Pagina 1 din 11 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 81

Subiect: Miresici de 2017

Inregistrat
    17.08.2010

Red face Miresici de 2017

Buna tuturor! Sper ca nu este prea devreme pentru acest topic, dar cum in rest lumea nu este foarte activa, am spus ca ar fi bine sa putem vorbi aici. Nunta noastra va fi pe 20 mai 2017, iar pana acum avem asa (in ordinea in care le-am facut):

-nasii, domnisoarele de onoare;
    -restaurantul;
    -formatia;
    -videograful;
    -fotograful.

Urmeaza sa gasim o biserica disponibila la ora dorita, avem in minte un model de invitatie si marturie, planuim sa facem un Save the Date curand si trebuie sa ne mai gandim la flori, deoarece nu sunt incluse in pachetul oferit de catre restaurant. De asemenea, cred ca ar trebui sa imi fac programare la un salon ca e destul de aglomerat, dar inca mai caut sugestii.

Cine mi se alatura, pentru a mai schimba impresii?

Inregistrat
    29.08.2016

Implicit Re: Miresici de 2017

Vad ca miresicile de 2017 nu prea dau semne

Noi vom avea nunta in iulie 2017. Deocamdata am rezervat restaurantul, am semnat contractele cu formatia si cu foto-video, cu avansurile aferente bineinteles. Aaa, si suntem in tratative cu nasii.
    In rest "bantui" forumul sa vad ce idei imi fac cu ochiul de la rochie pana la decoratiuni, mancare, etc. Nu sunt stresata inca, mi se pare ca am suficient timp.
    Sper totusi sa mai rezolv cu programarea la biserica..si sa ma orientez spre un salon si un make-up artist.

Inregistrat
    17.08.2010

Buna, Andreea si felicitari pentru eveniment! Iti recomand sa rezervi si la biserica dorita, e destul de aglomerat la cele din centru cel putin. Eu nu am mai gasit unde doream si am fost in martie...dar am avut si ghinion pentru ca fix la acea ora era ocupata. Am rezolvat pana la urma si de acum ramane sa ma decid la ce salon vreau, dupa ce am tot testat diverse la toate nuntile la care am fost vara asta. Am reusit sa facem si Save the Date-ul in mini vacanta de Paste.

La ce restaurant faci, sunt curioasa? Poti sa iti completezi pe profil si ma mai uit eu cand intru. Spor la pregatiri in continuare, mai avem un picut...

Inregistrat
    04.10.2016

Bună fetelor!
    Hehe, sunt și eu pe aici! Cat ma bucur ca v am găsit!
    Am nunta pe 15 iulie și pana acum am rezolvat următoarele:
    restaurant
    formație
    foto/ video
    biserica
    Încă nu am nași... dar ma gândesc ca mai am timp...

Inregistrat
    17.10.2016

Salut. Eu o sa am nunta la inceputul lunii spetembrie 2017. Data inca nu o stiu pentru ca inca nu ne-am rezervat sala. Suntem inca in cautare
    Vrem sa o facem in aer liber.
    Voi ce tematica de nunta o sa aveti?

Inregistrat
    11.08.2011

Buna fetelor!

Am fost ceruta saptamana trecuta si acum alergam sa prindem un restaurant frumos. As fi vrut pe 29 aprilie dar nu am gasit niciunde loc, azi mergem sa discutam pentru 3 iunie. Off, tare mult imi doream sf lunii aprilie.

Inregistrat
    14.06.2016

Smile Re: Miresici de 2017

Buna fetele!
    Ma bucur ca in sfarsit gasesc ceva informatii mai actualizate si cateva miresici de 2017 (Andreea ma bucur sa te regasesc, noi am mai vbit inainte).
    Din pacate site-ul este imens, si informatiile destul de vechi

Noi avem nunta pe 23 septembrie 2017.
    Pana acum am reusit sa rezolvam restaurantul (desi am avut multe batai de cap si a trebuit sa il schimbam pe cel ales initial).
    Si cu muzica am semnat contractul imediat dupa ce am finalizat cu data nuntii.
    Pentru un pachet foto-video ma tot uit de vreo 2 luni de acuma si inca nu m-am hotarat, sper sa gasim ceva destul de repede totusi pentru ca timpul trece!!!

Din pacate suntem putini stresati pentru ca nu avem inca nasi, dar speram sa rezolvam cat mai repede si sa asteptam ziua cea mare!

Spor la planuit nuntile, miresici, si lasati aici idei

Inregistrat
    11.08.2011

Noi asteptam oferta pentru meniuri la restaurantul unde dorim sa facem nunta. Luni primesc o oferta de la restaurant si de la decoratiuni florale. Data va fi 29 aprilie, imi doresc musai lacramioare in buchetm coronita din floarea miresei pt domnisoare, nu vreau sa fie imbracate in rochii de o anumita culoare. Fiecare liber sa se imbrace cum doreste, nu vreau sa se streseze si sa cheltuiasca nimeni nimic.

Pagina 1 din 11 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us