Pagina 8 din 11 PrimulPrimul ... 678910 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 57 la 64 din 81

Subiect: Miresici de 2017

Inregistrat
    29.08.2016

Implicit Re: Miresici de 2017

Si noi tot de la restaurant am rezolvat cu masina de fum.. m-a scutit de cautat in alta parte.

Ioana, si eu am oscilat mult intre sirena si A-line si pana la urma am dat comanda saptamana trecuta de o rochie A-line..sirenele ma faceau micuta de statura si eu sunt deja iar A-line e mult mai comoda si vaporoasa, numai buna pentru caldurile din iulie.

Intre timp am dat si noi comanda de verighete si de invitatii..la invitatii am luat alt model decat cel ales initial care ne-a dezumflat cand am vazut mostra..

Acum vreau sa rezolv cat de curand cu pantofii mei si costumul lui..si al meu vrea ceva simplu, negru, dar e greu de multumit

Inregistrat
    05.10.2015

Buna fetelor,

Si noi avem nevoie de un lautar pentru pregatirile mirelui, la mine o sa vreau melodii clasice . Nu stiu unde il putem gasi la pret mic.
    Weekendul asta am fost si la targul de la Romexpo si am ales invitatiile. Le-am gasit la 1.58 lei cu tot cu print.

Buchetele de mireasa am gasit la 350 lei pt mine si 250 lei pentru nasa. Voi ati gasit ceva mai ieftin?

Legat de pantofi, daca la mine mai gasesc ceva cam la 350 lei, la mire mi se par foarte scumpi cei de calitate . Majoritate sunt de la 650 lei in sus si mi se pare mult prea mult. Daca aveti ceva optiuni mai ieftine, pe negru lacuit cu partea din fata usor inaltata, sa imi spuneti si mie pls.

Citat Postat de OanaAndrei09 Vezi mesajul
    Buna fetelor,

Si noi avem nevoie de un lautar pentru pregatirile mirelui, la mine o sa vreau melodii clasice . Nu stiu unde il putem gasi la pret mic.
    Weekendul asta am fost si la targul de la Romexpo si am ales invitatiile. Le-am gasit la 1.58 lei cu tot cu print.

Buchetele de mireasa am gasit la 350 lei pt mine si 250 lei pentru nasa. Voi ati gasit ceva mai ieftin?

Legat de pantofi, daca la mine mai gasesc ceva cam la 350 lei, la mire mi se par foarte scumpi cei de calitate . Majoritate sunt de la 650 lei in sus si mi se pare mult prea mult. Daca aveti ceva optiuni mai ieftine, pe negru lacuit cu partea din fata usor inaltata, sa imi spuneti si mie pls.
    Încercati si in fashion house, dar sa va înarmati cu răbdare. Adica depinde cat poarta la picior. Sotul meu voia pantofi lacuiti, negri,simpli,fara zorzoane si dintr-o bucata. Găsise la musette cu 550.de lei si eram.convinsi ca de acolo o sa ii ia pentru ca nu gazda nimic. Si a găsit în fashion house in outletul de la ortega cu 275 de lei refuzi de la 550. El.poarta 41 si cred ca am stat 2 ore sa găsim o masura lui, se gaseste groaznic de greu 41. Si ca sa fie treaba treaba găseam 40 sau 42. Î-am zis pana la urma " nu ai mai vrut tu sa cresti un pic"... Sau in perioada asta sunt tot felul.de reduceri. Am mai vazut niste pantofi de lac frumosi la metrou la victoriei e un magazin cu incaltaminte de piele si fac si la comanda. Comod shoes sau ceva de genul ii zice.

Inregistrat
    05.10.2015

Da, ne-am gandit sa dam o fuga si prin Fashion house si mai luam in calcul Ana Cori care au preturi chiar faine la pantofi. Cred ca o sa trecem si prin Musette, ei parca aveau si un outlet prin Bucuresti...

