Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 58

Subiect: Nunta Handmade

Inregistrat
    31.05.2010

Implicit Nunta Handmade

Buna fetelor!
    Pentru cineva care si-a dorit acest subiect......
    Succes in pregatirea nuntilor perfecte!
    Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cand ar fi ultima zi pe pamant. Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca....iubeste-ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru.

Implicit Re: Nunta Handmade

Multumesc Ella pentru ca ai fost pe faza si ai deschis subiectul pentru noi.

Propun sa discutam aici despre toate accesoriile si decoratiunile care pot fi facute de noi. orice idei care vor sa se materializeze sunt binevenite.

Lista lucrusoarelor care pot fi facute ar fi :
    • invitatii
    • cocarde
    • marturii
    • numere masa
    • capsula timpului (va arat cum e cu asta - e o idee noua si tare haioasa)
    • aranjamente florale si neflorale masa/lumanari
    • buchete mireasa/nasa
    • casuta dar
    • pernuta verighete

Abia astept sa vad ce idei se aduna si sa facem si o lista de furnizori pentru diferite "ingrediente"

"Visati la o lume in care niciodata unul nu-l mai judeca pe celalalt, in care nu se mai pun conditii inainte de a se oferi dragoste si in care frica nu mai este niciodata un mijloc de a se obtine respect"
    Neale Donald Walsch.

Inregistrat
    31.05.2010

Citat Postat de kaaty2005 Vezi mesajul
    Multumesc Ella pentru ca ai fost pe faza si ai deschis subiectul pentru noi.

Propun sa discutam aici despre toate accesoriile si decoratiunile care pot fi facute de noi. orice idei care vor sa se materializeze sunt binevenite.

Abia astept sa vad ce idei se aduna si sa facem si o lista de furnizori pentru diferite "ingrediente"
    Si daca tot am deschis subiectul, sa va arat si cate ceva din ce am facut noi (eu si sotul)
    Imagini atasate Imagini atasate
    Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cand ar fi ultima zi pe pamant. Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca....iubeste-ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru.

Citat Postat de C_ELLA Vezi mesajul
    Si daca tot am deschis subiectul, sa va arat si cate ceva din ce am facut noi (eu si sotul)
    Foarte frumoase sunt si sunt sigura ca au fost foarte apreciate

"Visati la o lume in care niciodata unul nu-l mai judeca pe celalalt, in care nu se mai pun conditii inainte de a se oferi dragoste si in care frica nu mai este niciodata un mijloc de a se obtine respect"
    Neale Donald Walsch.

Hai sa incepem lucrul, zic, sa discutam despre prima tema: Invitatiile

Eu m-am gandit asa: invitatii handmade din hartie reciclata

sunt necesare:
    • rama din lemn + plasa pentru forma in care vom turna hartia + burete
      (un kit pentru fabricarea hartiei arata cam asa: prodzoomimg2108.jpg dar ne adaptam dupa ce avem prin casa). In fctie de dimensiunea colii de hartie pe care vrem s-o obtinem putem face o rama pentru cate o coala sau doua de-odata.
      Eu am ales sa fac 2 intr-o singura forma (ajung acasa si va spun si masurile).
    • blender de bucatarie

Asadar o coala de hartie simpla reciclata ar arata cam asa:handmadepaper.jpg
    iar daca vrem s-o personalizam ii putem adauga petale uscale, seminte sau altele handmade-paper-with-kids1.jpgpetal-seed-paper-new.jpg.

Din aceasta hartie putem obtine invitatii de efect ca:29804376f930c4b0ff12332840be41fd.jpg4 rectangularcard.JPG1001invdaisvic.JPG

Pe net exista tutoriale despre procedeul exact.

Neale Donald Walsch.

Din pacate nu m-am apucat de acest proiect si a trebuit sa aman pentru saptamana viitoare probabil.
    Intre timp mi-am facut de lucru altceva si anume un "wedding planner" in care sa-mi notez toate ideile, furnizorii, magazine si tot ce tine de organizarea nuntii. Deocamdata am scris in el intrebarile pe care sa le pun la vizionarea unui restaurant si cateva adrese. sper sa va placa
    DSC05370.jpgDSC05368.jpgDSC05371.jpgDSC05365.jpgDSC05367.jpgDSC05373.jpgDSC05372.jpg

Neale Donald Walsch.

Chiar daca nu pare nimeni interesat de modelul de invitatii handmade paper eu totusi o sa postez in continuare pentru cele care inca nu ati gasit topicul sau, cine stie.., poate nu este inca momentul .

Iata hartia este gata in mai multe variante si pusa la uscat: cu galbenele, petale trandafir , levantica macinata

2014-10-11 15.55.41.jpg 2014-10-11 17.18.19.jpg 2014-10-11 15.42.42.jpg 2014-10-11 15.50.51.jpg

Neale Donald Walsch.

Inregistrat
    16.02.2012

Kaaty2005, e foarte interesanta ideea ta (si stiu ca presupune ceva munca). Ce vei face cu hartia? Se poate tipari pe ea?

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us