Rezultate de la 1 la 4 din 4

Subiect: Reclama firma pe spatiul locuintei

Inregistrat
    18.03.2010

Implicit Reclama firma pe spatiul locuintei

Buna fetelor ! Am nevoie de un sfat. Am achizitionat un apartament aflat la etajul 1 al unui bloc. Sub noi exista insa magazine. In curand se va deschide chiar sub apartamentul meu o farmacie. Ni s-a cerut aprobarea de la patronii farmaciei , de a pune o reclama luminoasa pe spatiul balconului nostru. Ce vreau sa va intreb... am dreptul sa solicit ceva firmei , stiu eu, o anumita suma(de ex sa imi achite lunar consumul, sau sa imi achite facura la electrica) firmei avand in vedere ca se va folosi de spatiul meu , de balcon pt a instala reclama luminoasa. Poate vreuna dintre voi cunoaste asemenea cazuri si imi poate da un sfat. Va multumesc !

Inregistrat
    19.07.2012

Implicit Re: Reclama firma pe spatiul locuintei

Citat Postat de deeafily Vezi mesajul
    Buna fetelor ! Am nevoie de un sfat. Am achizitionat un apartament aflat la etajul 1 al unui bloc. Sub noi exista insa magazine. In curand se va deschide chiar sub apartamentul meu o farmacie. Ni s-a cerut aprobarea de la patronii farmaciei , de a pune o reclama luminoasa pe spatiul balconului nostru. Ce vreau sa va intreb... am dreptul sa solicit ceva firmei , stiu eu, o anumita suma(de ex sa imi achite lunar consumul, sau sa imi achite facura la electrica) firmei avand in vedere ca se va folosi de spatiul meu , de balcon pt a instala reclama luminoasa. Poate vreuna dintre voi cunoaste asemenea cazuri si imi poate da un sfat. Va multumesc !
    Clar vor trebui sa achite ceva. Nu stiu insa daca tie, sau asociatiei de propietari, iar tu sa ai un discount la intretinere. Stiu pentru cei care au multe etaje din bloc, acoperite cu banere imense (cat tot blocul), ca se plateste asociatiei, sau se ofera servicii gen renovare si intretinere scara blocului pentru permisiunea de a instala banere.

Problema e ca poti sa soliciti pana iti dai acordul. Daca deja le-ai semnat, posibil sa fie cam tarziu, ca nu ii mai intereseaza de tine.

Inregistrat
    17.02.2010

Implicit Re: Reclama firma pe spatiul locuintei

Citat Postat de deeafily Vezi mesajul
    Deea, tu ai dreptul sa soliciti orice, oricui, dar numai sa iti si dea.
    Si eu sunt in aceeasi situatie, dar din cauza "arhitecturii" balconului, au gasit o bresa sa isi puna reclama fara sa imi plateasca. Din pacate nici nu ma pot lua cu ei de gat pentru ca ma gandesc sa nu ne faca probleme ulterior, nu doar noua, ci intregii scari (izolatia exterioara a fost facuta fara autorizatie si ei stiu asta ).
    Daca este numai pe balconul tau, nu cred ca trebuie sa isi dea si asociatia acordul, deci depinde doar de tine.

Inregistrat
    18.03.2010

Implicit

mersi de raspuns. Nu, nu am incheiat inca niciun contract, luni urmeaza sa mergem la notar. Nu e un baner urias , e doar o reclama pusa pe partea de balcon(doar pe zid, nu acopera si geamul) in genul reclamelor unde scrie cum se numeste firma . Iar reclama se intinde doar pe proprietatea mea , doar pe balconul meu. Vecinul de pe scara alaturata are si el o reclama la fel , a unei alte firme, si am inteles ca firma de sub apartamentul lui i-a platit doar lui pt faptul ca i-au lasat sa foloseasca balconul pt reclama (i-au pus un geam termopan la balcon, lung de vreo 3 m) .Nu stiu insa cam cat sa cer, sau mai bine zis ce pretentii sa am.

Citat Postat de Roxynutza Vezi mesajul
    Deea, tu ai dreptul sa soliciti orice, oricui, dar numai sa iti si dea.
    Si eu sunt in aceeasi situatie, dar din cauza "arhitecturii" balconului, au gasit o bresa sa isi puna reclama fara sa imi plateasca. Din pacate nici nu ma pot lua cu ei de gat pentru ca ma gandesc sa nu ne faca probleme ulterior, nu doar noua, ci intregii scari (izolatia exterioara a fost facuta fara autorizatie si ei stiu asta ).
    Daca este numai pe balconul tau, nu cred ca trebuie sa isi dea si asociatia acordul, deci depinde doar de tine.

mersi mult ! Da, e doar pe balconul meu.
    Ultima editare de MissSwan : 26.03.2013 15:52:45

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us