Pagina 1 din 2022 12311511015011001 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 16172

Subiect: Nasteri, bebe si tot ce e legat de a fi mamica sau viitoare mamica in Baia Mare

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit Nasteri, bebe si tot ce e legat de a fi mamica sau viitoare mamica in Baia Mare

M-am gandit sa facem subiectul asta si aici la noi in Baia Mare mai ales ca stiu ca acum majoritatea o sa im mamici...
    sa discutam despre medicii de aici, despre spitale, unde ati vrea sa nasteti?
    de ex eu am zis ca vreau la euromedica dar aud tare multe lucruri de ei...si nu intotdeauna pozitive...totusi inca eu am o parere buna de ei...
    voi ce ziceti?

Implicit Re: Nasteri, bebe si tot ce e legat de a fi mamica sau viitoare mamica in Baia Mare

Citat Postat de mihasabou Vezi mesajul
    M-am gandit sa facem subiectul asta si aici la noi in Baia Mare mai ales ca stiu ca acum majoritatea o sa im mamici...
    de ex eu am zis ca vreau la euromedica dar aud tare multe lucruri de ei...si nu intotdeauna pozitive...totusi inca eu am o parere buna de ei...
    voi ce ziceti?
    Eu inca nu m-am gandit chiar asa de departe avand in vedere ca anul acesta nu avem in plan bebe. Ne gandim pe anul viitor sau poate 2. Dar totusi am mai tras si eu cu urechea in dreapta si in stanga. Sincer, sa nu ma intelegeti gresit dar eu personal, nu vreau sa nasc aici. Sora mea a nascut de Pasti in afara pentru ca acolo locuieste si ..... nu se compara. Nu ma refer la conditiile spitalicesti gen camera cu Tv si chestii din astea, ca nu cred ca astea sunt importante in astfel de momente, ma refer in exclusivitate la PROFESIONALISMUL MEDICILOR. Noua ne mai trebuie o carutza de ani pana sa se schimbe mentalitatea medicilor. In restul tarilor medicii lucreaza pentru viata pacientilor, la noi lucreaza pentru viata si bunastarea lor. Cand o sa se schimbe asta, o sa avem si noi servicii medicale serioase si sigure.

Cat despre Euromedica, haba rnu am ce sa spun, am fost in vizita la cineva, conditii excelente comparativ cu spitalul dar .... nu stiu serviciile medicale ce sa zic chiar daca ginecologul la care umblu eu e doctor acolo.

Inregistrat
    15.02.2007

Implicit Re: Nasteri, bebe si tot ce e legat de a fi mamica sau viitoare mamica in Baia Mare

Citat Postat de mihasabou Vezi mesajul
    voi ce ziceti?
    eu mi-as dori sa nasc intr-un bazin cu apa......dar cum bm si imprejurimi nu este......mumu.....
    cat despre euromedica iti spun sincer ca si eu ma gandeam la el pana sa aud de tipa aia care a murit de embolie pulmonara.....e drept ca se putea intampla si in spitalul mare dar tinand cont ca ei au sala de reanimare o puteau salva.....
    plus ca mi-a spus un nene doctor ca daca apar ceva complicatii medicii de la euromedica nu au ambulatoriu si nu pot interveni....si se poate intampla orice.
    ce sa zic???
    mi-e greu sa ma gandesc la scarbosenia noastra de spital....dar daca nu este alta solutie.....

Inregistrat
    21.05.2007

Du una abia astept sa stiu ca voi fi mamica dar inca nimic.Deci eu ma gandesc si la care doctor sa ma duc la un control mai serios sa imi spuna daca este o problema.Pentru ca .....ceasul biologic face tit-tac in urechea mea si as vrea sa stiu.eu nu am auzit decat de o clinica la Cluj care face analize amanuntite, si la ea si la el, in vederea conceptiei unui copil.Daca o sa vedem ca nu se opreste barza si pe la noi cred ca tot acolo mergem la un control.dar cine stie eu sper sa nu fie nevoie sa ajungem acolo.

