Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 9

Subiect: Biserica Flora - Intrarea Domnului in Ierusalim

Inregistrat
    12.08.2012

Implicit Biserica Flora - Intrarea Domnului in Ierusalim

Am auzit doar lucruri bune pana acum de aceasta biserica. Nu am ajuns pana acum acolo dar intentionam sa facem cununia la aceasta biserica. A facut cineva pana acum aici? Ceva pareri?

Inregistrat
    12.08.2012

Implicit Re: Biserica Flora - Intrarea Domnului in Ierusalim

Am reusit aseara sa ajungem. Am vb. cu preotul. Am facut programarea. am avut noroc ca suntem si primii pentru data respectiva si am putut sa alegem ora. Taxa 100 lei, s-a taiat chitanta. si a ramas sa revenim cu vreo 2-3 saptamani inainte de cununie sa discutam detalii. Pe de alta parte, e o biserica foarte frumoasa si spatioasa, aerisita (in sensul ca nu are multe lucruri inghesuite inauntru).

Inregistrat
    06.02.2013

Citat Postat de Micsela Vezi mesajul
    Am reusit aseara sa ajungem. Am vb. cu preotul. Am facut programarea. am avut noroc ca suntem si primii pentru data respectiva si am putut sa alegem ora. Taxa 100 lei, s-a taiat chitanta. si a ramas sa revenim cu vreo 2-3 saptamani inainte de cununie sa discutam detalii. Pe de alta parte, e o biserica foarte frumoasa si spatioasa, aerisita (in sensul ca nu are multe lucruri inghesuite inauntru).
    Buna! Ma bucur pt voi ca ati reusit sa gasiti biserica...sincer ma gandeam si eu sa optez tot pentru aceasta biserica. Vroiam sa te intreb daca o sa aveti si cor ?

Inregistrat
    12.08.2012

Cor. In nici un caz. Eu chiar nu inteleg ce e nebunia asta cu cor e nunta simpla, nu nunta regala :P

Inregistrat
    06.02.2013

Ok, multumesc

Nu cred ca biserica are cor.Dar cred ca poti intreba,noi cand am fost nu ni s-a precizat nimic.

Inregistrat
    16.01.2012

Citat Postat de larisa82 Vezi mesajul
    Buna! Ma bucur pt voi ca ati reusit sa gasiti biserica...sincer ma gandeam si eu sa optez tot pentru aceasta biserica. Vroiam sa te intreb daca o sa aveti si cor ?
    Larisa daca iti dioresti asa mult cor la biserica de langa CAsa Sindicatelor spre Bularga acolo a zis o miresica ca este cor si trebuie sa platesti 150 ron preotul si corul vrei 450 ron.

Preotul te intreaba daca vrei cor inainte de nunta cand mergeti la el sa va spovediti.
    Este corul filarmonicii.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us