Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 15 din 15

Subiect: Rana pe col in sarcina

Inregistrat
    29.10.2014

Implicit Re: Rana pe col in sarcina

Asa cum spuneam aici nu ti spun ce infectie ai.O denumesc scurt infectie si medicul curant aplica tratamentul.Cand am ajuns la urgenta cu prima sangerare au spus la frl "se pare ca avem o infectie" au verificat colul pe masa nu la eco si daca nu era deschis mi au zis sa merg a doua zi la clinica.Asa mi s a dat Cefodox si noroc ca am avut eu no-spa de acasa si am luat cand am simtit usoare contractii. Am intrebat prin farmacii de substanta activa macar sa iau altceva in caz de....dar nu l au.Asa am ajuns la scobutil,mai exact Buscopan,macar sa innabus si durerile ori contractiile care apar.Multumesc lui D zeu nu sunt mari.De aseara nu m am dat jos din pat, doar pt mers la baie.Inainte sa scriu am facut pipi si am eliminat cateva particule roz parca de tesut.Il astept pe sotul meu sa mergem la o clinica ce a auzit azi ca s a deschis recent.Sper sa am noroc.

Inregistrat
    17.09.2008

Citat Postat de gabihelal Vezi mesajul
    Asa cum spuneam aici nu ti spun ce infectie ai.O denumesc scurt infectie si medicul curant aplica tratamentul.Cand am ajuns la urgenta cu prima sangerare au spus la frl "se pare ca avem o infectie" au verificat colul pe masa nu la eco si daca nu era deschis mi au zis sa merg a doua zi la clinica.Asa mi s a dat Cefodox si noroc ca am avut eu no-spa de acasa si am luat cand am simtit usoare contractii. Am intrebat prin farmacii de substanta activa macar sa iau altceva in caz de....dar nu l au.Asa am ajuns la scobutil,mai exact Buscopan,macar sa innabus si durerile ori contractiile care apar.Multumesc lui D zeu nu sunt mari.De aseara nu m am dat jos din pat, doar pt mers la baie.Inainte sa scriu am facut pipi si am eliminat cateva particule roz parca de tesut.Il astept pe sotul meu sa mergem la o clinica ce a auzit azi ca s a deschis recent.Sper sa am noroc.

ia tratamentul pentru infectie, antibiotic sau ce ti-a dat tie, ca nu stiu ce e cefodox si ar trebui sa inceteze secretiile. se poate si cum zice lorecita sa elimini nisip de la rinichi.

Inregistrat
    29.10.2014

Citat Postat de atheaa_me Vezi mesajul
    ia tratamentul pentru infectie, antibiotic sau ce ti-a dat tie, ca nu stiu ce e cefodox si ar trebui sa inceteze secretiile. se poate si cum zice lorecita sa elimini nisip de la rinichi.
    Cefodox e un antibiotic din categoria celor permise in sarcina.
    Da,cine mai stie e posibil sa elimin si pietre,ideea e ca simt nu doar iritatie ci parca e inflamat,senzatia ca e mai mare putin decat normal cervixul,in plus cand merg,cand ma aplec dupa ceva,cand ma invart in pat simt ca parca il lovesc si primesc o intepatura.Cam astea sunt senzatiile pe langa acele sangerari.Iti multumesc mult pt raspuns.Sanatate multa si sarcina usoara!

Mamica mutanta gena MTHFR C677T Heterozigot
    Tratament clexane 0.4; aspenter; utrogestan; centrum materna;

Inregistrat
    17.09.2008

Da,cine mai stie e posibil sa elimin si pietre,ideea e ca simt nu doar iritatie ci parca e inflamat,senzatia ca e mai mare putin decat normal cervixul,in plus cand merg,cand ma aplec dupa ceva,cand ma invart in pat simt ca parca il lovesc si primesc o intepatura.Cam astea sunt senzatiile pe langa acele sangerari.Iti multumesc mult pt raspuns.Sanatate multa si sarcina usoara!
    eu zic ca va fi bine dupa antibiotic. e f ciudata tara unde stai tu. ma gandesc ca ti l-o fi dat dupa antibiograma ceva. multa sanatate si tie.

Inregistrat
    03.12.2011

in sarcina colul este cu mult marit si mai spongios , pentru ca el trebuie sa tina inchis uterul
    si eu am junghiuri cateodata , zici ca mi infige un cutit in col , dar asta este si din cauza faptului ca mai stau in frig , imi ingheata picioarele sau mijlocul , sau atunci cand ridic greutati , de multe ori ma inteapa cand stau pe scaun
    ia tratamentul si vezi apoi daca mai persista aceste simptome, ar trebui sa stai mai mult in pat , nu in sezut pe scaun ci intinsa in pat
    incearca totusi un consult la alt doc ginecolog

Inregistrat
    29.10.2014

Citat Postat de lorecita_29 Vezi mesajul
    in sarcina colul este cu mult marit si mai spongios , pentru ca el trebuie sa tina inchis uterul
    si eu am junghiuri cateodata , zici ca mi infige un cutit in col , dar asta este si din cauza faptului ca mai stau in frig , imi ingheata picioarele sau mijlocul , sau atunci cand ridic greutati , de multe ori ma inteapa cand stau pe scaun
    ia tratamentul si vezi apoi daca mai persista aceste simptome, ar trebui sa stai mai mult in pat , nu in sezut pe scaun ci intinsa in pat
    incearca totusi un consult la alt doc ginecolog

Am ajuns la medic,dupa un alt control pe masa la un alt medic, mi s a spus ca e un polip acolo, e de cjloare neagra deja,gata sa cada si sa l ignor.Adevarul e ca in doua zile chiar a cazut apoi n am mai sangerat,dar recunosc ca stau la pat si evit statul in sezut. De fapt toate durerile astea au aparut la munca,cand ma ridicam de pe scaun ori cand ma aplecam.Acum continui sa iau magneziu,utrogestan,buscopan si clexanul,stau cuminte in pat si gata cu munca.Sanatate multa!

Mamica mutanta gena MTHFR C677T Heterozigot
    Tratament clexane 0.4; aspenter; utrogestan; centrum materna;

Inregistrat
    02.04.2015

Buna,
    Si mie mi-a descoperit medicul o rana pe col Si sunt insarcinata in 6sapt. Eu am mai pierdut o sarcina in septembrie, iar atunci nu mi s-a spus ca as avea ceva.
    Acum astept raspunsul de la testul B. Papanicolau.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us