Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 34

Subiect: Costum la comanda

Inregistrat
    05.02.2011

Implicit Costum la comanda

Buna fetelor,

Stie cineva unde se fac costume la comanda in Bucuresti? Iubitul meu este foarte inalt si foarte slab, drept urmare nu gaseste costum de cumparat care sa nu aiba nevoie de modificari drastice.

Merci frumos !

Inregistrat
    22.10.2011

Implicit Re: Costum la comanda

Pai in afara de Alexandru Ciucu (si exista un topic pe aceasta tema pe-aici pe undeva) sunt multe firme : UrbanTrend, Cavaliere etc. Daca dai un search pe google sigur gasesti. Acestea doua sunt recomandate de prieteni care si-au facut acolo de aceea le-am si mentionat.

Citat Postat de oana_zuina Vezi mesajul
    Buna fetelor,

Stie cineva unde se fac costume la comanda in Bucuresti? Iubitul meu este foarte inalt si foarte slab, drept urmare nu gaseste costum de cumparat care sa nu aiba nevoie de modificari drastice.

Merci frumos !

Inregistrat
    30.08.2011

Buna fetelor,

Merci frumos !
    da, in afara de ce ti-a zis laua mai sus...daca vrei si alte fitze, mergeti la adina buzatu....iti face tinuta la comanda si te si consiliaza...am fost si noi ca noi eram la capatul opus (inalt si solid)...am renuntat din cauza pretului!

Inregistrat
    07.07.2011

Buna fetelor,

Merci frumos !
    am fost acum doua sapt prin unirii,sunt cateva firma .dati o raita si pe acolo.
    cavaliere,visons....

Inregistrat
    14.09.2011

Eu imi fac rochia de mireasa la comanda si-ti pot recomanda, daca vrei, croitorul cu care lucrez. Prin PM desigur
    O alta solutie ar fi sa cumparati un costum (care va place ca model si culoare) care poate nu este tocmai pe marimea lui dar sa-l modificati.. in general magazinele din acest domeniu colaboreaza cu cate o croitorie si uneori modificarile sunt incluse in pret.

Inregistrat
    05.02.2011

Buna,

Croitorul tau face si rochii si costume? Ne-am gandit la varianta asta, sa cumparam ceva facut de-a gata si sa-l modificam, insa nu se poate, trebuie umblat prea mult la el. la umeri ii vine un sacou marimea 52, insa la maneci e scurt, si pantalonii care se potrivesc jachetei ii sunt f largi in talie ( pica de pe el) si ii vin pana la jumatatea gambei.
    El spune ca este barbatul perfect despre care nimeni nu credea ca exista, de-aia nu se fac haine pt marimea lui

Citat Postat de macris Vezi mesajul
    Eu imi fac rochia de mireasa la comanda si-ti pot recomanda, daca vrei, croitorul cu care lucrez. Prin PM desigur
    O alta solutie ar fi sa cumparati un costum (care va place ca model si culoare) care poate nu este tocmai pe marimea lui dar sa-l modificati.. in general magazinele din acest domeniu colaboreaza cu cate o croitorie si uneori modificarile sunt incluse in pret.

Inregistrat
    18.01.2012

Buna,

El spune ca este barbatul perfect despre care nimeni nu credea ca exista, de-aia nu se fac haine pt marimea lui

Asta e MAXIM

Inregistrat
    15.09.2011

Buna,

Croitorul tau face si rochii si costume? Ne-am gandit la varianta asta, sa cumparam ceva facut de-a gata si sa-l modificam, insa nu se poate, trebuie umblat prea mult la el. la umeri ii vine un sacou marimea 52, insa la maneci e scurt, si pantalonii care se potrivesc jachetei ii sunt f largi in talie ( pica de pe el) si ii vin pana la jumatatea gambei.
    Ce-am mai ras Doamne Si al meu este construit pe acelasi tipar,este fooooarte lung si subtire:X Cand mergem sa-si ia pantoaloni e crima si pedeapsa,majoritatea sunt cu vedere la "oul piciorului".Nu stiu ce ne vom face cu costumul Daca afli ceva,da-mi si mie de veste te rog!Mersi mult!

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us