Pagina 2 din 13 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 97

Subiect: Restaurant Casa Gloria

Inregistrat
    13.06.2011

Implicit Re: Restaurant Casa Gloria

Citat Postat de Miruuu Vezi mesajul
    Buna fetelor! In sfarsit m-am hotarat si eu, voi face nunta la Casa Gloria, duminica merg sa semnez contractul. Abia asteeeept!!! Insa am o mica problema...stiti cumva daca pe data de 22 iunie 2013 se fac nunti? Pentru ca eu nu am vazut ca nu s-ar face, dar doamna de la restaurant mi-a zis ca asa a auzit de la un alt cuplu...Si inca ceva...atunci cand semnez contractul trebuie sa aleg si meniul? Sau pretul?
    Multumesc!!
    Ai noroc. De obicei postul Sf. Pentru si Pavel tine 2 saptamani. In 2013 e de pe 24.06 pana pe 28.06. Deci pe 22 se fac nunti. Felicitari pentru alegere!

Inregistrat
    17.07.2011

Citat Postat de Adelina59 Vezi mesajul
    Ai noroc. De obicei postul Sf. Pentru si Pavel tine 2 saptamani. In 2013 e de pe 24.06 pana pe 28.06. Deci pe 22 se fac nunti. Felicitari pentru alegere!
    Multumesc, oricum pana duminica mai am timp sa aleg intre 25 mai..22 iunie si 15 iunie ( in caz ca se razgandeste un cuplu ). Am vazut pe unele site-uri ca nu s-ar face nunti si nu vreau sa risc.
    Doamna de la Casa Gloria este foarte draguta si intelegatoare! ( cel putin asa mi s-a parut pana acum, sper sa fie la fel si in continuare)

Inregistrat
    17.02.2012

Buna fetelor! In sfarsit m-am hotarat si eu, voi face nunta la Casa Gloria, duminica merg sa semnez contractul. Abia asteeeept!!! Insa am o mica problema...stiti cumva daca pe data de 22 iunie 2013 se fac nunti? Pentru ca eu nu am vazut ca nu s-ar face, dar doamna de la restaurant mi-a zis ca asa a auzit de la un alt cuplu...Si inca ceva...atunci cand semnez contractul trebuie sa aleg si meniul? Sau pretul?
    Multumesc!!
    Buna Miruuu ,
    Felicitari pentru alegere si bun venit in randul nostru !
    Adelina te-a lamurit in legatura cu postul Sf Apostoli Petru si Pavel, eu o sa incerc sa te lamuresc in legatura cu contractul . La noi in contract este specificat doar pretul minim pe meniu in vreme ce meniul exact/persoana va fi comunicat cu aprox. 7 zile inainte de eveniment atunci cand ar trebui si confirmarea numarului final de invitati.
    Daca mai ai intrebari, te ajut cu placere!

Inregistrat
    17.07.2011

Citat Postat de Tzuckyshor Vezi mesajul
    Buna Miruuu ,
    Felicitari pentru alegere si bun venit in randul nostru !
    Adelina te-a lamurit in legatura cu postul Sf Apostoli Petru si Pavel, eu o sa incerc sa te lamuresc in legatura cu contractul . La noi in contract este specificat doar pretul minim pe meniu in vreme ce meniul exact/persoana va fi comunicat cu aprox. 7 zile inainte de eveniment atunci cand ar trebui si confirmarea numarului final de invitati.
    Daca mai ai intrebari, te ajut cu placere!
    Aha, am inteles. Din pacate eu trebuie sa ma ocup singura de alesul salii pentru ca miresoiul este plecat..si cred ca sunt singura care a ales sala doar dupa niste poze . Abia duminica o vad, si tot atunci o sa semnez si contractul.
    Am vorbit cu o fata foarte draguta, care a avut prima nunta la Casa Gloria. Am acostat-o pe facebook dar mi-a raspuns la multe intrebari, si m-a convins ca e cea mai buna alegere. Care este pretul minim la voi? Eu m-am gandit la 190 ron. Ma bucur ca am cu cine sa discut si mai ales cui sa cer sfaturi..multumesc mult de ajutor!!

Inregistrat
    17.02.2012

Tot pentru varianta de 190 ron am optat si noi - fara alte batai de cap, sa avem totul inclus. Ce mai atras pe mine la ei la restaurant a fost ideea de open bar, sa avem toate bauturile - racoritoare si alcoolice - incluse si sa nu trebuiasca sa cumparam noi nimic . Initial optasem pentru Onyx din acelasi motiv, dar Casa Gloria e muult mai spatioasa ca Restaurantul Clasic de la ei...
    Am vazut si eu poze de la cele 2 nunti pe pagina de FB a restaurantul iar daca spui ca miresica pe care ai contactat-o a fost incantata de serviciile lor sunt sigura ca totul va fi exact asa cum ne dorim!

Inregistrat
    17.07.2011

Haha, si pe mine tot open barul m-a atras.... noi il alegem pe cel de 55 ron Fantana de ciocolata intra aici sau trebuie un meniu mai scump pt ea? Ca eu deja ma vad maro pe rochie
    Acum vad ca avem nunta cam in aceeasi perioada iar eu nu am pregatit nimic , nu am ales decat sala...Ai mai rezolvat ceva? Muzica sau foto/video?

Inregistrat
    17.02.2012

Haha, si pe mine tot open barul m-a atras.... noi il alegem pe cel de 55 ron Fantana de ciocolata intra aici sau trebuie un meniu mai scump pt ea? Ca eu deja ma vad maro pe rochie
    Acum vad ca avem nunta cam in aceeasi perioada iar eu nu am pregatit nimic , nu am ales decat sala...Ai mai rezolvat ceva? Muzica sau foto/video?
    Buna,
    De fantana de ciocolata am intrebat si eu - ei ti-o ofera tu doar trebuie sa cumperi ciocolata, cam 3-4 kg din cate am inteles ar fi suficient; nu trebuie un meniu mai scump, daca ai optat pt cel de minim 190 e inclusa.
    De rezolvat, am rezolvat si cu muzica si cu foto/video! La muzica a fost usor pentru ca am optat pentru formatia lor - Avantis si sunt sigura ca a fost o alegere foarte buna mai ales ca eu sunt destul de pretentioasa la partea asta... Daca vrei sa stii cu cine am incheiat contract si pe partea de foto poti vedea la subiectul dedicat fotografilor si cameramanilor - sa nu se poata spune ca fac reclama...

Inregistrat
    17.07.2011

Iamiii mi-as lua si acasa o fantana de ciodolata
    Cu restaurantul tu m-ai ajutat, cand mi-ai zis unde faci am inceput sa caut si am gasit numai lucuri bune despre Casa Gloria La muzica eu m-am gandit la DJ, nu stiu de ce...Formatia cat costa? Inca sunt in dubii, dar am inteles ca trebuie sa rezolv de la inceput cu sala....cu muzica si cu partea foto/video...si abia apoi pot sta linistita o perioada.
    Fug acum si la partea cu fotografii, daca tot iti copii nunta macar sa fie exact la fel ) Sa ma anunti de unde iti iei rochie ) Glumesc, dar acum serios imi esti de foarte mare ajutor si inca ma gandesc ca am facut cea mai buna alegere cu acest restaurant, nici nu stiam de el. Si are foarte multe incluse in pretul meniului, plus sedinta de infrumusetare...

Pagina 2 din 13 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us