Inregistrat
    15.02.2007

Citat Postat de ancatautan Vezi mesajul
    Du una abia astept sa stiu ca voi fi mamica dar inca nimic.Deci eu ma gandesc si la care doctor sa ma duc la un control mai serios sa imi spuna daca este o problema.Pentru ca .....ceasul biologic face tit-tac in urechea mea si as vrea sa stiu.eu nu am auzit decat de o clinica la Cluj care face analize amanuntite, si la ea si la el, in vederea conceptiei unui copil.Daca o sa vedem ca nu se opreste barza si pe la noi cred ca tot acolo mergem la un control.dar cine stie eu sper sa nu fie nevoie sa ajungem acolo.
    parerea mea???
    du-te pana la cluj
    macar daca astepti sa treaca barza pe la tine sa stai linistita.
    eu asa as face
    si cred ca asa o sa fac
    ca si noi suntem de 2 ani in relatii.....fara sa ne protejam si nu s-a intamplat nimik..
    nu-i prea ok

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de ankiss20 Vezi mesajul
    eu mi-as dori sa nasc intr-un bazin cu apa......dar cum bm si imprejurimi nu este......mumu.....
    cat despre euromedica iti spun sincer ca si eu ma gandeam la el pana sa aud de tipa aia care a murit de embolie pulmonara.....e drept ca se putea intampla si in spitalul mare dar tinand cont ca ei au sala de reanimare o puteau salva.....
    plus ca mi-a spus un nene doctor ca daca apar ceva complicatii medicii de la euromedica nu au ambulatoriu si nu pot interveni....si se poate intampla orice.
    ce sa zic???
    mi-e greu sa ma gandesc la scarbosenia noastra de spital....dar daca nu este alta solutie.....
    Si mie tot in apa mi-ar placea...chiar am deschis un subiect de asa ceva...dar nu ater am sanse...
    azi am vb cu cineva si zicea ca tipa a murit pt ca au asteptat moasa care era din tg lapus si doctorul l-a dus pe nou-nascut cu masina lui personala la spital...
    nu stiu ce sa cred :-S
    n-am urmarit stirea asta indeaproape....

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de ryana Vezi mesajul
    Eu inca nu m-am gandit chiar asa de departe avand in vedere ca anul acesta nu avem in plan bebe. Ne gandim pe anul viitor sau poate 2. Dar totusi am mai tras si eu cu urechea in dreapta si in stanga. Sincer, sa nu ma intelegeti gresit dar eu personal, nu vreau sa nasc aici. Sora mea a nascut de Pasti in afara pentru ca acolo locuieste si ..... nu se compara. Nu ma refer la conditiile spitalicesti gen camera cu Tv si chestii din astea, ca nu cred ca astea sunt importante in astfel de momente, ma refer in exclusivitate la PROFESIONALISMUL MEDICILOR. Noua ne mai trebuie o carutza de ani pana sa se schimbe mentalitatea medicilor. In restul tarilor medicii lucreaza pentru viata pacientilor, la noi lucreaza pentru viata si bunastarea lor. Cand o sa se schimbe asta, o sa avem si noi servicii medicale serioase si sigure.

Cat despre Euromedica, haba rnu am ce sa spun, am fost in vizita la cineva, conditii excelente comparativ cu spitalul dar .... nu stiu serviciile medicale ce sa zic chiar daca ginecologul la care umblu eu e doctor acolo.
    Din pacate si eu cred asta...si daca nu ai o cunostinta serioasa sau sa dai niste banuti mai multi...nu esti tare bagat in seama...inca mai e mentalitatea asta...
    fiecare medic asteapta ceva

Chiar daca nu e al meu ci e nepotzelul meu drag si scump, ma mandresc cu el de mama focului.
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 1 din 2022 12311511015011001 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us