Pagina 659 din 659 PrimulPrimul ... 159559609649657658659
Rezultate de la 5.265 la 5.266 din 5266

Subiect: Sa acceptam sa invatam

Inregistrat
    04.03.2015

Implicit Re: Sa acceptam sa invatam

Structura „Aveți detalii în atașament” se regăsește în aproape toate mail-urile. Există o problemă totuși: atașament înseamnă „afecțiune (puternică și durabilă) față de cineva sau ceva. – Din fr. attachement.” Așa că dacă nu vreți să includeți sentimentele în afaceri poate schimbați structura în „Aveți detalii în fișierul atașat” atunci când vă veți depune CV-urile.”

]

Am folosit si eu aceasta expresie , fara sa ma gandesc daca e corect sau nu. ...

Inregistrat
    04.03.2015

Implicit Re: Sa acceptam sa invatam

Citat Postat de crisbvis Vezi mesajul
    Vin si eu aici sa imi parasc sotul si cumnata .Mi se pare interesant ca amandoi fac aceleasi greseli, semn ca educatia din familie e de vina (si soacra vorbeste la fel). Nu ma refer aici la termenii regionali pe care ii folosesc, pentru care am nevoie de traducere
    - cantarola in loc de caserola (nu inteleg de ce complica asa mult cuvantul)
    - pastari in loc de pastai
    -soseata in loc de soseta

Deci unii accepta sa invete, altii nu.
    Ha, ha,
    "Șoseata" foloseste si sotul meu, cand sunt parintii mei de fata, in gluma. Stie ca nu le place deloc exprimarea

Pagina 659 din 659 PrimulPrimul ... 159559609649657658659

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us