Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 15 din 15

Subiect: ce saltea recomandati?

Inregistrat
    03.01.2009

Implicit Re: ce saltea recomandati?

Citat Postat de C_ELLA Vezi mesajul
    Mersi de pont! Cred ca o sa incerc si eu cateva pana la urma...
    Noi avem dormeo memory 2+12 si suntem foarte multumiti de banii investiti si la fata o avem pe cea cu aloe vera,e putin mai tare decat a noastra,dar vad ca doarme foarte bine pe ea.

Inregistrat
    12.07.2009

Saltea cu arcuri ambalate individual am avut luata de vreo 5 ani de la Mobexpert si am dat un "pumn" de bani la vremea aia pe ea, dupa ce ne-am documentat la fel pe diverse forumuri. Insa ni s-a stricat aceasta saltea, s-a lasat pe o parte si s-a deplasat si buretele din interior, garantia de la Mobexpert era de 2 ani de zile, deci ciu-ciu sa fie reparata pe garantie. Astfel incat dupa lungi cautari si controverse memory foam vs arcuri ambalate individual in noiembrie am luat o saltea cu memory foam care e super misto, nu e Dormeo, insa si la aceste saltele conteaza gradul de duritate al spumei care merge de la 2 pana la 10, noi am luat cu grad 9, adica nici foarte tare nici sa te afunzi in ea. Pentru cei cu probleme de spate, cum are si sotul meu, e perfecta

Inregistrat
    09.01.2015

Citat Postat de alinatoma2011 Vezi mesajul
    Buna!
    Ne putem singurei, am luat o parte din mobila, dar am o nelamurire. Mai multe, dar acum ma streseaza asta: ce saltea recomandati? cu sau fara arcuri?
    eu personal recomand una cu arcuri, e mai buna dupa mine

eu am Morfeus de la http://www.giuliaconfort.ro si sunt foarte multumita

Citat Postat de purple_light Vezi mesajul
    Noi avem saltea din straturi de latex si cocos si suntem foarte multumiti, a aveam deja de vreun an si ceva si este excelenta. E cea mai buna pentru noi caci eu aveam mari probleme cu spatele si salteaua asta m-a scapat de dureri. Cocosul este ferm, latexul este elastic deci se doarme bine pe ea, in orice pozitie te-ai pune este confortabila insa nu este prea moale ca sa te afunzi de tot si sa stai cu coloana stramba.
    Cand am luat-o pe asta am citit si de cele cu arcuri impachetate separat, am gasit pareri bune insa asta cu cocos si latex m-a cucerit instant cand am testat-o.
    Pana la urma nu sunt asa de multe optiuni. Cine vrea o saltea de pat confortabila, sanatoasa si care sa reziste in timp poate alege din doua game mari si late: saltelele cu spuma memorie sau saltelele din latex. Diferentele intre aceste doua tehnologii aici: http://timez.ro/pareri-saltele-cu-sp...tele-cu-latex/ Saltelele ieftine cu burete sunt de domeniul trecutului, la fel si cele cu arcuri. Latex sau Memory Foam.
    Ultima editare de supermamica : 21.06.2015 18:50:48 Motiv: eroare

Inregistrat
    18.11.2014

Citat Postat de alinatoma2011 Vezi mesajul
    Buna!
    Ne putem singurei, am luat o parte din mobila, dar am o nelamurire. Mai multe, dar acum ma streseaza asta: ce saltea recomandati? cu sau fara arcuri?
    pREVI LATEX ESTE FB

Inregistrat
    03.09.2013

Saltea Dormeo cu Memorie (spuma, nu arcuri)

Inregistrat
    13.10.2015

Morfeus cu arcuri, sunt cu adevarat foarte bune

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us