Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 49

Subiect: Recomandari agentii de voiaj

Implicit Calatorii

Buna,
    Citesc de mai de mult timp pe forum si am vazut ca sunt aici persoane foarte informate....imi pare rau ca nu v-am gasit pe cand imi planificam nunta ....
    Totusi as vrea sa deschid si eu un subiect despre calatorii...cu ce firme ati fost prin lunile de miere si ce firme de turism mi-ati recomanda pentru voiaje cat mai reusite si mai romantice.
    Eu am fost in luna de miere in Creta si anul acesta in Turcia cu Omnia Turism si am fost multumita dar poate mi-ati recomanda si alte firme.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Calatorii

Pt miresicile din strainatate: Thomson (TUI) a fost ok, dar sunt cam pungasi cand e vb de serviciile adiacente. In sens ca ghizii fura cat pot. Exemplu: excursie in venetia, am dat pe o gondola cat nu facea si am fost 6 intr o gondola!!!! apoi am fost cu water taxi care si ala costa cat nu face si eram 10 !!! apoi mesele pe care le ofera in excursii sunt infernale (o pizza tare ca un bocanc si cu niste chestii negre pe ea, care semanau cu gandacii, dar erau doar ciuperci arse!!!)-aaa, si excursia la piata din lido plus mersul la o podgorie care tine vinul 8 zile in niste cazane metalice LOL. In rest, hotel cu demipensiune super.

In Romania pot recomanda Kara Travel- cu care am facut un circuit prin europa in 2003 (cand mi am cunoscut viitorul sot la paris ) si Giulia Tour cu care am fost in elvetia in 2004 circuit avion plus autocar si mondial voyages- de acolo imi iau eu mereu bilete de avion. Bine, imi luam cand stateam in tara.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Calatorii

eu am fost in grecia cu sun holiday...dar aceleasi excursii sunt realizate si de alte agentii...in croatia am fost cu millenium tour...suuuper incantata as minti sa spun ca am fsot de vre-una din agentii....motiv pt care, pentru a nu mai da vina pe un ghid sau pe altul am hotarat sa plec pe cont propriu....si asa am vazut cam toata europa...adica nu am fsot in nordul europei ...
    ce fac inainte sa plec???? imi cumpar ghiduri de la fodor - au si site pe net....sunt f.f.f bine facute si utile...pt mine devin un fel de biblie in calatoriile in strainate...in romana stiu ca au aparut doar italia 2005 si grecia 2005, dar si o serie de orase europeene....
    eu una prefer calatoriile pe cont propriu- chiar daca sunt mai scumpe- celor organizate....asa ma simt eu mai libera
    vladutz cel inaltutz!!!

krisstina2004 Guest

Implicit Recomandari agentii de voiaj

Dorim ca luna aceasta sa rezervam hotelul pentru luna de miere. Ne-am hotarat sa mergem in Bulgaria si as dori de la voi cateva recomandari (eventual pe privat) de agentii de voiaj serioase. Noi vrem sa optam pentru o luna de miere all-inclusive. Plecam la o luna dupa nunta, la sfarsitul lui august. Stiti cumva daca putem plati doar un avans acum in martie sua trebuie sa achitam integral? Multumesc

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit Re: Recomandari agentii de voiaj

Daca va duceti in Bulgaria sa va duceti la Nisipurile de Aur, daca va luati all inclusive veti fi legati de hotel, dar este foarte bine, ai incluse in pret si sucurile de pa plaja. Agentia o poti alege f. usor, in functie de pret, de cate stele are hotelul, daca se sigura transport sau nu...eu zic sa va alegeti locatia intai, sunt o gramada de informatii pe net despre hoteluri, etc. Si da, puteti plati un avans acum si restul la vara...Spor la pregatiri!

Inregistrat
    15.09.2006

Desi nu stiu daca are oferte in Bulgaria, fiind tour operator pe Grecia, va recomand sa va feriti de Romantic Travel. Sunt extrem de neseriosi!

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de calina Vezi mesajul
    Desi nu stiu daca are oferte in Bulgaria, fiind tour operator pe Grecia, va recomand sa va feriti de Romantic Travel. Sunt extrem de neseriosi!
    Ma analizat...si intr-adeva am gasit pe unele forumuri numai lucruri aiurea...Am mai gasit si altele...Oricum sfatul meu...cel mai bine...inainte de o excursie/sau mai ales luna de miere sa va interesati pe forumuri...ajuta f mult

Citat Postat de CamyB Vezi mesajul
    Ti-am dat pe pm cu cine lucrez eu - de ani de zile - si sunt super profi si n-am avut niciodata probleme - indiferent ca a fost vorba de hotel, bilete de avion, inchirieri de masina etc.
    Buna CamvB!
    Trimite-mi si mie te rog un pm cu numele agentiei.
    Am vrea si noi sa rezolvam cu rezervarea pentru luna de miere zilele astea, dar suntem intr-o mare dilema: Barbados (fara mese) sau Turcia (ori Grecia, ori Cipru - all inclusive). Eu deja ma imaginez pe plaja in Barbados, dar din pacate iulie e sezonul ploios si n-as vrea sa dau o avere ca sa stau numai in casa.

O nunta de vis si o luna de miere de neuitat,
    Cata

Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us