Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 11 din 11

Subiect: Sfaturi pentru viitoarele Miresici de la proaspetele Mirese

Inregistrat
    28.10.2013

Implicit Re: Sfaturi pentru viitoarele Miresici de la proaspetele Mirese

Buna,

Foarte util acest topic.

Eu am nunta peste aproape doua luni,dar din pregatirile de pana acum, pot spune ca nu e niciodata prea devreme sa va apucati de cautat ceva anume. Timpul trece,cheltuielile se aduna,mai bine sa ai totul stabilit cat mai din timp.

Sa nu ai asteptari de la nimeni cu nimic,daca vrei sa nu fii dezamagita. Fa-ti lucrurile cum stii tu,daca vei cere parerea a 10 persoane,fiecare vine cu altceva.

Fa-ti cu atentie lista de invitati si comanda in plus,oricum..se mai gaseste unul dintre voi sau parintii sa mai invite pe cineva si dupa ce ai stabilit nr de invitatii.

Spor la pregatiri viitoare miresici si casa de piatra proaspete miresici!

Inregistrat
    15.04.2013

Din punctul meu de vedere ar trebui:
    -sa te organizezi bine cu banii, sa nu cheltui o caruta de bani, dar nici sa nu cheltui deloc. sunt lucruri pe care e bine sa dai banii si lucruri pt care nu merita sa investesti. Poti sa faci o triere ce e important pentru tine si echilibreaza balanta
    - din punctul meu de vedere e bine sa investesti in muzica, deoarece daca ai muzica buna, pe toate gusturile, lumea se distreaza si ti-e mai mare dragul sa vezi ringul de dans plin, cu lume care se simte bine; apoi in meniu, mancarea buna se remarca, iar prin asta poti sa multumesti mare parte din invitati. in general muzica si mancarea buna face nunta; apoi verighetele, pentru ca le veti purta pentru toata viata, pentru ca e dovada vizibila ca sunteti casatoriti si va reprezinta cel mai bine si nu in ultimul rand, cel mai important lucru este mireasa. totul se invarte in jurul miresei (de ce exista forumuri pt mirese si nu pt miri :P). Tu trebuie sa fii cea mai frumoasa, investeste in aspectul tau fizic, programeaza-te la coafor, machiaj, unghii, rochia e mai importanta decat costumul mirelui. Fa-te frumoasa pentru ca meriti, pentru ca tu esti mireasa, pentru ca esti importanta pentru aceasta zi.. iar daca esti bine aranjata, un fotograf mai putin bun nu conteaza...
    -noi miresele ne stresam cel mai mult pt nunta. in ziua nuntii vor fi momente care te vor enerva, care te vor stresa. nu ai cum sa nu iti pese, sa nu observi, tocmai pt ca tu sti tot cum ai organizat, dar incearca sa fii cea mai fericita si cea mai vesala, sa nu fi surprinsa in fotografii si filmare incruntata, suparata, dezamagita, mascheaza-ti supararea cu un zambet, camerele sunt pe tine! (din experienta mea iti spun ca lucruri pe care eu le-am remarcat... doar eu le-am remarcat.. nici macar mama nu a vazut, sau cea mai buna prietena)
    -trebuie sa fii constienta ca nunta ta doar tu ti-o vei aminti in cele mai mici detalii, tu cu sotul tau si parintii.. in rest totul se uita (ia exemplu ce-ti mai amintesti tu de la alte nunti). asa ca daca reusesti sa-ti pastrezi moralul ridicat, asta va face nunta perfecta pentru tine. iar cand tu si iubitul tau exaltati de dragoste si fericire faceti din nunta voastra una de neuitat, pentru ca totul se transmite, ca undele radio ;)
    Mult succes si sa va dea Dumnezeu sa fiti cele mai fericite!

Inregistrat
    28.10.2013

Eu sunt in perioada confirmarilor. Vreau sa va spun ca persoanele care s-au aratat cele mai dornice nu mai vin la nunta,iar persoane la care nu prea te astepti iti vin. Sunt sigura ca ati mai auzit asta, eu auzisem de la multe fete si s-a dovedit adevarat.
    Credeam ca-s pregatita pt orice refuz, insa unul din ele chiar m-a uimit.
    Trebuie neaparat sunati cu o saptamana inainte de nunta sa va spuna daca vin sau nu,sa nu platiti meniuri in plus.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us