Rezultatele sondajului: Bijuteriile miresei le veți achiziționa la set sau seprat?

Voturi
61. Nu poți vota în acest sondaj
  • La set

28 45,90%
  • Separat

16 26,23%
  • Încă nu m-am hotărât

17 27,87%
Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 83

Subiect: Bijuterii/seturi mireasă

Inregistrat
    11.03.2013

Implicit Re: Bijuterii/seturi mireasă

Citat Postat de maria.burlacu07 Vezi mesajul
    Pana la urma mi-am comandat un set de bijuterii de la Josephine(am citit la un alt subiect despre ea). Desi nu vroiam bijuterii , simplitatea rochiei m-a obligat sa fac un compromis pentru a obtine efectul pe care il vroiam. Am comandat coronita,colier,cercei si centura rochiei impodobita cu cristale.
    Maria B,
    A venit comanda de la Josephine? Nu ne arati si noua niste poze?
    Si mie imi place ce am vazut pe site, insa parca mai degraba as opta in ziua nuntii pentru pietre semipretioase cu montura pe argint.
    Voi ce spuneti?

Inregistrat
    16.04.2013

Post Re: Bijuterii/seturi mireasă

Citat Postat de Cupid Vezi mesajul
    Maria B,
    A venit comanda de la Josephine? Nu ne arati si noua niste poze?
    Si mie imi place ce am vazut pe site, insa parca mai degraba as opta in ziua nuntii pentru pietre semipretioase cu montura pe argint.
    Voi ce spuneti?
    Inca nu a venit comanda pt ca abia pe 20 am trimis avansul. Cand apar voi pune poze
    Colectioneaza experiente si nu lucruri.

Inregistrat
    11.03.2013

Citat Postat de maria.burlacu07 Vezi mesajul
    Inca nu a venit comanda pt ca abia pe 20 am trimis avansul. Cand apar voi pune poze
    Mersi pentru mesaj...cam cat dureaza livrarea unei comenzi?
    Bine...tu ai si o comanda maricica din cate am citit. E bine ca nu se grabeste tipa - asta inseamna ca isi da interesul si ca vor iesi frumoase biju-urile.

Inregistrat
    30.11.2013

Am gasit in sfarsit accesoriu pentru par ! Este o cordeluta practic , cred ca totusi ii spune tiara Mai trebuie sa gasesc niste cercei discreti ,dar asta nu cred ca va fi o problema . Am o nelamurire cu voalul , nu prea inteleg eu cum va veni cu aceasta cordeluta, daca ma poate lamuri cineva care a avut asa ceva . Eu vreau un voal luuung .
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    11.03.2013

Citat Postat de sendy11 Vezi mesajul
    Am gasit in sfarsit accesoriu pentru par ! Este o cordeluta practic , cred ca totusi ii spune tiara Mai trebuie sa gasesc niste cercei discreti ,dar asta nu cred ca va fi o problema . Am o nelamurire cu voalul , nu prea inteleg eu cum va veni cu aceasta cordeluta, daca ma poate lamuri cineva care a avut asa ceva . Eu vreau un voal luuung .
    Draga mea,

Te felicit din inima pentru alegerea facuta. Este absolut minunata cordeluta ta. De mult nu am mai vazut ceva, care sa imi placa atat de tare. Este din argint cumva?

Imi place foarte mult ca ai preferat o bentita-bijuterie vintage, de bun gust in locul unei coronite (gen printesa) - accessoriu care daca nu are multe pietre (semi)pretioase si daca nu este purtata de o ducesa/printesa adevarata deja bate in penibil - parerea mea.

Te rog sa-mi trimiti un PM cu magazinul, pretul si cu mai multe detalii...
    Cred ca a ta cordeluta s-ar potrivi unui coc lejer si ca voalul luuuung s-ar putea prinde ori in crestetul capului ori mai jos (langa ceafa). Fa si tu mai multe probe, joaca-te cu accesoriile tale si vezi ce te aranjeaza mai tare.

Inregistrat
    16.04.2013

Superba cordeluta! Cred ca voalul va fi prins separat pe un pieptene, nu pe coronita.
    Colectioneaza experiente si nu lucruri.

Inregistrat
    02.08.2011

Foarte frumoasa, intr-adevar! Poti sa ne dai mai multe detalii? de unde, cat, cum?

Inregistrat
    30.11.2013

Citat Postat de Punk_Azz Vezi mesajul
    Foarte frumoasa, intr-adevar! Poti sa ne dai mai multe detalii? de unde, cat, cum?

Am cumparat-o ieri de la Pronovias Milano , eram intrecere , de la un muzeu la altul deoarece am fost intr-o mica excursie , bineinteles ca nu m-am putut abtine sa intru Am rugat vanzatoarea sa imi arate accesoriile , tinute ascunse intr-un dulap (n-am inteles de ce) , aveau foarte multe lucruri frumoase de genul acesta dintre care asta mi s-a potrivit mie cel mai bine . A costat 85 de euro, dar din punctul meu de vedere a meritat fiecare banut . Culoarea m-a pus putin pe ganduri deoarece este un auriu invechit , dar m-a scos logodnicul din incurcatura care mi-a zis ca nu intelege de ce am fixatia asta pe aur alb,argint,argintiu etc. si ca este foarte frumoasa si..n-am putut decat sa-i dau dreptate

Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us