Rezultatele sondajului: Cum va intelegeti cu soacra ?

Voturi
923. Nu poți vota în acest sondaj
  • Foarte bine, e ca o a 2 a mama.

139 15,06%
  • Bine

311 33,69%
  • Cordial

371 40,20%
  • Nu ne vorbim

102 11,05%
Pagina 3 din 1846 PrimulPrimul 1234513531035031003 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 14761

Subiect: Socri, soacre, poame acre :))

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

eu ce sa mai zic....

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Intre mine si socrii este o distanta de 350 km, pana acum ne vedeam la paste si la craciun. De la o vreme eu insist sa mergem mai des. Soacra mea este o dulce (e croitoreasa si imi face rochia de nunta si cununie), ne trimite prajituri si nu trece o zi sa nu vb la telefon. Recunosc ca daca am sta in acelasi oras, casa nu ne-ar mai fi asa bine, dar nici pe departe nu ne-ar fi rau. Noi locuim cu parintii mei (inca) si cu ei am eu mai mari probleme deacat viitorul sot. Nunta ne-o facem cu banii nostrii pt ca salariile noastre ne permit.
    Dar daca ai o soacra poama acra cel mai bine e sa incerci sa fii draguta atat cat se poate si in rest f hotarata (nu ca mama a carei soacra vine in lipsa noastra si face piata din frigiderul nostru....) numai bafta de soacre linistite

annabell Guest

Implicit

Eu nu am socru

Dar mama-soacra e dragutza. Dupa cum spuneam, probabil ajuta si distanta. Nu cred ca as rezista sa stau cu parintii mei sau cu socrii in aceeasi casa. Sunt muuult prea capoasa. Dar asa e bine. Mergem mai des la ea decat mergea inainte singur al meu drag iubit, ca l-am batut eu la cap ca familie etc., ne intelegem bine, nu se baga in viata noastra decat daca i-o cerem noi expres - cred ca e situatia ideala.

Inregistrat
    02.06.2006

Implicit

noi sunte e 5 ani impreuna si locuim impreuna de 3..i-m cunoscut parintii dupa vreo 2 ani si mult mai tarziu am aut ocazia sa stam de vorba..acum ii vizitez cand ma invita..noi stam in buc si ai nostri sunt din BR..si cand mergem acasa fiecare merge la ai lui...daca ma invita ma duc..daca nu, nu...pana acum n-am avut motive de suparare din partea alor lui..mai mult ma contrazic cu mama...sa vedem insa cum vor sta lucrurile pe parcursul pegatirilor de nunta si dupa aia...desi, cand ne-am luat gars in care stam acum desi parintii ne-au dat bani de renovare nu sau bagat la nimik..si slava domnului am avut numai idei una si una:d...ba chiar au fost mandri cand au vazut casa gata..deci..sper sa fie bine..

Inregistrat
    15.06.2006

Smile

Eu stau de 2 ani cu socrii si nu am treaba ,sunt super, mai ales soacra,eu in 2 ani de zile nu am facut nici un fel de mancare,nu am spalat etc...decat imi fac curat si sterg praful restul il face ea in plus nu ma lasa nici o farfurie sa spal si vb aia sunt ale mele, nu sa zici ca nu i-ar placea cum spal eu vasele sau altceva, in schimb eu fac prajituri....

5123 Guest

Implicit ce facem cu soacrele mai scorpii de felul lor?

MIRESICILE MELE DRAGI< VA ROG DIN INIMA AJUTATI-MA SA MA IMPAC CU GANDUL CA AM SOACRA.este prea bagacioasa si cred ca o sa imi strice nunta.vrea sa imi cumpere verigheta ca cica asa e traditia,si daca am refuzat-o si i-am spus ca nu imi place s-a suparat si nu mai vorbeste cu mine ca ce gandeste ea-ce fel de verigheta mare de 500g imi cumpar de fac paguba prin banii ei,nici nu mai stiu sa vb de ce nervi am pe ea...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Vorbeste frumos cu ea si spune-i ca nu te intereseaza nici o traditie, ca tu tii neaparat sa ti le cumperi singura, mai ales ca verighetele reprezinta ceva ce vei pastra toata viata si e foarte important sa-ti placa. Daca e femeie desteapat, va intelege. Dar trebuie sa-ti impui punctul de vedere pentru ca este nunta VOASTRA, nu a ei. Ea a avut-o cand a fost tanara!

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit

poate sa-ti dea banii doar-daca tine neaparat....te descurci tu sa-ti cumperi singura ceea ce iti place...Sfatul meu? impune-ti punctul de vedere acum, imediat, nu o lasa sa-si bage nasul unde nu-i fierbe oala, ca se obisnuieste si nu mai scapi de ea toata viata...

Pagina 3 din 1846 PrimulPrimul 1234513531035031003 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us