Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 30

Subiect: Savureaza cafeaua intr-o ceasca de portelan pictat manual!

Inregistrat
    24.07.2008

Implicit Re: Savureaza cafeaua intr-o ceasca de portelan pictat manual!

Obiectele de portelan pictate manual, oferite ca premiu sunt:
    2 seturi de mic dejun Gradina Deliciilor

1 set espresso Chemarea dragonului portocaliu

1 set espresso Racoare tropicala

1 set baie Racoare tropicala

Ritualul "cafelei" la mine consta in: pus apa la fiert la ora 6.30, luat de pe foc la 6.33, turnat in cana sotului, pus doua lingurite de cafea instant si uneori smantana sau lapte si gata. Eu nu beau cafea!!!

Inregistrat
    01.10.2007

buna seara fetelor!
    Premiile oferite sunt:
    ritualul meu pt savurarea cafelei este ,ma trezesc cu gandul la cafea, ma dau jos din pat si direct la bucatarie pt prepararea cafelei,o beau asa cu placere alaturi de sotul meu,ne energizeaza si ne incepem ziua mai in forta

Premiile oferite sunt:

La o ceasca de cafea mi-am cunoscut viitorul sot.Eu nu am fost bautoare de cafea ,dar de cand l-am cunoscut pe el, ritualul nostru este de a ne savura cafeaua impreuna,in fiecare dimineata la servici presarate cu saruturi pasionale.

Inregistrat
    22.04.2012

Obiectele Porphyras din portelan pictate manual oferite cadou la acest concurs sunt:
    1 set baie Racoare tropicala.

In timpul saptamanii, viitorul mei sot face cafeaua deoarece pleaca mai devreme decat mine la servici. Asa ca eu ma trezesc de la aroma cafelei care ajunge din bucatarie pana in dormior. Iubitul imi aduce cafeaua, iar eu stau in pat si savurez cafeluta si ma uit la el cum se agita prin casa.
    In week-end se schimba roata....ma trezesc eu prima si fac cafeluta, dar o bem impreuna la sufragerie.

Inregistrat
    18.02.2010

Obiectele din portelan pictat manual oferite la concurs sunt:

Nu beau cafea, ci doar ceai, asa ca ritualul de servire a ceaiului se desfasoara in modul urmator:
    Cand ma trezesc dimineata, imbracata in pijamale, iau doar papucii de casa in picioare si dau fuguta in bucatarie. Pun apa la fiert si pregatesc cana si pliculetul de ceai, timp in care reusesc sa mai deschid putin ochii. Ceaiul meu preferat este cel fructat, in special cel de portocale, iar acum iarna, mere si scortisoara. Dupa ce a fiert apa si am lasat ceaiul la infuzat merg sa fac un dus. Dupa dus, inca de cand ies pe usa din baie, ma invaluie aroma puternica a ceaiului de portocale impregnata in tot apartamentul. Imi iau cana de ceai, deschid laptopul si o savurez alaturi de miresicile mele dragi. Biroul este langa geam asa ca ma las mangaiata de lumina zilei si abia astept sa vina iarna, sa privesc fulgii mari, imbatata de aroma unui ceai cu scortisoara.
    Seara este ritualul celui de-al doilea ceai, insa de aceasta data prefer unul relaxant, anti-stress sau de somn usor. Acesta il savurez in bratele sotului meu in timp ce ne uitam impreuna la televizor sau povestim ceea ce s-a mai intamplat peste zi.
    Pentru mine ziua perfecta incepe cu un ceai aromat alaturi de prietenele dragi si se incheie cu un ceai la fel de savuros in bratele sotului meu iubit.

Inregistrat
    25.10.2009

Obiectele Porphyras din portelan pictate manual sunt:

Eu nu beau cafea, insa sunt un mare fan al ceaiurilor. In fiecare zi beau cel putin o cana de ceai.
    Ritualul meu incepe cu incalzirea apei, alegerea ceaiului si alegerea unei cani. In functie de starea mea de spirit imi alege cana, care uneori e mai colorata, alteori simpla. Ceaiul pregatit cu lamaie si miere il savurez mereu cu o carte buna in mana. Aceste cateva clipe mereu imi fac ziua mai frumoasa!

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    25.09.2011

Buna,

Premiile sunt: 2 seturi de mic dejun Gradina Deliciilor , 1 set espresso Chemarea dragonului portocaliu,
    1 set espresso Racoare tropicala si 1 set baie Racoare tropicala .

Cafeaua se savureaza in timpul saptamanii dimineata, EL o savureaza inaintea mea pentru ca se trezeste mai devreme, eu savurez o gura de cafea din cana lui, imi pune si mie in plus o gura pentru ca stie ca eu doar atat beu deci cand ma trezesc gasest cafeluta cald numai buna de savurat .

In weekend este altceva ... in weekend cafeaua se savureaza impreuna discutand planul pentru ziua in curs

Inregistrat
    20.11.2012

set de mic dejun Gradina Deliciilor, set espresso Chemarea dragonului portocaliu, set espresso Racoare tropicala si set baie Racoare tropicala.

nu am un ritual. cafeaua in timpul saptamanii o beau la servici, pe fuga, iar in weekend nu beau cafea

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us