Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 9

Subiect: Teama de casatorie

Inregistrat
    11.08.2011

Implicit Teama de casatorie

Dupa o relatie de 2 ani si ceva, in care imi dadea de inteles ca vom ajunge la acel moment, in care simteam ca el este omul meu, cu bune si rele, se pare ca s-a speriat, sau pur si simplu nu vrea sa isi asume responsabilitatea asta.

Ne-am despartit, eu sufar enorm. Nu stiu ce sa fac, cum sa ma port. Ati avut probleme de acest fel inainte de nunta?

Inregistrat
    25.10.2009

Implicit Re: Teama de casatorie

Citat Postat de Oannah Vezi mesajul
    Dupa o relatie de 2 ani si ceva, in care imi dadea de inteles ca vom ajunge la acel moment, in care simteam ca el este omul meu, cu bune si rele, se pare ca s-a speriat, sau pur si simplu nu vrea sa isi asume responsabilitatea asta.

Ne-am despartit, eu sufar enorm. Nu stiu ce sa fac, cum sa ma port. Ati avut probleme de acest fel inainte de nunta?
    V-ati despartit pentru ca el nu nu vroia sa auda de casatorie si tu erai pregatita pentru acest pas, sau din alte motive care dadeau de inteles ca nu aveti un viitor comun?

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    11.08.2011

Nici eu nu stiu exact, pur si simplu nu mai vrea sa continuam. A realizat ca ar fi momentul, si ca toata lumea isi doreste pasul asta, si el isi dorea la un moment dat, adica ma includea in planurile lui de viitor, noi locuiam impreuna etc.

Acum se pare ca nu vrea, a gasit motive cate in luna si in stele, considera ca nu suntem potriviti etc.

Ma gandeam daca e doar o criza si au trecut si altii prin asa ceva? Nu am adus niciodata subiectul in discutie, nimeni nu l-a presat cu nimic etc. El e foarte hotarat, se simte bine de unul singur

Inregistrat
    25.10.2009

Nici eu nu stiu exact, pur si simplu nu mai vrea sa continuam. A realizat ca ar fi momentul, si ca toata lumea isi doreste pasul asta, si el isi dorea la un moment dat, adica ma includea in planurile lui de viitor, noi locuiam impreuna etc.

Acum se pare ca nu vrea, a gasit motive cate in luna si in stele, considera ca nu suntem potriviti etc.

Ma gandeam daca e doar o criza si au trecut si altii prin asa ceva? Nu am adus niciodata subiectul in discutie, nimeni nu l-a presat cu nimic etc. El e foarte hotarat, se simte bine de unul singur
    Nu cunosc multe detalii din povestea voastra, insa eu cred ca e vorba de mai mult decat de teama de casatorie...

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    11.08.2011

Eu nu reusesc sa inteleg ce s-a intamplat cu el, mi-e greu sa accept. de ce se poarta asa, de ce fuge asa, nu stiu. In fine, probabil nu trebuia sa deschid topicul asta.

Inregistrat
    25.10.2009

Eu nu reusesc sa inteleg ce s-a intamplat cu el, mi-e greu sa accept. de ce se poarta asa, de ce fuge asa, nu stiu. In fine, probabil nu trebuia sa deschid topicul asta.
    Imi pare rau pentru tine si ma gandesc ca acum ai o mie de intrebari...din pacate la multe dintre aceste intrebari doar el iti poate da raspunsurile necesare...incearca sa discuti cu el, sa lamuriti situatia, sa intelegi macar ce s-a intamplat...

Inregistrat
    19.08.2008

eu cred ca elementul cheie pe care l-ai scris mai devreme este "se simte bine de unul singur"; in conditiile astea, nu cred ca ai ce sa faci. casatoria in primul rand presupune sa va fie mai bine impreuna decat separat. Nu cunosc detaliile, daca tu crezi ca iti face bine sa te descarci poate ar trebui sa ne mai povestesti una-alta. Ce nu inteleg eu este cum s-a produs despartirea? Va faceati planuri de casatorie si intr-o zi a venit si a zis ca vrea sa amanati sau a decis ca ii e mai bine singur si ti-a comunicat si tie....

Inregistrat
    07.11.2012

cere o explicatie mai larga, mai cuprinzatoare....ma simt bine de unul singur...nu stiu pt mine ar fi nesatisfacatoare....as pretinde ceva mai amplu.....
    si nici o despartire nu se produce asa de azi pe maine...ceva s-a intamplat intre voi....ori e timid si nu vrea sa zica varianta lui....ca de regula fiecare detine varianta lui, bucatica lui de adevar...i-a puneti-le impreuna si vedeti ce iese.
    si despartire voastra de fapt ce inseamna??? gata nu va mai casatoriti???? sau gata de tot???? v-ati separat si cu locuitul impreuna??? ati impartit tot ce ati acumulat???
    Viața este ceea ce aș fi fost, de nu m-ar fi robit ispita nimicului.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us