Pagina 1 din 53 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 418

Subiect: Miresele din IULIE 2006

doralys7 Guest

Implicit Cine face nunta pe 15 iulie

Salutare,
    Eu fac nunta pe 15 iulie si vreau sa va spun ca nu prea mi-am aranjat aproape nimic. Doar restaurantul, fotograful si orchestra. Voi cele care faceti nunta pe 15 iulie pe unde ati ajuns cu pregatirile, cu cumparaturile? Trebuiea deja sa ma apuc de cumparaturi? E inca timp?

anonymous Guest

Implicit Re: Cine face nunta pe 15 iulie

Buna,
    Se pare ca suntem cam in aceeasi oala...din fericire pentru tine stai mai bine decat mine...eu nu am aranjat decat restaurantul si biserica...celelatle vor fi facute probabil cu o saptamana inainte de nunta...pentru ca din pacate noi suntem pe alte meleaguri si nu putem ajunge decat cu o saptamana inainte de nunta.
    Problema mea cea mai mare e ....daca voi reusi sa imi iau rochia intr-o sptamana...eu totusi sper ca da. Cu restul pregatirilor o sa ii mai stresez pe ai mei parinti si socri.
    Succes si sa fiti fericiti si iubiti ...pana la urma asta conteaza.

Elisa

Salut!

Daca tot esti in alta tara, poate ca ar fi o idee buna sa ityi iei rochita de acolo, cine stie poate gasesti chiar mai frumoasa decat ai putea gasi in Romania . daca o lasi pe ultima saptamana poate nu vei gasi ceea ce iti doresti asa cu exactitate, nici timp de modificari nu va mai fi, si ar fi pacat sa faci compromisuri .
    Accesorii gen voal , tiara, dresuri , la fel, le poti lua de acolo .
    Sfatul meu este sa nu lasi prea multe pentru ultima saptamana caci vei ajunge taaare obosita la nunta .
    Pentru decoratiuni poti vorbi si prin internet cu o firma din orasul in care vei face nunta .
    Si uite asa vei ajunge mai linistita si cu mai putin stres in ultima saptamana .

olly Guest

buna si eu am nunta in 15 iulie si nu am prea aranjat nimic.unde faceti fetelor invitatiile?eu am vazut cateva destul de dragute pe net.dar nu stiu ce sa fac.cand ar trebui sa le comand ca sa fiu sigura ca le primesc la timp?

elisa_06 Guest

dragele mele ...mi-am facut si eu cont ca deee...m-ati corupt....;)

E o idee buna sfatul dat de ana-maria. E tocmai "cosmarul" cu care ma confrunt acum .
    Am gasit un site care vinde on-line rochii de mireasa si are si preturi bune...destul de mici pentru ce am mai vazut eu. Imi plac cateva de acolo si chiar sunt tentata sa comand insa....ce ma fac daca atunci cand ajung in Romania vad ceva mai frumos
    http://www.bridalonlinestore.com/sto...ss_gowns_1.asp

Ufff ...sunt in asa mare dilema...caci maica-mea si sor-mea au colindat orasul si au zis ca au vazut destul de dragutze.La agnes toma....peste 25 de mil....la pretul asta chiar prefer sa imi iau de aici.
    Chiar m-am indragostit de rochiile de pe site-ul ce l-am precizat mai sus...insa chestia e ca trebuie sa te masori singura si sa le dai dealii si ei iti vor face rochia....daca o sa am nevoie de modificari sper sa gasesc un atelier pe aici care sa o poata retusa.
    De asemenea sper sa pot gasi in orasul meu pe cineva care sa preseze, sa calce rochia....ca dupa 15 ore de zbor garantat nu va arata ft bine.

sa inteleg ca voi ma sfatuiti sa imi iau rochia de aici...ma gandeam si eu la varianta asta...mai salvez ceva timp avand in vedere ca am doar o saptamana pentru tot.

mult succes celor care sunt in situatia de a fi mireasa...ma gandeam ca e mai usor.

[icon:g31/]

elisa_06 Guest

fetelor...am pus ceva poze in albumul meu...nu stiu cat de bine se vad...insa daca vreti mai multe detalii...mergeti pe:
    http://www.bridalonlinestore.com/sto...ss_gowns_1.asp

elisa_06 Guest

se pare ca la cerere site-ul livreaza rochii in tara in care vrei tu numai ca trebuie sa ii suni sau sa le scrii e-mail ca sa vezi cat costa trasportul....sper sa reusesc sa vb eu cu ei zilele astea si sa ii intreb cat e pentru Romania...chiar sunt curioasa/

elisa_06 Guest

la capitolul invitatii am gasit ceva pe net si am sa comand de acolo...cu precizarea sa le ridice cineva din rom...probabil mama.

am sa comand probabil ceva marturii...insa chiar nu stiu la barbati ce as putea comanda.

Vreo idee...???

Am uitat sa precizez ca noi suntem in U.S.A.....ma gandesc ca am mai putea lua de aici cate ceva.

Pupici.[icon:g31/]

Pagina 1 din 53 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us