Pagina 2 din 88 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 698

Subiect: Decoratiuni si aranjamente cu floarea soarelui

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Floarea soarelui

Citat Postat de Yda Vezi mesajul
    Chia , o idee extraordinara, uite ce idei minunate ai , primul e fff. reusit. De unde stii atatea despre flori? Unde pot gasi aceste minuni numite Craspedia?

Pasiunea mea, floricultura...........

Craspedia se importa din Australia si Noua Zeelanda. Sunt ultrarezistente dupa taiere, astfel incata arata superb si dupa uscarea inflorescentei....Fac o singura floare pe tulpina. Infloresc de primavara pana toamna.

Ma gandesc ca in florariile marisoare exista posibilitatea de comanda.Se pot importa in ghivece si sunt usor de intretinut.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    17.01.2007

Implicit Re: Floarea soarelui

Citat Postat de angelic_dolphine Vezi mesajul
    Pasiunea mea, floricultura...........

Craspedia se importa din Australia si Noua Zeelanda. Sunt ultrarezistente dupa taiere, astfel incata arata superb si dupa uscarea inflorescentei....Fac o singura floare pe tulpina. Infloresc de primavara pana toamna.

Ma gandesc ca in florariile marisoare exista posibilitatea de comanda.Se pot importa in ghivece si sunt usor de intretinut.
    Acuma spune-mi care e buchetul pe care l-ai ales tu pentru ziua cea mare.Pozici cu floricelele tale preferate PLS.

Inregistrat
    25.10.2006

Chia , o idee extraordinara, uite ce idei minunate ai , primul e fff. reusit. De unde stii atatea despre flori? Unde pot gasi aceste minuni numite Craspedia?

Floricele galbene sunt si Alstroemeria (poza 1 ), crocosmia (poza 2), plumeria (poza 3 si 4).

Inregistrat
    25.10.2006

Acuma spune-mi care e buchetul pe care l-ai ales tu pentru ziua cea mare.Pozici cu floricelele tale preferate PLS.

Inca nu m-am hotarat......dar va fi o combinatie intre frezii (poza 1), crocosmia (poza 2), plumeria (poza 3) si orhidee (poza 4 si 5 ).

Inregistrat
    17.01.2007

Citat Postat de angelic_dolphine Vezi mesajul
    Inca nu m-am hotarat......dar va fi o combinatie intre frezii (poza 1), crocosmia (poza 2), plumeria (poza 3) si orhidee (poza 4 si 5 ).
    Deci se va asorta cu rochita nu-i asa?A propos ai ales rochita?Am vazut ca avem nunta in aceeiasi luna. Eu am ales-o

Inregistrat
    17.01.2007

Deci se va asorta cu rochita nu-i asa?A propos ai ales rochita?Am vazut ca avem nunta in aceeiasi luna. Eu am ales-o
    Scuza-ma tu o ai in August, dar pana in Sept nu mai e mult o aruncatura de bat.Cum Stai cu rochita?De unde ai luat-o?

Inregistrat
    25.10.2006

Scuza-ma tu o ai in August, dar pana in Sept nu mai e mult o aruncatura de bat.Cum Stai cu rochita?De unde ai luat-o?

O fac la comanada, acum se lucreaza la ea......apoi accesoriile si floricelele....

Inregistrat
    18.09.2006

Multumesc!

Pagina 2 din 88 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us