Inregistrat
    17.08.2010

Smile Re: Miresici de 2017

Citat Postat de ioana1990 Vezi mesajul
    O primavara frumoasa, miresici!
    Buna, acum intru si eu dupa ceva timp pe forum si ma mir ca i-au schimbat culoarea, prima data am crezut ca am intrat pe alt site. Fumul de la restaurant e 350, fata de 450 / 500 / 600 ce gasisem la alte firme, deci chiar e super ok mai ales ca ma scuteste de a mai discuta cu un alt furnizor. In legatura cu gatitul, nici eu nu eram prea incantata, dar vazand la o prietena ce emotionant a fost, mi-as fi dorit sa facem si noi. Deci daca nu ai vazut la nicio nunta, poti sa te uiti un pic de Youtube sa vezi daca te poti imagina facand asa ceva si daca acele momente iti provoaca vreo emotie (pozitiva). Prietena de care spun a dat tot cam 200 euro, deci pretul cred ca ar fi corect. Noi cel mai probabil vom pune muzica la laptop, nu mai am energie si fonduri sa caut acum pe altcineva care sa cante. La invitatii, am vazut ceva dragut pe Forever After si Flover, dar sunt un pic mai scumpe decat cele de catalog, pe care risti sa le vezi la mai multe nunti. Pentru domnisoare, iti pot recomanda un site cu rochii versatile la 100 lei, zic eu ca te scutesc de bataia de cap cu alegerea modelului si au si un pret ok. Numai sa intrebi intai fetele si eventual sa alegeti impreuna culoarea. Eu tocmai le-am dat weekendul trecut si le-a placut tare mult visiniul ales. E decizia lor cum isi prind rochia, pot alege orice model.
    Citat Postat de OanaAndrei09 Vezi mesajul
    Buna fetelor, Buchetele de mireasa am gasit la 350 lei pt mine si 250 lei pentru nasa. Voi ati gasit ceva mai ieftin?Legat de pantofi, daca la mine mai gasesc ceva cam la 350 lei, la mire mi se par foarte scumpi cei de calitate . Majoritate sunt de la 650 lei in sus si mi se pare mult prea mult. .
    Buna, nu stiu exact cat va costa buchetul, dar tot in jur de 300 lei oricum (bujori in luna mai). Cu pantofii chiar nu ma asteptam la asa sume, bine ca am citit acum la tine ca sa nu am un soc cand mergem la cumparaturi. Eu am dat pe ai mei 450 si tot mi se parea mult, dar macar trebuie sa fie comozi ca sa nu ii schimb de preferat. Saptamana viitoare cred ca vom cauta costum + pantofi si revin atunci cu detalii.
    Citat Postat de andreya00 Vezi mesajul
    Intre timp am dat si noi comanda de verighete si de invitatii..la invitatii am luat alt model decat cel ales initial care ne-a dezumflat cand am vazut mostra..
    Si eu am facut o mini criza ca invitatia nu era 100 % visinie si batea putin in mov, dar pana la urma toata lumea le-a apreciat pana acum, chiar au fost laudate ca sunt simplute si cu textul super scurt si la obiect.Scuze ca nu am folosit emoticoane, dar nu ma lasa forumul. Spor mult, eu una simt ca am intrat pe ultima suta de metri.

Inregistrat
    14.06.2016

Buna miresici!

Si mie mi-au luat cateva minute sa imi dau seama ca e acelasi forum, ma pierdusem

Citat Postat de IrinaAndreea Vezi mesajul
    Pentru domnisoare, iti pot recomanda un site cu rochii versatile la 100 lei, zic eu ca te scutesc de bataia de cap cu alegerea modelului
    Chiar te rog, ar fi perfect!
    Multumesc de sfaturi, sunt profund apreciate!

Din pacate, nu ne-am ocupat f mult cu pregatirile pana acum, dar ce am gasit aici ne-a ajutat mult!

Inregistrat
    17.08.2010

Ioana, ti-am dat mesaj privat cu site-ul. Noi am fost ieri si am degustat si tortul, am mai scapat de o grija. Sper sa iasa bine la aspect, ca la gust e super bun, as mai fi luat o felie si la pachet. De la Charlotte il luam, desi restaurantul colaboreaza cu mai multe cofetarii. De acum trebuie sa mai dau comanda de pahare pentru miri, dar mai astept sa luam costumul ca nu am mai reusit sa mergem la cumparaturi. Sper sa fim mai productivi saptamana viitoare, ca avem concediu amandoi.PS: Moooor cu forumul asta, a disparut si data nuntii si locatia.

Inregistrat
    29.08.2016

nu-mi place cum e modificat..si nici nu mai pot vedea pozele

ce tortulet ai ales? si eu ma uit acum la torturi si mancare, dar nu ajung la o concluzie!

Pagina 8 din 11 PrimulPrimul ... 678910 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us