Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 10

Subiect: Vitamine inainte de nunta

Inregistrat
    14.02.2011

Implicit Vitamine inainte de nunta

Fetelor, voi luati vitamine inainte de nunta? Ce va pune pe picioare cand va doboara oboseala?
    Eu am o perioada foarte stresanta la serviciu, cu foarte multe ore de munca, seara abia adorm, iar noaptea visez numai decoratiuni, rochite, visez ringul de la restaurant e prea mic si aluneca lumea de pe el Si dimineata ma trezesc foarte greu, obosita, abia pot sa ma ridic din pat.

Inregistrat
    13.06.2007

Implicit Re: Vitamine inainte de nunta

In perioada asta eu ma vitaminizez cu fresh de citrice - in primul rand grapefruit si in rest portocale, mandarine, ce avem in casa. Si mai imi iau cate o salata de legume ziua, la birou.
    Eu inca nu-s stresata de nunta dar oricum nu sunt fan vitamine la flacon, nu stiu daca as lua cu una cu doua.
    Stiu ca e usor sa zici "nu te mai stresa", ca daca asa esti tu, te stresezi indiferent ce zice lumea. Dar atunci macar sa faci ceva relaxant seara inainte sa dormi. Nu stiu ce te relazeaza pe tine - un film, o carte, o revista, love making, un ceai.
    Ce ma pune pe mine pe picioare cel mai bine, e un somn de 10-12 ore, in weekend.

Inregistrat
    14.02.2011

Citat Postat de martina26 Vezi mesajul
    In perioada asta eu ma vitaminizez cu fresh de citrice - in primul rand grapefruit si in rest portocale, mandarine, ce avem in casa. Si mai imi iau cate o salata de legume ziua, la birou.
    Eu inca nu-s stresata de nunta dar oricum nu sunt fan vitamine la flacon, nu stiu daca as lua cu una cu doua.
    Stiu ca e usor sa zici "nu te mai stresa", ca daca asa esti tu, te stresezi indiferent ce zice lumea. Dar atunci macar sa faci ceva relaxant seara inainte sa dormi. Nu stiu ce te relazeaza pe tine - un film, o carte, o revista, love making, un ceai.
    Ce ma pune pe mine pe picioare cel mai bine, e un somn de 10-12 ore, in weekend.
    Eu nu sunt in stare sa dorm mult. Si azi, in ziua libera, la 8:30 eram in picioare. Asta dupa ce ne-am culcat pe la 1:30. Iubitul meu doarme si acum, cu motanul langa el
    Iar organismul meu nu asimileaza din fructe si legume. Am o forma de anemie (talasemie) si nu retin nimic bun Iau tratament toata viata (B6 si acifol). Dar as vrea si ceva care sa-mi dea un pic de energie, habar n-am. Daca ar fi dupa mine, as baga cola in vena )) Am renuntat la ea de tot, beau o data la un secol, doar cand mor de pofta

Inregistrat
    18.02.2010

Nici eu nu as lua vitamine cu una cu doua, decat daca mi le-ar recomanda doctorul. In liceu am luat vitamine, mai mult impinsa de parinti si prieteni, fiindca eram foarte slaba: 47-48 kg la 1.72. Acum nu as mai lua, oricat de slaba as fi...
    Energia eu o iau din sport si fructe; dupa cum zicea si martina, grapefruit si alte citrice. Daca tu nu le asimilezi, atunci este mai complicat.
    Cu somnul si eu stau destul de rau... Uneori am dormit si 3 ore/noapte si eram foarte fresh si energica... Eu mi-am luat ceva ceai pentru somn... Si ma mai ajuta o cana de lapte cald inainte de somn... La fel ca si tine, sambata/duminica sunt in picioare la 7-8, iar prietenul meu doarme pana pe la 11-12...
    De exemplu, azi dimineata m-am trezit la ora 5 si nu mai puteam adormi, insa era prea devreme sa ma ridic din pat... Asa ca am adormit cu greu de pe la 6, pana pe la 7:30...
    Adevarul este ca acum nu mai lucrez... Cand lucram adormeam si pe la 20-21... Si dormeam neintoarsa pana suna ceasul...
    Aaaa... Inca ceva... Uneori cand ma simt obosita beau un paharel de vin rosu... Eu am tensiunea mai scazuta si ma ajuta, ma energizeaza. Daca beau seara ma ajuta sa dorm bine... Asta cam o data/saptamana... A nu se intelege ca abuzez!

