Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 34

Subiect: Costum la comanda

Inregistrat
    19.01.2012

Implicit Re: Costum la comanda

Salut fetelor!Si al meu si-a facut costum la comanda insa nu in Bucuresti ci in Targoviste.Noi avem nunta la inceputul lui septembrie asa ca vroiam ceva care arata bine dar nu se mototoleste si chiar asta am primit.Tipul la care am fost e profesionist,are mai multe mostre de unde puteti sa alegeti ce stofa vreti si eventual daca va place un anumit model va duceti cu poza.Daca va intereseaza puteti sa cautati online la costume comanda Targoviste(Anghel Constantin).am uitat sa specific-dureaza cam o luna costumul iar pentru alte detalii va stau la dispozitie

Inregistrat
    05.02.2011

Buna,

Iubitul meu daduse comanda acum 2 sapt si 3 zile la GlideR, ramasese sa ia costumul vineri, cu 8 zile inainte de nunta. Vineri a sunat, iar ei i-au spus ca nu stiu unde ii e costumul( cu toate ca a plaitit taxa de urgenta), ca nu stiu cand ajunge si ca ii dau banii inapoi!
    Noi, socati si scosi din minti l-am intrebat daca el s-ar imbraca in bani la el la nunta, ce sa facem cu banii??
    Au spus sa mai sunam luni, caci costumul vine din Italia!!! Pai de ce nu ai spus ca il faceti acolo, ca poate nu mai voiam??
    In fine, am sunat luni, au promis ca marti ne putem duce sa il luam. Marti sunam, si surpriza, ne cheama miercuri! Dragos s-a dus, a luat banii si le-a spus ca le va face reclamatie la OPC, la care ei calmi au raspuns ca nu are decat, e dreptul lui !!! Au spus ca cei de la fabrica cu care lucreaza au ramas fara curent si ca de-aia nu au putut sa-i coasa costumul...!!!
    Noroc ca a gasit pana la urma un costum la Chacarel si acum alergam dupa accesorii.
    Am zis sa scriu si paote nu mai patesc si altii ca noi.

Spor la pregatiri!

Inregistrat
    05.02.2011

Buna,

Revin cu informatii asupra costumului de la GlideR... Ne-au sunat vineri inaintea nuntii, la ora 20:20 (!!!!) sa ne spuna ca a venit costumul, si daca nu vrem sa-l mai luam )))
    Ne-a mai spus ca oricum a anulat comanda, insa costumul tot a venit. I-am urat spor la vanzare si sa nu ne mai deranjeze, pt ca nu mai vrem sa auzim de ei!

Inregistrat
    15.09.2011

Citat Postat de oana_zuina Vezi mesajul
    Buna,

Revin cu informatii asupra costumului de la GlideR... Ne-au sunat vineri inaintea nuntii, la ora 20:20 (!!!!) sa ne spuna ca a venit costumul, si daca nu vrem sa-l mai luam )))
    Ne-a mai spus ca oricum a anulat comanda, insa costumul tot a venit. I-am urat spor la vanzare si sa nu ne mai deranjeze, pt ca nu mai vrem sa auzim de ei!
    Of Doamne,ce oameni!Bine ca nu am mai facut costumul la ei.....cred ac ii strangeam de gat....si asa am inceput sa ma constrazic cu ei in magazin ca nu stiau sa faca diferenta dintre un smoking si o redingota....dooh....
    Imi pare rau ac ai trecut prin asa o experienta

Inregistrat
    15.09.2011

Dupa o colaborare excelenta cu o firma din Bucuresti,iata rezultatul!A iesit cu mult peste asteptarile noastre!
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    21.08.2012

Buna,
    Am comandat si noi un costum la comanda cu doua saptamani in urma de la GlideR, am fost sambata si l.am ridicat, ii vine foarte bine, suntem foarte multumiti si pregatiti de eveniment acum, mai ramane doar sa asteptam pana pe 29 septembrie. Noi am avut de ales intre Tudor Tailor si GlideR dupa ce am studiat cam tot ce era in Bucuresti si am ales aici deoarece preturile sunt semnificativ mai bune pentru produse similare.
    Am citit mai sus ceva pareri privind intarzieri si tin sa recomand celor ce cauta costume sa nu lase uptima saptamana vestimentatia pentru eveniment, e anormal sa nu iti pregatesti tot cu suficient timp inainte si din punctul meu de vedere este semn de indolenta grosolana sa accepti a riscul de a nu gasi vestimentatia necesara macar cu 3 4 saptamani inainte.

Va urez succes si va tin la curent cu informatii si poze dupa nunta.

Inregistrat
    05.02.2011

Citat Postat de AdinnaS Vezi mesajul
    Buna,
    Am comandat si noi un costum la comanda cu doua saptamani in urma de la GlideR, am fost sambata si l.am ridicat, ii vine foarte bine, suntem foarte multumiti si pregatiti de eveniment acum, mai ramane doar sa asteptam pana pe 29 septembrie. Noi am avut de ales intre Tudor Tailor si GlideR dupa ce am studiat cam tot ce era in Bucuresti si am ales aici deoarece preturile sunt semnificativ mai bune pentru produse similare.
    Am citit mai sus ceva pareri privind intarzieri si tin sa recomand celor ce cauta costume sa nu lase uptima saptamana vestimentatia pentru eveniment, e anormal sa nu iti pregatesti tot cu suficient timp inainte si din punctul meu de vedere este semn de indolenta grosolana sa accepti a riscul de a nu gasi vestimentatia necesara macar cu 3 4 saptamani inainte.

Va urez succes si va tin la curent cu informatii si poze dupa nunta.
    In locul tau, nu m-as avanta in afirmatii de genul ca e anormal si ca a dat dovada de indolenta grosolana. Nu stii din ce motive nu si-a putut lua costumul pana cand si l-a luat, asa ca mai bine nu iti dai cu parerea
    Felicitari ca si-a gasit costumul dorit!

Inregistrat
    02.07.2013

Eu va recomand cu placere pe baietii de la Gabriel Bespoke. Au un mic showroom pe Stirbei Voda, folosesc stofe de calitate, iar preturile sunt cele mai decente din cate am gasit. Dureaza in jur de 3-4 saptamani pentru a face un costum, dar merita. A venit perfect.

Am citit si eu discutiile de mai sus, imi pare rau pentru cei care au trecut prin emotii cu costumul de mire, dar da, ar trebui sa alocati un pic mai mult timp daca doriti un costum pe comanda....pot aparea probleme si intarzieri.

Pentru noi a meritat. Rochia de mireasa am luat-o de la Natalia Vasiliev si am fost foarte incantata....

xoxo

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us