Personal, NU recomand achizitionarea unei rochii de mireasa de la Magazinul Altesse, situat in Pitesti.
Eu am avut multe surprize neplacute si partea de croitorie a lasat dovada de lipsa de profesionalism si experienta. Voi explicita mai jos in linii mari ceea ce s-a intamplat in cazul meu.

In data de 25.04.2015 am semnat contractul cu Altesse pentru rochia de mireasa aleasa. Data nuntii: 26 septembrie 2015. Nu am cerut nici o modificare la modelul rochiei probat si ales. Drept urmare, tot ce trebuia ei sa faca a fost sa scurteze rochia in functie de inaltimea mea. Timp mai mult decat suficient ca rochia mea sa fie gata in timp.
In data de 31.07.2015 am fost pentru "ultimele" masuratori. Aici am intalnit-o pe dna croitoreasa care auzea ce spun insa nu asculta deloc ce vreau si cat vreau sa fie scurtata. I-am spus de la inceput faptul ca o vreau scurtata cativa cm mai mult decat in mod normal ca sa nu atarne pe jos. S-a ofuscat si a zis ca ea stie cum trebuie sa arate o rochie de mireasa.
Metoda lor de livrare este prin curierat la adresa de domiciliu. In data de 19 august le-am trimis eu mail ca sa aflu stadiul in care se afla rochia pentru ca deja eu trebuia sa o primesc acasa. Atunci mi-au spus, citez : "Buna ziua, avand in vedere volumul foarte mare de rochii care sunt la croitorie pentru a fi modificate, probabil ca mai dureaza aproximativ 1-2 saptamani pana va fi gata rochia dvs. Va vom anunta in momentul in care va fi gata si o sa o trimitem prin curier catre dvs." Am inteles, nu am zis nimic.
Abia in data de 3 septembrie am primit rochia acasa...si surpriza: rochia era lunga dar luuuunga...am pus mana pe telefon, au fost draguti sa imi raspunda si sa imi spuna ca singura varianta este sa merg din nou la ei in Pitesti (eu fiind din Brasov deci alte costuri suplimentare) ca sa vada si sa faca modificari.
Nu mi-a fost usor sa imi schimb si programul si sa achit inca 200 de lei un drum, insa eram deja in luna septembrie...Probabil este o strategie de a lor sa astepti pana in ultima luna sa nu mai ai timp sa mergi in alta parte. Inca ceva ca sa intelegeti de ce am fost suparata: dna croitor in nici un moment nu a luat o masuratoare de genul: inaltimea mea, marimea tocului pantofilor. Singurul lucru pe care l-a facut: a pus bolduri de jur imprejur pe o jumatate a rochiei si mi-a spus ca stie ea ce face si nu e prima rochie...se pare ca nu m-a convins si cu faptele.

Urma din nou sa astept sa imi fie trimisa prin curier acasa. Cand a sosit, surpriza din nou: nu au experienta deloc la capitolul trena a rochiei de mireasa, drept urmare rochia mea era lunga incat dupa ce ridicam trena inca, calcam pe ea.
Astfel, m-am trezit in data de 9 septembrie (cu toate ca repet, comanda a fost data din data de 25.04) ca rochia mea nu era conform cu ceea ce promitea Altesse.

Din nou, au recomandat singura varianta: sa merg din nou la Pitesti...dar deja pentru mine a fost prea mult, incredere zero in capacitatea lor de a face fata situatiei si o noua intrevedere cu dna croitor care efectiv mi-a vorbit urat era ultimul lucru pe care mi-l doream.

Concluzia este: daca doriti sa nu aveti batai de cap si stres (ceea ce eu am avut maxim), incercati sa evitati contractarea magazinului Altesse Pitesti sau cel putin sa aveti mare grija si sa ii presati sa faca totul din timp sa nu aveti surprize pe ultima suta de metri.
Nu sunt singura pusa intr-o situatie neplacuta din partea Altesse. Am scris pe un site de socializare review-ul meu negativ, bineinteles acestia l-au sters si apoi m-a sunat patroana si mi-a vorbit urat si cu aroganta.

Va doresc mult succes in alegerea unei alte locatii pentru rochita de vis!!