Pagina 6 din 11 PrimulPrimul ... 45678 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 41 la 48 din 81

Subiect: Miresici de 2017

Inregistrat
    05.10.2015

Implicit Re: Miresici de 2017

Legat de rochite, categoric A-line sunt mult mai comode.
    Eu am optat pentru una sirena combinata cu A-line. Nu prea stiu cum sa explic. Partea proasta este ca am trena si parca ma vad cum ma impiedic in ea...

Inregistrat
    29.08.2016

Da..A-line sunt mult mai comode.. dar eu pana acum ma imaginam cu rochie mulata si acum nu ma pot hotari.. mai am o tura de probat zilele astea, poate-poate

Am probat si eu o rochie cu trena, dar mi s-a parut asa greu sa ma descurc cu ea..si fiind si scunda, nu m-a atras prea tare. Insa arata frumos rochiile cu trena, foarte elegante..

Inregistrat
    17.08.2010

Eu nici macar nu am probat alta rochie in afara de printesa. Doar decolteul / manecile au fost diferite: la cele tip barcuta efectiv nu ma puteam misca, asa ca pana la urma e fara maneci si cu decolteu rotund. Si cea de civila la fel, chiar radeam ca mi-au placut cam acelasi gen de rochii.

Azi m-am apucat sa fac propsurile pentru poze si ieri am fost cu una dintre domnisoare sa cumparam bratarile. In ceea ce priveste targul, abia astept weekendul viitor sa cautam costumul pentru mire (pentru mine e un mare stres, mai mult decat la rochie pentru ca macar acolo stiam ce imi doresc ) si sa vedem daca gasim o masina de fum mai accesibila. Am avea nevoie si de plicuri de bani si marturii, dar mi se pare mult prea devreme sa le comandam pentru ca nu avem confirmarile.

Inregistrat
    29.08.2016

Foarte draguta bratara! La propsuri nici nu m-am gandit pana acum.. Ma mai uit pentru suporturi foto pentru marturii (vor fi poze cu noi si invitatii), dar deocamdata ce gasesc dragut e foarte scump

E bine ca ai fost hotarata din start pe model..eu am tot oscilat intre modele, intre timp am mai tot probat si cred ca zilele acestea voi merge sa fac comanda pentru o rochie tip A-line, cu corset crem-roziu si dantela alba pe deasupra si partea de jos la fel alba.. Alba a se citi Ivory

Sper sa rezolvam cat de curand cu verighetele..si trebuie sa ne hotaram cu invitatiile pana in martie, am mai gasit un model dragut hand-made dar depaseste putin bugetul.

Nu am inceput inca sa cautam costum de mire, al meu vrea costum negru, mai simplu..ca el de obicei poarta negru, hanorace, etc..asa ca orice costum e o provocare presimt ca nu va fi o misiune asa usoara nici asta.

Inregistrat
    17.08.2010

O idee accesibila ar fi sa prinzi pozele pe o sfoara cu carlige din acelea micute si fiecare sa isi ia poza lui de acolo. Noi asa vrem sa facem, dar pentru niste poze cu noi, pentru decor in afara restaurantului.

La targ nu am avut mare succes cu costumele, ori nu imi placeau mie / lui, ori erau exagerat de scumpe. Mai incercam saptamana asta, cu mai multa rabdare si asteptari mai mici. Tot asa vrea si al meu, ceva mai simplu, dar eu vreau "sa arate a mire" totusi.

Suna foarte bine rochita ta, sper sa iasa exact asa cum o visezi.

Inregistrat
    05.10.2015

Eu am reusit saptamana aceasta sa batem palma cu videograful . Daca aveti nevoie va pot recomanda doar ca pretul nu e prea micut...
    Sambata mergem sa discutam cu un croitor pentru costum. Dupa discutie, o sa revin cu un feedback.

Inregistrat
    29.08.2016

Costumele sunt un subiect dificil vad

Eu acum dupa ce m-am hotarat la rochie, am o problema cu alegerea verighetelor: ne-am decis sa fie din aur alb si doar marginile subtiri din aur galben, dar eu nu ma pot hotari daca sa fie plate sau bombate la exterior..am gasit ambele variante si m-am blocat

Inregistrat
    05.10.2015

Noi verighetele le-am ales plate intrucat la mine venea cel mai bine acest model langa inelul de logodna.
    Mie imi plac foarte mult, imi par mai stilate dar totusi raman in zona clasica. Depinde foarte mult de gusturi.
    Lasa-l pe al tau sa decida

Pagina 6 din 11 PrimulPrimul ... 45678 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us