Pagina 9 din 11 PrimulPrimul ... 7891011 UltimulUltimul
Rezultate de la 65 la 72 din 81

Subiect: Miresici de 2017

Inregistrat
    11.08.2011

Implicit Re: Miresici de 2017

Buna fetelor!Noi mai avem aproape o luna pana la nunta, o luna si 3 zile.. intram in linie dreapta.Am cumparat pantofii de mireasa de la Veronesse, modelul e roz prafuit, clasic si f dragut. Au piele moale, aspect important pentru mine. Plus ca eu sunt mai dificila la pantofi, sunt f.lata. Desi am o rochie clasica, nu mi-am dorit o pereche de pantofi albi, nu imi plac deloc. Sunt bucuroasa cu alegerea mea. Asta e modelul, dar pe roz prafuit, in realitate arata mult mai bine decat pe site.http://www.veronesse.ro/pantofi-mire...onesse-788011O mare problema a fost voalul, nu am gasit nimic la magazinul de unde am cumparat rochia, imi doream un voal lung, cu dantela pe margine care sa fie cat trena rochiei sau chiar sa depaseasca. Intr-un final au rezolvat fetele cu croitoreasa, mi-au confectionat un voal de care sunt multumita si l-am inchiriat pentru 290 lei. Voalul din catalog pentru rochia mea era 16 mil....Buchetul imi doresc sa fie curgator, din lacramioare, iedera, trebuie sa vorbesc cu florista.Ma simt tare ciudat cand intru pe forum, inainte era activitate, acum nu mai vad pe nimeni sa posteze, nu stiu ce s-a intamplat
    Ultima editare de Oannah : 26.03.2017 11:19:10

Inregistrat
    17.08.2010

Citat Postat de andreya00 Vezi mesajul
    ce tortulet ai ales? si eu ma uit acum la torturi si mancare, dar nu ajung la o concluzie!
    Iti fac un mic rezumat cu ce am aflat eu despre torturi, ca sincer eram total pe langa subiect pana sa merg la cofetarie. Poti alege varianta cu blat clasic de pandispan invelit in martipan sau varianta de mousse invelit in frisca. Martipanul se plateste separat cam 40 lei kg, iar cel cu mousse s-ar putea sa presupuna costuri suplimentare decat ce iti asigura gratuit restaurantul. Asa a fost la noi la Charlotte Iasi: platim 10 lei / kg in plus pentru ca am ales mousse, iar restaurantul oferea gratuit doar torturile cu blat clasic.Noi am ales pana la urma tortul Amnezia cu mousse de zmeura, ciocolata alba si blat crocant de praline, pentru ca am vrut ceva un pic diferit, avand in vedere ca mancarea e destul de clasica. Pun poza cu sectiunea transversala a tortului si cum va arata el final, dar varianta cu frisca si bujori roz in loc de trandafiri. Am degustat si cele clasice, dar nu m-au dat pe spate. De asemenea, am exclus din start torturile cu ciocolata pe care le prefer de obicei la aniversari; pentru nunta imi doream ceva diferit.
    Citat Postat de Oannah Vezi mesajul
    Buna fetelor!Noi mai avem aproape o luna pana la nunta, o luna si 3 zile..
    Buna! Chiar ca mai e foarte putin pana la nunta voastra si apoi cred ca urmez eu. Din pacate nu imi merge link-ul de la pantofi, dar sunt frumoase toate modelele de pe site, seamana oarecum ca stil cu cei de la Ravissante de unde ii am eu (nici eu nu voiam albi simpli). Pretul de la voal m-a socat, eu vreau sa dau maxim 300 lei pe el si chiar si asa mai mult ca sa fie multumita bunica mea care isi doreste sa ma vada cu un voal wow. Inca nu l-am cumparat, cat de curand merg sa imi scurteze rochia si sper sa gasesc atunci ceva in acest buget.Partea buna e ca in sfarsit mi-am primit accesoriul de par, dupa aproape 2 luni de munca...dar lungimea lui este egala cu inaltimea mea in centrimetri, deci nu ma mir ca a durat ceva timp sa il faca (170 cm, cred ca o sa il dau si pe sub par ca e extrem de lung, dar si eu am parul lung si des ). Scuze pentru cum arata pozele, dar nu am reusit sa le incarc direct in forum...forumul asta noi e groaznic de enervat, nimic nu merge bine la el. Poate lumea mai posteaza ceva, dar nu vad notificarile. Spor la pregatiri, sper ca data viitoare cand intru pe forum sa va spun ca am rezolvat si cu costumul mirelui, ca deja ma streseaza .
    Ultima editare de IrinaAndreea : 27.03.2017 11:20:16

