plapuma" aia e tot o cheltuiala si daca ramai fara surse de venit nu ai cum sa faci fata. banii nu se gasesc peste tot, nu vine nimeni sa-ti dea bani pur si simplu ca tu sa-ti faci tu nunta
    chiar sunt curioasa unde gaseste ea bani de nunta ca as vrea sa caut si eu acolo

Inregistrat
    12.06.2007

Implicit Re: Fara serviciu in toiul pregatirilor de nunta...

Vin cu o veste buna pe topicul asta cu potential trist: de o saptamana iubitul meu merge din nou la un serviciu!!!! Inca e derutat de bioritmul care i-a fost dat peste cap dupa un an si jumatate de trezit de voie (la 12), inca invata ce are de facut, dar e pe domeniul lui, lucreaza cu oameni ca lumea asa ca incepe sa-i placa si eu am incredere in el ca dupa ce invata se va descurca foarte bine, ca ii merge mintea.
    Imi era asa de dor de diminetile in care ne impartim pe baie, in care strigam unul dupa altul "esti gata odata????" , in care plecam impreuna de acasa ca niste oameni ai muncii adevarati , in care ne vedem dupa-masa si mancam impreuna.
    Si cand imi trimite sms de la job ca a fost foarte bun sandwich-ul pe care i l-am facut (asa de adormita ca nici nu tin minte ce am pus in el ) parca mi-e si mai drag de el!!!!

Inregistrat
    24.08.2010

Vin cu o veste buna pe topicul asta cu potential trist: de o saptamana iubitul meu merge din nou la un serviciu!!!! Inca e derutat de bioritmul care i-a fost dat peste cap dupa un an si jumatate de trezit de voie (la 12), inca invata ce are de facut, dar e pe domeniul lui, lucreaza cu oameni ca lumea asa ca incepe sa-i placa si eu am incredere in el ca dupa ce invata se va descurca foarte bine, ca ii merge mintea.
    Imi era asa de dor de diminetile in care ne impartim pe baie, in care strigam unul dupa altul "esti gata odata????" , in care plecam impreuna de acasa ca niste oameni ai muncii adevarati , in care ne vedem dupa-masa si mancam impreuna.
    Si cand imi trimite sms de la job ca a fost foarte bun sandwich-ul pe care i l-am facut (asa de adormita ca nici nu tin minte ce am pus in el ) parca mi-e si mai drag de el!!!!
    Ma bucur mult pentru voi Din ce am inteles aveti amandoi serviciu. Cred ca e un mare plus. La noi lucreaza doar el si doar de o luna, asa ca salariul inca este destul de mic. Dar noi suntem increzatori ca va fi bine si usor usor vom lua tot ce este nevoie. Pana acum ne-au ajutat parintii mei cu 1000 lei avans la sala, in rest, din ce am mai economisit, din ce am mai castigat eu pe vara din vanzarea de lucruri hand-made

Inregistrat
    07.10.2012

felicitari si sa fie totul bine !! este ingrozitor sa nu ai un loc de munca si sa nu poti face nimic din cauza asta

Inregistrat
    12.06.2007

Citat Postat de sweetcriss Vezi mesajul
    felicitari si sa fie totul bine !! este ingrozitor sa nu ai un loc de munca si sa nu poti face nimic din cauza asta
    Multumesc, desi mesajul e de mai bine de un an. Dar mi-a parut bine sa mi-l recitesc

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us