Pagina 7 din 11 PrimulPrimul ... 56789 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 49 la 56 din 81

Subiect: Miresici de 2017

Inregistrat
    29.08.2016

Implicit Re: Miresici de 2017

Eu nu pot purta inelul de logodna impreuna cu verigheta indiferent de forma sa, pentru ca inelul este putin in zig-zag, nu clasic..si nu ar arata bine cu alt inel .. Ar fi fost mult mai simplu daca le puteam purta impreuna, alegeam sigur plata

Inregistrat
    05.10.2015

Nici eu nu o sa port pe acelasi deget inelul cu verigheta doar ca vreau sa fie cat de cat aproapiate ca si stil.

Inregistrat
    17.08.2010

Neata fetelor!

Voiam sa intreb daca la voi se va canta la gatitul miresei si daca da, cam care sunt preturile pentru 1,5-2 ore? M-am trezit si eu acum ca ne cam trebuie cantaret si sunt total in aer cu tarifele.

Inregistrat
    29.08.2016

Citat Postat de IrinaAndreea Vezi mesajul
    Neata fetelor!

Voiam sa intreb daca la voi se va canta la gatitul miresei si daca da, cam care sunt preturile pentru 1,5-2 ore? M-am trezit si eu acum ca ne cam trebuie cantaret si sunt total in aer cu tarifele.
    La mine nu se va canta la gatit, am renuntat la acest obicei, ma voi imbraca singura cu mama + domnisoarele de onoare si cam atat.

Tu ai formatie la nunta sau DJ, ca nu mai stiu? Ca daca ai formatie, poate venea cineva de acolo si ziua..

Inregistrat
    17.08.2010

Avem formatie, dar din pacate nu vin si ziua. Nici eu nu eram chiar decisa daca sa facem cu cantare, dar mi se pare cam ciudat sa ma imbrac fara nici un fundal sonor. Si asa alte traditii nu facem, macar pe acestea le putem respecta, ca au si ele oarecare farmec (spun asta dupa ce am asistat la o nunta in vara unde a avut partea cu gatitul la casa mirelui si chiar a fost emotionant). In ultima instanta, o sa pun melodiile dorite la laptop si gata.

Inregistrat
    29.08.2016

O primavara frumoasa si spor la pregatiri!!!

Inregistrat
    17.08.2010

O primavara frumoasa si incarcata de momente minunate! Am fost azi la restaurant si am ales meniurile, mai urmeaza sa le degustam + sa alegem tortul. Bine ca am scapat de o grija majora, nu ma gandeam ca e asa de greu de ales mancarea ca sa fie cat mai multa lume multumita.

Vestea buna e ca am rezolvat si cu fumul greu, are restaurantul masina si ne costa mai putin decat la alti furnizori. Cu gatitul cred ca o sa apelam la boxe + melodii alese cu atentie dinainte, nu prea am chef de tot felul de "lautari dubiosi" si cam numai de astia am gasit care sa se incadreze si in buget cat de cat.

Mai raman detalii precum marturii, plicuri si meniuri, bijuterii si alte maruntisuri, dar macar in mare stiu ce caut. Si bineinteles, partea mea preferata: obiecte decorative si bannere, de care ma voi ocupa in concediu.

Spor maxim si sper sa mai puneti poze ce v-ati mai cumparat. Eu momentan nu am mai cumparat nimic pentru decor, am fost intr-un magazin si nu m-am putut hotari ce sa aleg, imi placeau tooooate.

Inregistrat
    14.06.2016

O primavara frumoasa, miresici!
    Multa activitate aici, eu am avut probleme cu contul si nu m-am mai logat cateva saptamani, ma bucur sa vad ca merg pregatirile!

Vestea buna e ca am rezolvat si cu fumul greu, are restaurantul masina si ne costa mai putin decat la alti furnizori.
    MA bucur sa aud asta, o sa incercam sa vorbim si noi cu restaurantul in cazul asta, tot ce am gasit online era destul de scump. Cat va ajunge?

Cu gatitul cred ca o sa apelam la boxe + melodii alese cu atentie dinainte, nu prea am chef de tot felul de "lautari dubiosi" si cam numai de astia am gasit care sa se incadreze si in buget cat de cat.
    La noi poate veni formatia daca vom dori, si costa extra 200 euro. Nu stim inca daca vrem sau nu, dar parintii s-ar bucura foarte mult daca am face macar imbracatul "conform traditiei" pentru ei.

Noi cautam invitatii de nunta acum, daca aveti recomandari de site-uri, astept cu mare drag! Vrem luna asta sa le comandam ca se incepem sa le dam.

Am inceput si eu sa caut rochie de mireasa, super incantata! Din pacate, inca nu sunt decisa catre un model, de la inceput oscilam intre sirena si model A. Sper sa rezolv in urmatoarele saptamani, pentru ca incet incet se apropie momentul! Miresoiul meu nu are nici o grija in privinta costumului, vrea ceva simplu clasic, nregru sau un albastru inchis.

Voi veti avea domnisoarele de onoare imbracate la fel/aceeasi culoare?
    Ma gandesc si incerc sa ma hotarasc si la asta, cel mai probabil vom avea o culoare (sau am mai vazut un set de culori foarte dragute) si modelul si-l vor alege ele.

Spor la pregatiri, si daca gasiti ceva interesant, dati mai departe informatiile!

Pagina 7 din 11 PrimulPrimul ... 56789 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us