Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate de la 25 la 31 din 31

Subiect: Raceala/gripa in cazul mamei care alapteaza

Inregistrat
    22.01.2011

Implicit Re: Raceala/gripa in cazul mamei care alapteaza

Fetelor, AJUTOR!
    Am facut o "frumoasa" sinuzita fix ACUM, sunt insarcinata si totodata imi alaptez prima fetita. Pe langa homeopate trebuie sa iau si Cephalexin, ca sa nu se agraveze sinuzita. Insa, acest medicament nu este indicat in alaptare din ceea ce am citit pe net si ce a zis dr. Si habar nu am ce sa fac. Nu as vrea sa renunt la alaptare pt ca am eu sinuzita si trebbuie sa iau un medicament, dar imi e frica sa nu se agraveze si sa nu trec, Doamne fereste!, la operatie . Ce ma sfatuiti?

Inregistrat
    22.02.2009

Citat Postat de violetza Vezi mesajul
    Fetelor, AJUTOR!
    Am facut o "frumoasa" sinuzita fix ACUM, sunt insarcinata si totodata imi alaptez prima fetita. Pe langa homeopate trebuie sa iau si Cephalexin, ca sa nu se agraveze sinuzita. Insa, acest medicament nu este indicat in alaptare din ceea ce am citit pe net si ce a zis dr. Si habar nu am ce sa fac. Nu as vrea sa renunt la alaptare pt ca am eu sinuzita si trebbuie sa iau un medicament, dar imi e frica sa nu se agraveze si sa nu trec, Doamne fereste!, la operatie . Ce ma sfatuiti?
    Violeta poti lua Cephalexin in alaptare.

uite AICI

Inregistrat
    22.01.2011

Citat Postat de denisa86 Vezi mesajul
    Violeta poti lua Cephalexin in alaptare.

uite AICI
    Deci mi-ai luat o piatra de pe inima, multumesc mult!
    Eu pe internet am citit altceva, ca n-ar fi indicat in alaptare, iar dr de familie a zis ca "nu e prea bun" insa in schimb ginecologul a zis ca sa citesc prospectul, in sarcina e ok dar nu stie exact in alaptare. Deci pot sa iau linistita...

Inregistrat
    22.02.2009

Eu pe internet am citit altceva, ca n-ar fi indicat in alaptare, iar dr de familie a zis ca "nu e prea bun" insa in schimb ginecologul a zis ca sa citesc prospectul, in sarcina e ok dar nu stie exact in alaptare. Deci pot sa iau linistita...
    LactMed este un site medical special pentru verificarea medicamentelor compatibile cu alaptarea.
    Prospectele nu sunt intotdeauna de urmat in cazul alaptarii pt ca precizeaza ca nu se recomanda doar pt ca asa le cere departamentul juridic. Doctorii nostrii (fie de familie, pediatrii sau ginecologi) nu prea se pricep la asta.

Ia cu incredere!

Inregistrat
    22.01.2011

LactMed este un site medical special pentru verificarea medicamentelor compatibile cu alaptarea.
    Prospectele nu sunt intotdeauna de urmat in cazul alaptarii pt ca precizeaza ca nu se recomanda doar pt ca asa le cere departamentul juridic. Doctorii nostrii (fie de familie, pediatrii sau ginecologi) nu prea se pricep la asta.

Ia cu incredere!
    Multumesc inca o data si mai ales pt site, e bine de stiut cand de el cand mai am vreun medicament pe care trebuie sa il iau si nu stiu daca e bun in alaptare.

Inregistrat
    28.04.2009

Nu stiu ce ai citit pe net, banuiesc ca nu prospect, dar cefalosporinele se pot lua in sarcina si alaptare.

Inregistrat
    12.12.2011

Ia cu incredere!
    Ca bine zici!!!Eu sunt cu o infectie mai avansata a sistemului urinar...am tot avut tempertura mare...de ajungeam pana pe la 39 si nu stiam de ce...medicul de familie m-a palpat..intre-adevar,ma dureau rinichii,ma mai si ustura la urinat..Mf mi-a dat zinat si cuminol..mi-a spus ca nu afecteaza in alaptare..pe prospect scria cu totul altceva..asa ca am sunt ginecologul cu care am nascut...si mi-a spus sa nu iau cuminolul..nu mai stiu ce sa inteleg..iau zinatul pana luni si vad cum ma mai simt..ma si sperii cand vad ca am temperatura 38.7,38.8,38.9 si uneori si 39

ANDREEA,Printesa noastra

Gabriel(90%),smecherul lui mami si lui tati

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us