Inregistrat
    11.08.2011

Asta e accesoriul meu de par, e de la Pronovias, e atat de finutF frumos accesoriul tau, ce coafura doresti sa iti faci?

Inregistrat
    17.08.2010

Oana, daca ai pus poza, sa stii ca eu nu o vad. M-am chinuit si eu o gramada sa incarc si nu imi merge, am incarcat pe alt site pana la urma... Cam asa vreau sa imi fac parul, cu mici modificari la partea de sus.

Inregistrat
    29.08.2016

IrinaAndreea, arata bine si pare gustos si fresh. Sper sa iasa perfect! Foarte dragut accesoriul..Si eu vreau sa imi iau, dar nu stiu inca modelul, pentru ca trebuie sa ma decid asupra coafurii. Am primit si noi invitatiile in sfarsit, de acum sa le impartim..Imi mai caut pantofi, tot de la Veronesse ma tenteaza ceva, dar nu sunt sigura. De costum nu mai zis, se pare ca e msiunea grea tare

Inregistrat
    14.06.2016

Talking Re: Miresici de 2017

Salut miresici! Timpul trece asa repede! Noi inca avem 6 luni de pregatiri, abia recent am inceput sa detaliem lucrurile pentru nunta.Am gasit 3 modele de invitatii, trebuie sa dam comanda in curand. Am reusit sa imi gasesc si rochia de mireasa, nu ma asteptam sa o gasesc asa repede in final. Trebuie sa o modific in partea de sus pentru ca imi este putin larguta, daca recomandati pe cineva in Iasi. Mirele nu se grabeste sa isi ia costumul inca, oricum nu imi fac griji pentru el! Fetelor, arata foarte bine pozele, tortul arata delicios, accesoriile de par foarte interesante, pantofii superbi!Din cate vad, niste mesaje s-au sters (am mai incercat sa postez acum cateva zile, dar nu a mers), si nici notificarile pe email nu le mai primesc, din cauza asta am mai rarit logarile aici.Spor la pregatiri, miresici!

Inregistrat
    14.06.2016

Ahh si pantofii, am vazut ca voi ati reusit sa vi-i luati. Eu am zis ca ma uit intai dupa pantofi de dans sa imi comand, pentru ca sunt foarte comozi si as putea rezista cu ei intreaga noapte, sper!

Inregistrat
    17.08.2010

Buna tuturor! Intr-adevar s-au sters multe mesaje, imi pare tare rau de ele pentru ca era frumos sa ma uit in urma sa vad cum au evoluat lucrurile, dar asta e...sper sa facem altele noi in loc. Vestea buna e ca intr-un final am cumparat si tinuta completa a mirelui, iar costumul are imprimeu asa cum voiam eu initial. Doar culoarea a fost oarecum surpriza, intrucat nu eram sigura ca va fi negru, dar pana la urma asta a fost varianta castigatoare pentru noi. La restul de accesorii am ales piese cat mai simple, avand in vedere modelul de pe sacou. Marti ma duc si eu la scurtat rochia si sper sa gasesc un voal acceptabil, desi sunt pregatita sa aud niste preturi fabuloase. Ioana, mie imi modifica rochia cei de la salon, dar stiu (mai mult de pe Facebook) o croitoreasa pe care o poti intreba daca te poate ajuta (Her Dress - made with love by Claudia Irimiea). Spor la ales invitatia; noi aici nu am avut ezitari, in schimb costumul chiar a fost o provocare pentru mire, dar sincer si pentru mine ca am obosit de cate a probat saracul.

Pagina 9 din 11 PrimulPrimul ... 7891011 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us