Pagina 1 din 10 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 74

Subiect: Buonavista Banqueting

Inregistrat
    25.12.2006

Implicit Buonavista Banqueting

fetelor ati auzit ceva de acest restaorant.eu am intrat pe internet si am vazut niste poze , localul mi sa parut superb dar as vrea sa stiu daca stiti cate ceva , daca ati fost vreodata, daca ati auzit ceva?

Inregistrat
    03.03.2007

Implicit Re: nunta la Buonavista Banqueting

Citat Postat de clara27 Vezi mesajul
    fetelor ati auzit ceva de acest restaorant.eu am intrat pe internet si am vazut niste poze , localul mi sa parut superb dar as vrea sa stiu daca stiti cate ceva , daca ati fost vreodata, daca ati auzit ceva?
    pai ar fi cam asa:
    - parti bune:
    - inauntru salonul e super amenajat, au si decoratiuni interesante, fetze de mese si huse de scaune frumoase, mincare (zic eu) buna, servire buna, acustica buna a salii, in general o mica senzatie de lux si bon ton in salon ... si cam atit la partile bune
    - parti rele:
    - lumina albastra de la iluminatul cu tuburi "neon" albastru, e super misto in sala, dar da bataie mare de cap cameramanului (ai grija sa iei un cameraman care stie sa-si regleze camera manual nu sa o lase pe automat ca iasa toti invitatii "extraterestrii" adik albastrii la fetze , lucru valabil si la Grand Hotel sala mica, doar ca acolo sint "galbeni-potocalii")
    - wc-urile ... e loc de mai bine (chiar de mult mai bine)
    - locatia ... cam "industriala" (intri in curtea unei fabrici ca sa ajungi la sala de festivitati ... nus ... cam aiurea
    - mocheta rosie de la intrare, scari, hol, etc arata ca dupa razboi (daca n-or fi schimbat-o din iarna cand am fost ultima data), toata patata si arsa de la luminarile care e adevarat dau f bine pe marginea scarilor la venire.
    - desi sala in sine, e superb amenajata, restul cladirii arata exact a cantina proletara (parerea mea) cu o zugraveala simpla alba pe peretii pe alocuri strimbi, stricati ... nus' ... e o imagine cam "saracacioasa" ca nu gasesc alt termen mai potrivit
    - salonul ofera toata paleta de servicii necesare unei nunti ... nu te baza ... mai cauta si compara ... nu sint convins ca au colaboratorii cei mai buni

cam atit ... daca imi mai amintesc ceva itzi comunic.

succes!

Inregistrat
    03.03.2007

vezi ca mai sint ceva informatii despre unele localuri si saloane de nunta pe topicul "Localuri (din Sibiu) cu bulina neagra" sau cam asa ceva dar nu sint chiar toate cu "bulina neagra"

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de guess_who Vezi mesajul
    pai ar fi cam asa:
    - parti bune:
    - inauntru salonul e super amenajat, au si decoratiuni interesante, fetze de mese si huse de scaune frumoase, mincare (zic eu) buna, servire buna, acustica buna a salii, in general o mica senzatie de lux si bon ton in salon ... si cam atit la partile bune
    - parti rele:
    - lumina albastra de la iluminatul cu tuburi "neon" albastru, e super misto in sala, dar da bataie mare de cap cameramanului (ai grija sa iei un cameraman care stie sa-si regleze camera manual nu sa o lase pe automat ca iasa toti invitatii "extraterestrii" adik albastrii la fetze , lucru valabil si la Grand Hotel sala mica, doar ca acolo sint "galbeni-potocalii")
    - wc-urile ... e loc de mai bine (chiar de mult mai bine)
    - locatia ... cam "industriala" (intri in curtea unei fabrici ca sa ajungi la sala de festivitati ... nus ... cam aiurea
    - mocheta rosie de la intrare, scari, hol, etc arata ca dupa razboi (daca n-or fi schimbat-o din iarna cand am fost ultima data), toata patata si arsa de la luminarile care e adevarat dau f bine pe marginea scarilor la venire.
    - desi sala in sine, e superb amenajata, restul cladirii arata exact a cantina proletara (parerea mea) cu o zugraveala simpla alba pe peretii pe alocuri strimbi, stricati ... nus' ... e o imagine cam "saracacioasa" ca nu gasesc alt termen mai potrivit
    - salonul ofera toata paleta de servicii necesare unei nunti ... nu te baza ... mai cauta si compara ... nu sint convins ca au colaboratorii cei mai buni

cam atit ... daca imi mai amintesc ceva itzi comunic.

succes!

Perfect de acord..........
    in partile rele ar mai tb adaugate lumanarile de pe hol, care la o nunta (in nov. 2006) au reusit sa dea foc unei draperii...........norok k s-a observat la timp incidentul.............personal nu imi place sala!
    Oglinzile alea din spate dau o senzatie nashpa, ringul de dans este mic, chiar foarte mic, am dansat ingramaditi.....nasol..........si intr-adevar la toalete este loc de EXAGERAT DE MULT MAI BINE (adika pute de-ti ia auzu, si pe langa ele treci ca sa ajungi in sala....)

Personal, bulina 80% neagra!
    Ultima editare de movulina : 07.03.2007 12:25:49
    ….ne lovim …cademdar invatam ceva din fiecare "cadere"…

Inregistrat
    10.12.2006

Citat Postat de clara27 Vezi mesajul
    Clara, mai este o fata care are nunta acolo luna viitoare. Are id-ul cutie_karla. Cred ca ar putea sa-ti spuna ea mai multe lucruri dupa nunta. Vreti sa va casatoriti anul viitor (parca asa am vazut) si inca nu ati gasit o sala? Din ce am citit in ziare (dar nu te poti lua mereu dupa ce scriu ei) restaurantele sunt cam ocupate pana in 2009. Dar e imposibil sa nu gasesti. Acum mi-a venit o idee....se construiesc multe hoteluri anul asta si teoretic fiecare trebuie sa aiba si restaurant...si nu cred ca sunt deja ocupate pt nunti. Ati putea incerca.

Inregistrat
    06.02.2005

Singura chestie pozitiva pe care o pot spune e ca au mesele rotunde.Si nu multe restaurante au in Sibiu.In rest,nu-mi prea place.Eu am ceva cu geamurile alea albastre pe care puteau sa le schimbe pana acum.Ca-s ca la tara

Inregistrat
    03.03.2007

am vrut sa fiu mai blind cu ei .... dar le-ati zis-o, cum s-ar zice, pe nume ...
    clara, dupa cum vezi ... cred ca ar fi indicat sa incerci si altceva ...
    by the way ... f frumoase poze pe site-ul lor, da' numa' din sala si vreo doua de pe hol din perioada cind era mocheta noua (adik prima zi, -cred-, cind au deschis)
    per total, scuzati comparatia, sala aia arata cam ca o petala de trandafir in mijlocul unei balegi
    anyway ... succes ... si mai intreaba.

Inregistrat
    09.06.2006

oricum cel mai recomandat ar fi sa mergi pana acolo sa vezi. depinde ce pretentii ai. eu zic ca te intorci de la jumatea drumului. intri in zona industriala si e un peisaj bacovian de iti taie rasuflarea.

Pagina 1 din 10 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us