Inregistrat
    23.02.2011

Citat Postat de Princess1308 Vezi mesajul
    Uf, la mine nu functioneaza toate lucrurile astea sanatoase si eficiente Eu nu beau niciodata lapte (mama are multe povesti despre cum se chinuia cu mine cand eram mica, mica ) De alcool nu ma ating nici de Revelion. Dar partea cu ceaiul chiar imi place. Si imi aduc aminte ca am vazut ceai pentru somn la hipermarket, ia sa incerc Saru'mana pentru idee
    Mor de ciuda cand vad ca baietii mei (iubitul si motanul) nu se misca din pat pana la 12 in weekend
    Princess aproape aceleasi probleme le am si eu..Cand mi-am facut ultimele analize mi-a iesit ca am hipocalcemie..Eu de exemplu cand sunt stresata sau suparata mi se inchide pofta de mancare si fac cadere de calciu..Nici cu fierul sau magneziul nu stau atat de bine..Chiar ma gandeam ce-o sa ma fac daca voi mult prea stresata in saptamana nuntii..De obicei vara fac cele mai multe caderi de calciu,sunt veterana in ceea ce priveste injectiile intravenoase cu calciu,tratamentele injectabile pe baza de b-uri,magneziu etc..Ma ia oarecum frica numai cand ma gandesc si nu stiu ce sa fac in saptamana nuntii sa nu fiu stresata,cu ce sa-mi ocup timpul ..Presupun ca atunci voi fi cea mai stresata si ma ia groaza..Nu vreau sa fiu o mireasa cu perfuzii..Pupici

Inregistrat
    14.02.2011

Citat Postat de geanina_ptk Vezi mesajul
    Princess aproape aceleasi probleme le am si eu..Cand mi-am facut ultimele analize mi-a iesit ca am hipocalcemie..Eu de exemplu cand sunt stresata sau suparata mi se inchide pofta de mancare si fac cadere de calciu..Nici cu fierul sau magneziul nu stau atat de bine..Chiar ma gandeam ce-o sa ma fac daca voi mult prea stresata in saptamana nuntii..De obicei vara fac cele mai multe caderi de calciu,sunt veterana in ceea ce priveste injectiile intravenoase cu calciu,tratamentele injectabile pe baza de b-uri,magneziu etc..Ma ia oarecum frica numai cand ma gandesc si nu stiu ce sa fac in saptamana nuntii sa nu fiu stresata,cu ce sa-mi ocup timpul ..Presupun ca atunci voi fi cea mai stresata si ma ia groaza..Nu vreau sa fiu o mireasa cu perfuzii..Pupici
    Uf, saracuta Sa bagi in vena din timp, sa nu fie nevoie atunci. Bine, cand zic de bagat in vena suna un pic... ilegal Trebuie sa ne "indopam" cu ceva eficient pentru organismele noastre, sa nu clacam tocmai atunci
    Te inteleg perfect. Iti face rau caldura? Ai si tensiunea mica?
    Eu n-am cum sa-ti zic sa nu te mai stresezi, ca stiu cat ma stresezi si eu.

Inregistrat
    23.02.2011

Citat Postat de Princess1308 Vezi mesajul
    Uf, saracuta Sa bagi in vena din timp, sa nu fie nevoie atunci. Bine, cand zic de bagat in vena suna un pic... ilegal Trebuie sa ne "indopam" cu ceva eficient pentru organismele noastre, sa nu clacam tocmai atunci
    Te inteleg perfect. Iti face rau caldura? Ai si tensiunea mica?
    Eu n-am cum sa-ti zic sa nu te mai stresezi, ca stiu cat ma stresezi si eu.
    Eu de pe-acum visez numai despre nunta..nici nu vreau sa ma gandesc cum va fii in saptamana nuntii..Cred ca atunci o sa am cele mai mari emotii..Tensiunea o am oscilatore cand prea mare cand prea micadar nici cu glicemia nu stau f bine.Uneori o am f mica..Oricum cert e ca voi lua vitamine in sapt din-aintea nuntii ,vreau sa ma alimentez cum trebuie (sper sa reusesc) si sa ma odihnesc cat mai mult mai ales seara...Pupici

Inregistrat
    09.01.2015

Eu cred ca iau niste vitamax cu o saptamana inainte. Sigur ma energizeaza.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us