Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 20

Subiect: TU pe coperta revistei Miresici nr. 5!

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit TU pe coperta revistei Miresici nr. 5!

Dragele noastre miresici,

Iata ca a venit momentul sa ne pregatim pentru cel de-al cincilea numar al revistei Miresici. Relansam concursul vostru preferat, deschis tuturor miresicilor de 2011 si 2012!

Castigatoarea titlului suprem va aparea pe coperta, iar alte norocoase finaliste vor avea sansa de a se regasi in paginile revistei in pictoriale sau in pagini de povesti adevarate. In plus, cele 10 semi-finaliste castiga garantat o bijuterie SNÖ of Sweden. Valoarea totala a premiilor este de 930 lei.
    Pentru a participa la concurs, tot ce trebuie sa faceti este sa postati la acest topic fotografiile voastre (minimum 5, maximum 10) cat mai recente si relevante.
    In plus, va rugam povestiti in 2-3 fraze cel mai amuzant moment al cuplului vostru.
    Concursul se desfasoara pana pe data de 15 februarie 2013.Redactia va face selectia si va anunta miresicile finaliste!

TERMENI SI CONDITII
    Pentru inscriere in cursa catre podium: postati in acest topic fotografiile voastre, cat mai recente si mai relevante (fara ochelari de soare, sa se distinga chipul si sa nu fie facute de la mare distanta sau contre jour). Ele vor fi insotite de 2-3 fraze despre cel mai amuzant sau romantic moment al cuplului vostru.
    Puteti posta intre 5 si 10 imagini (la rezolutie de minimum 300 dpi si format JPEG sau TIFF), care sa va infatiseze in cel putin doua tinute diferite, cat mai relevante pentru chipul si silueta voastra. Nu pentru ca ar exista restrictii de dimensiuni – dimpotriva: va exista spatiu dedicat si minionelor, dar si miresicilor XXL. Ba chiar si viitoarelor miresici care asteapta un bebe, cu sarcina vizibila si care pot fi fotografiate (in urma selectiei) inainte de aparitia revistei!

Asadar, va rugam trimiteti:
    -1-2 fotografii recente portret, din fata, in masura posibilului fara machiaj si mai ales fara ochelari de soare!
    -1-2 fotografii profil
    -1-2 fotografii recente corp intreg, in care sa se poata vedea silueta.
    Restul pozelor postate - la latitudinea voastra, dar cele de mai sus sunt obligatorii.

IMPORTANT! Numele tuturor miresicilor finaliste selectate pentru aparitia in urmatorul numar Miresici vor fi anuntate in forum. Castigatoarele vor fi desemnate in urma unui interviu realizat cu membrii juriului (format din echipa redactionala si fotograf), la sediul redactiei. Cheltuielile de deplasare pentru acest interviu indispensabil nu vor fi decontate. In cazul deplasarii castigatoarelor la Bucuresti pentru sedintele foto, trustul Sanoma Hearst Romania va deconta cheltuielile de transport si va asigura cazare la hotelurile partenere. Revista Miresici isi rezerva dreptul de a selecta nuntile care vor aparea in paginile sale. Decizia finala si irevocabila apartine editorului.
    Nu se percep comisioane sau taxe pentru nuntile prezentate in paginile revistei.
    In cazul in care revista decide publicarea fotografiilor personale ale miresicilor, vom solicita fotografului permisiunea scrisa pentru a publica imaginile.

Cititi cu atentie Regulamentulpentru a afla criteriile de participare.

Mult succes!

concurs_2340x1650 px.jpg
    Ultima editare de irina : 24.01.2013 22:03:37 Motiv: completare

Inregistrat
    01.03.2009

Implicit Re: TU pe coperta revistei Miresici nr. 5!

Salut miresici/mamici/viitoare mamici/viitoare miresici!!
    Dupa ce m-am tot gandit ce momente amuzante au fost in relatia noastra de 11 ani pe care as putea sa le astern in 2 -3 fraze in cadrul acestui concurs,dupa ce am rasfoit cele mai recente fotografii si dupa ce le-am micsorat sa le pot atasa, abia atunci am citit mai bine -sunt acceptate doar fetele care au avut nunta in 2011 respectiv 2012. Cu riscul de a incalca acest regulament ma inscriu!amuz o comunitate intreaga cu un moment teribil de hazliu de acum 7-8 ani. Pe atunci eram in facultate si urmam si un curs de contabilitate la o alta institutie de invatamant.
    Era vara, sotul(pe atunci prieten )venea sa ma astepte de la cursuri dar in ziua respectiva nu am specificat la care "scoala" sunt. Dupa cursuri ma asteptam sa fie in curtea cladirii unde se tinea cursul de contabilitate, l-am sunat crezand ca el nu a ajuns, insa el foarte linistit mi-a spus ca este in cladire, m-am dus sa-l caut..nimic..l-am sunat din nou si mi-a spus sa ies in curte..nimic..il sun..el imi tot explica ca vedea studentii cum ies de la cursuri si atunci l-am intrebat unde e, abia apoi mi-a spus ca el se afla la facultate. Am stabilit sa ne intalnim la jumatatea drumului deoarece cursul se tinea in Sos Oltenita si el era in Politehnica
    Sper ca am amuzat pe cineva si ca nu am suparat pe nimeni ca am postat si eu la acest concurs chiar daca nu ma incadrez in cerintele acestuia.

p.s.atasez poze si cu minunea noastra, o fetita de 10 luni cu o inimioara speciala
    Mult succes!!
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de mikabubu : 25.01.2013 01:14:12

Talking Re: TU pe coperta revistei Miresici nr. 5!

