Pagina 1 din 18 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 138

Subiect: chirie sau casa proprie?

Inregistrat
    29.11.2006

Implicit chirie sau casa proprie?

momentan eu stau la socrii.asta pana cand mai strangem niste banuti ca sa ne facem nunta si apoi cine stie poate cu ajutorul lui Dumnezeu o sa reusim sa avem si noi casuta noastra.dc nu s-o putea tot o sa ne mutam insa cu chirie.m-ar interesa sa stiu cate din miresici stau cu chirie si cate au casa proprie?!? iar cele care stau cu chirie cum se descurca cu cheltuielile.cam la cat va duce cheltuielile lunare?cat mai este o chirie?

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Re: chirie sau casa proprie?

Noi suntem categoria "case proprii"; el apartament de 4 camere si eu apartament de 3 camere. Stam in apartamentul lui si vrem sa ne cumparam teren pe care, peste cativa ani, sa ne construim o casa.

Inregistrat
    08.09.2006

Noi stam in apartamentul meu( sau al nostru ca am muncit impreuna la el- desi eu am facut creditul la banca), sau mai bine zis al bancii pt multi ani de acum incolo , si el spera la o casuta pe pamant, probabil pe la vreo 60 de ani zic eu.
    Pupici

Inregistrat
    18.09.2006

Iuby sta la casa si eu am apartament cu 2 camere. Dar speram sa ne facem si noi casa pana la anu pentru ca el are o curte imensa si mai incape inca o casa fara probleme.

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de gabriela84 Vezi mesajul
    momentan eu stau la socrii.asta pana cand mai strangem niste banuti ca sa ne facem nunta si apoi cine stie poate cu ajutorul lui Dumnezeu o sa reusim sa avem si noi casuta noastra.dc nu s-o putea tot o sa ne mutam insa cu chirie.m-ar interesa sa stiu cate din miresici stau cu chirie si cate au casa proprie?!? iar cele care stau cu chirie cum se descurca cu cheltuielile.cam la cat va duce cheltuielile lunare?cat mai este o chirie?
    noi deocamdata stam nici la mine nici la el. speram sa facem cat de curand credit pt casa. ne-am gandit si noi la varianta chirie, dar nu merita pt inca 2-3 luni si oricum la noi e ceva mai nasol, ca el e plecat cam 2 saptamani pe luna din tara, munceste in afara tarii si ar insemna eu sa stau jumatate de luna singura.....noi socotisem ca ne-ar fi dus, doar cheltuielile stricte pe la 5-600 de euro

krisstina2004 Guest

Chirie... ...nu mai zic de cati ani ca incep sa ma enervez. Bineinteles ca am apartament de 4 camere in alt oras, dar degeaba , nu poate fi vandut inca...facand o lista: chirie: 200-250 de E (daca aveti noroc chiar mai putin, de ex noi platim in jur de 120 de E), intretinere: intre 100 si 300 RON depinzand de nr. de camere, nr. de persoane si anotimp), cablu TV 25 RON, lumina - f. variabil - noi de obicei platim cam 30-40 RON, tel. + internet = 40 RON. Pe noi ne duc cheltuielile, avand in vedere ca platim chirie putin la 700-750 de RON pe luna, ceea ce e fooooarte convenabil pt. Bucuresti. O suma mai realista daca va mutati acum intr-o garsoniera sa zicem ar fi undeva in jur de 1000-1200 RON. Noi ne descurcam fara probleme cu chiria, si chiar daca am plati 250 de E tot ne-am descurca. N-m facut credit pana acum datorita lipsei avansului .

Slava D-lui ca dupa nunta vom face credit pentru a avea casuta noastra...
    Ultima editare de krisstina2004 : 07.03.2007 22:50:31

Inregistrat
    20.04.2006

mda....si noi am stat cu chirie....inainte de nunta...si dupa, vreo cateva luni....ne costa cam la fel cat platim rata acum...si avem casutza noastra...e incomparabil mai bine la casa ta, iti iei ce mobila vrei, iti decorezi cum vrei...te simti altfel...iar la socrii nu s-a pus problema sa stam vreodata...deci, cine poate sa isi ia casa, sa o faca cu incredere...eu, oricum, am avut numai experiente neplacute cu chiria asta...

Inregistrat
    10.11.2006

Noi suntem in categoria casa proprie...platim rata la banca ca. 1400 de euro, iar cheltuielile curente...cam 600 de euro. La care adaugam masina si asigurarile, alte chestii...mancare....inca vreo 800....cam asa...dar noi stam in Irlanda...

Pagina 1 din 18 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us