Pagina 3 din 53 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 418

Subiect: Miresele din IULIE 2006

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: miresele din iulie

buna Raluca..f draguta rochita ta, spui ca ai facut-o la comanda....
    daca imi poti spune te rog unde , cat timp iti ia sa-ti faca rochita, si cat te costa....mersi pupici...si eu am doua modele care imi plac...dar speram sa o gasesc de-a gata , sa nu merg sa probez...

Inregistrat
    07.02.2005

eu nu mi-am luat nimic de imbracat, mirele nici ata ca el are timp........ in schimb am verighetele, invitatille si pernutza de verighetede la calin events. eu am nunat pe 1 iulie si cunuia mai devreme. asa ca am cam intrat in panica8)

Inregistrat
    07.02.2005

buna!!
    eu inca nu am probat nimic....sper sa am timp..si sa-mi gasesc o rochita draguta...si costumas, sau ceva pt cunuia civila....
    voi ce v-ati luat pt cunuia civila...pupicei dulci

Inregistrat
    07.02.2005

Draga Salifidan,
    O prietena de a mea a puratat la rochia de mireasa voalul pe umeri ca o esarfa. Adica nu l-a mai prins in par. Poti sa faci si tu la fel daca vrei.
    Bafta

Inregistrat
    07.02.2005

Voi, mirese din iulie, cu ce stati bine si cu ce nu?
    Eu am rochia de mireasa, poseta, manusile si florile pe care le pun in par. Trebuie sa alerg dupa voal si pantofii de mireasa; Si dupa tinuta la cununia civila.
    Am stabilit culorile si cum va fi amenajat restaurantul, avem DJ, fotograf si video. Biserica este rezervata. Am dat verighetele in lucru, maine sun dupa ele. Mi-am cumparat cerceii si colierul.
    Am cumparat bauturile alcoolice, trebuie sa rezolvam cu vinul. Ne gandeam la Recas-Feteasca Regala, aici avem o problema ca nu toti sunt de acord cu acest vin, e putin sifonat, trebuie sa mai "sapam".
    Invitatiile le-am impartit in mare, mai avem 18 de dat.
    Cam atat avem gata.
    Ce ar mai trebui, cu ce sa mai continuam. Voi ce spuneti?
    Bafta si noroc

annabell Guest

Aaa, da, am uitat de tort, marturii (e chiar traditie sau e mai degraba ceva inventat de agentii?), cadou pt nasi, bautura, pantofi...
    A auzit vreuna dintre voi ca s-ar face inainte de cununie un fel de slujba de dezlegara pt miri si nasi? Mi-a spus o prietena (popa nu a zis nimic) cum ca asa se face, neaparat-neaparat, iar eu sunt un pic pierduta. Vreo idee?

Inregistrat
    07.02.2005

Draga Annabell
    Preotul nostru a zis ca este obligatoriu sa tinem post o saptamana si sa mergem la spovedanie inainte de nunta, pt noi si parca si pt nasi. Dar nu este obligatoriu la toate bisericile, dar la Sf. Silvestru, unde facem noi asa ne-a zis preotul.

salifidan Guest

draga crisarh iti multumesc pt raspuns ,asa voi face si eu si o sa fie ok.

Pagina 3 din 53 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us