Dragi miresici,
    Bineinteles ca si noi aspiram, ca si voi la titlul de aspirante la coperta revistei nr. 5.
    Speram ca de data asta sa fie cu succes, mai ales ca nunta a trecut deja si avem cateva fotografii in costumele specifice.
    Cat despre cel mai amuzant moment al cuplului...hmmm..sa ma gandesc...probabil la nunta a fost, pentru ca, dupa traditie, se aduce in locul mirelui, unul fals, costumat ca intr-o comedie cu clovni...desi cunosteam traditia, n-am crezut ca se VA APLICA SI IN CAZUL MEU!!!!
    sI faza si mai proasta e ca-si dorea un sarut numaidecat, in conditiile in care era rujat pe toata suprafata fetei... Sa nu mai zic ca cel care il incuraja sa ceara recompensa era chiar...sotul meu...
    Avem tot albumul pe facebook in orice caz!
    https://www.facebook.com/7SERENDIPITY
    Ultima editare de dianascorpy : 25.01.2013 08:35:02 Motiv: Selectie pentru revista miresici

Inregistrat
    04.09.2011

Cele mai romantice momente au fost la inceputul relatiei noastre cand ne plimbam pana la ora 2 noaptea pe strazi si vorbeam cate in luna si in stele la minus 20 de grade. Nu simteam frigul si oboseala chiar daca a doua zi mergeam din nou la servici de dimineata. Cred ca in primele saptamani de relatie am dormit cate 4 ore pe noapte si orele acelea erau pline de vise frumoase. Acum formam o familie si ne dorim sa ramanem asa pentru mult timp.
    Ultima editare de micutastea14 : 01.02.2013 19:39:13

Inregistrat
    08.01.2012

Buna tuturor,

Eu sunt Alina si am avut nunta in septembrie 2012: pe 01 cununia civila in Bucuresti si pe 08 septembrie cununia religioasa si nunta in Santorini, Grecia - o locatie cu adevarat minunata!

Am visat amandoi la o 'altfel' de nunta, departe de ritualurile cunoscute si de tot 'alaiul imparatesc'. Asa ca ne-am luat de mana si am fugit sa ne unim in fata lui Dumnezeu, intr-un loc foarte romantic si recunoscut pentru astfel de evenimente.

Cel mai amuzant moment al cuplului nostru a fost, normal la nunta. Mai exact la cununia civila, cand cuprins de emotiile aferente, proaspatul sot, plin de ruj dupa ce a spus hotarat DA-ul de rigoare, a facut o fata plina de uimire cand a semnat actul... Mai jos am atasat o poza foarte graitoare )

Un alt moment comic a fost si la cununia religioasa, cand preotul grec (foarte haios) se prefacea ca-mi ofera sa beau din paharul cu vin, in asa fel incat sa faca sa par ca eu alerg dupa o inghititura .

Multumesc mult pentru posibilitatea de a participa si mult succes tuturor participantelor.

Alina

Inregistrat
    19.04.2010

Si iata ca anul 2012 a trecut iar 2013 ne gasit sot si sotie Momente amuzante am avut destule dar printe cele care imi vin acum in minte este episodul petrecut in Antalya in prima noastra plimbare mai "deosebita" impreuna..Eram in ziua de Sfantul Ion si in acelasi timp ziua de nume a sotiorului meu, a anului 2009...undeva ratacind prin Antalya cu masina.La un moment dat ne oprim intr-un bazar pentru cateva minute lasand masina pe avarii intr-un loc nu tocmai legal, dar nefiind singura masina parcata acolo (dar din ce imi amintesc singura cu numere straine , adica Romania..Ne plimbam noi prin bazar vreo 15 -20 de minute prin bazar si ne indreptam catre masina...si i-a masina daca ai de unde...si stai si cauta si cauta si cauta... pana dam de un nene care numa fata de politist n-avea...si al meu cu cartela de la masina in mana incerca sa-i explice turcului mai pe engleza mai pe romana ca nu gasim masina..dupa vreo cateva minute bune in care nu stiam ce sa facem, ne spune ca masina a fost ridicata si se afla intr-un parc auto undeva la marginea Antalyei..si ne-a trimis catre un coleg de-al lui care se afla intr-o intersectie apropiata si ridicau alta masina..Si uite asa ne-am plimbat noi cu o alta masina pentru a ne recupera propria masina..AAAAAAa sa mai spun ca toate actele noastre se aflau in masina inclusiv pasapoartele??
    C-am asta a fost pe scurt unul din muultele momente amuzante ale noastre

Mascota Miresici 2012

Inregistrat
    21.11.2010

Va rog sa ma scuzati ca postez aici, dar chiar nu stiu unde sa scriu ca sa ma ajute si pe mine cineva cat mai repede. Din pacate am ceva probleme cu adresa de mail care mi-a fost blocata si nu-mi mai pot accesa mail-ul, de aceea pierzand si adresa de mail a Sanei (reporterul de la revista dumneavoastra care a fost la nunta noastra). Ma poate ajuta si pe mine cineva, va rog, sa-mi dea adresa ei? I-am promis ca ii vom trimite invitatie la botez si vreau sa ma tin de cuvant .

Citat Postat de oana_90 Vezi mesajul
    Va rog sa ma scuzati ca postez aici, dar chiar nu stiu unde sa scriu ca sa ma ajute si pe mine cineva cat mai repede. Din pacate am ceva probleme cu adresa de mail care mi-a fost blocata si nu-mi mai pot accesa mail-ul, de aceea pierzand si adresa de mail a Sanei (reporterul de la revista dumneavoastra care a fost la nunta noastra). Ma poate ajuta si pe mine cineva, va rog, sa-mi dea adresa ei? I-am promis ca ii vom trimite invitatie la botez si vreau sa ma tin de cuvant .
    Buna,
    te rog scrie pe adresa revistei Miresici pentru adresa Sanei.

Toate bune,

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us