Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 29

Subiect: Press House Ballroom

Inregistrat
    02.01.2013

Implicit Re: Press House Ballroom

Citat Postat de Jonsy_jons Vezi mesajul
    Acelasi lucru si la noi. Deci sa inteleg ca stiau demult treaba asta??
    Noi am semnat contractual pe 15 ianuarie si cu 2 sapt inainte de nunta ne-au zis ca tb sa platim TVA si cica hai ca suntem de bun simt si va facturam doar 50 de meniuri dupa aia hai ca doar 30. Si am intrat in ei, ca nu e posibil sa faca magaria asta cu 2 sapt inainte de nunta si au facut chipurile un artificiu si nu ne-au facturat TVA. Chipurile deveneau platitori de TVA de la 1 iunie
    M-am convins acum ca de fapt era bullshit si vroiau sa-si mai traga niste bani de la noi. Daca eram fraieri plateam cel putin 500 de euro total aiurea.
    Noua ne-au spus la a doua intalnire, tot prin ianuarie... le-am cerut sa se mentioneze in contract ca pretul meniului include tva dar bineinteles nu au vrut...e clar ca e cineva mare bagat in afacerea asta daca a pus mana pe sala respectiva, pacat de ea ca e superba dar eu am ramas cu un gusta amar dupa aceasta experienta. Ioana pana la urma conteaza ca nunta ta a iesit minunat, in rest e f bine ca ai povestit cum sta treaba, sa fie f atente miresicile care vor avea nunta acolo
    Ultima editare de Miha_Muuu : 28.06.2013 14:32:43

Citat Postat de Miha_Muuu Vezi mesajul
    Noua ne-au spus la a doua intalnire, tot prin ianuarie... le-am cerut sa se mentioneze in contract ca pretul meniului include tva dar bineinteles nu au vrut...e clar ca e cineva mare bagat in afacerea asta daca a pus mana pe sala respectiva, pacat de ea ca e superba dar eu am ramas cu un gusta amar dupa aceasta experienta. Ioana pana la urma conteaza ca nunta ta a iesit minunat, in rest e f bine ca ai povestit cum sta treaba, sa fie f atente miresicile care vor avea nunta acolo
    Mda e clar ce manevre se fac acolo.
    Eu ma gandeam la altceva. Ok hai l-am crezut pe patron cand mi-a zis ca din iunie devine platitor de TVA. Atunci cum poate sa imi spuna ca domne eu am preluat contractul tau dar daca te uiti pe site eu am preturile x + TVA. Pai daca nu erai platitor de TVA, de ce il incasai?
    Inteleg si ca la el fac nunta oameni cu bani. Nici mie nu mi-e rusine cu banii pe care ii castig dar asta nu conteaza. Dar nu incerca sa ma prostesti ca pe un copil ca nu m-am nascut ieri.
    Niste gainarii romanesti. De aia e tara asta unde e. Fiecare incearca sa tepuiasca cat mai mult. Daca ii merge e perfect, daca nu...aia e.
    Sala intr-adevar e ceva de vis, iar Andreea a aranjat-o superb. Ei chiar nu am ce sa-i reprosez, a fost de nota 10. Iar eu m-am distrat maxim la nunta mea si pana la urma ce a fost in spate chiar nu mai conteaza.

Inregistrat
    02.01.2013

Citat Postat de Jonsy_jons Vezi mesajul
    Mda e clar ce manevre se fac acolo.
    Eu ma gandeam la altceva. Ok hai l-am crezut pe patron cand mi-a zis ca din iunie devine platitor de TVA. Atunci cum poate sa imi spuna ca domne eu am preluat contractul tau dar daca te uiti pe site eu am preturile x + TVA. Pai daca nu erai platitor de TVA, de ce il incasai?
    Inteleg si ca la el fac nunta oameni cu bani. Nici mie nu mi-e rusine cu banii pe care ii castig dar asta nu conteaza. Dar nu incerca sa ma prostesti ca pe un copil ca nu m-am nascut ieri.
    Niste gainarii romanesti. De aia e tara asta unde e. Fiecare incearca sa tepuiasca cat mai mult. Daca ii merge e perfect, daca nu...aia e.
    Sala intr-adevar e ceva de vis, iar Andreea a aranjat-o superb. Ei chiar nu am ce sa-i reprosez, a fost de nota 10. Iar eu m-am distrat maxim la nunta mea si pana la urma ce a fost in spate chiar nu mai conteaza.
    Nu as putea spune ca e un local exclusivist, preturile (cand ne-am interesat noi) erau mai mici un pic decat in alte locuri de tip ballroom...asta pana la faza cu tva-ul...dupa au ajuns cam la acelasi nivel dar in afara de pret mai sunt si alte lucruri care conteaza gen seriozitate, profesionalism...

Inregistrat
    27.06.2013

off....ma speriati...eu ar trebui maine sa merg sa semnez contractul cu ei.... ei in variantele de meniu pe care mi le-au trimis nu au mentionaz nimic de tva.

Citat Postat de alexandra.c Vezi mesajul
    off....ma speriati...eu ar trebui maine sa merg sa semnez contractul cu ei.... ei in variantele de meniu pe care mi le-au trimis nu au mentionaz nimic de tva.
    Sa intrebi tu si sa ceri sa se mentioneze clar in contract. Daca iti spun ca nu platesc sa se mentioneze ca indifferent daca vor devein platitori de tva, valoarea contractului va ramane aceeasi.

Chiar sunt curioasa si te rog sa-mi spui si mie cum a decurs discutia si cu cine ai vorbit.

Te pup si bafta

Inregistrat
    02.01.2013

Pai sa intrebi si sa treceti f clar in contract. Nu tb sa semnati pe loc, luati contracul acasa si cititi-l de 1000 de ori...eventual cereti si alte pareri (poate aveti prieteni, cunostinte care se pricep)...

Inregistrat
    27.06.2013

asa o sa facem... sper sa fie totul bine...va tin la curent cum au decurs discutiile.

asa o sa facem... sper sa fie totul bine...va tin la curent cum au decurs discutiile.
    Alexandra ce ai mai facut cu cei de la Press?

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us