Pagina 3 din 1878 PrimulPrimul 1234513531035031003 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 15023

Subiect: Alaptatul

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Alaptatul

Citat Postat de cinezee Vezi mesajul
    VALEN intrebare : am 36 de ani ..cat de recomadat este pe la cam 39 ,cam atunci vreau sa fac copilul deocamdata acum nu pot, nastere pe cale natural ai idee ?

o alta intrebare este : te referi la spitalul municipal ala de la eroilor din bucuresti cumva?
    imi pare rau ca nu poti face bebe pana la 39 de ani pt ca este o varsta f mare ca sa zic asa... o sarcina la varsta ta tb intens supravegheta.. si cred ca dr ti-ar recomanda cezariana.... da cel de la eroilor e municipal

Inregistrat
    07.02.2005

la noi merge mai bine cu alaptatul.. laptele e mai mult.. durerile sunt dar parca mai mici sau m-am obisnuit eu.. si daria mananca mai bine.. si ea are icter si este mai somnoroasa si adoarme si oboseste repede.. uneori nu se trezeste sa manance si tb sa o trezim noi .... de ex asta noapte s-a trezit singura la 2 ore si jumatate si a papat bine..
    insa noi pe noi ne doare burtica si plangem mult

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    te doare operatia?

ps: la multi ani- iti scriu la multi ani pe unde apuc

Inregistrat
    05.06.2006

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    la noi merge mai bine cu alaptatul.. laptele e mai mult.. durerile sunt dar parca mai mici sau m-am obisnuit eu.. si daria mananca mai bine.. si ea are icter si este mai somnoroasa si adoarme si oboseste repede.. uneori nu se trezeste sa manance si tb sa o trezim noi .... de ex asta noapte s-a trezit singura la 2 ore si jumatate si a papat bine..
    Daca ea doarme, nu o trezi pt. mancare... Stie ea cand sa se trezeasca!!! Asa am fost si eu... si mama plangea (pediatru fiind!!!) de frica sa nu patesc ceva ca nu mananc suficient. Bine, ea nu ma trezea mereu pt. ca stia ca TREZITUL din somn nu e deloc BENEFIC. Las-o pe fetita sa-si faca somnul, pentru ca sa stii ca si in somn CRESTE!!!

PS: Am o intrebare... Programul ei de TREZIRE (ca sa zic asa) coincide cu cel cand era activa in burtik???

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de andradap Vezi mesajul
    Daca ea doarme, nu o trezi pt. mancare... Stie ea cand sa se trezeasca!!! Asa am fost si eu... si mama plangea (pediatru fiind!!!) de frica sa nu patesc ceva ca nu mananc suficient. Bine, ea nu ma trezea mereu pt. ca stia ca TREZITUL din somn nu e deloc BENEFIC. Las-o pe fetita sa-si faca somnul, pentru ca sa stii ca si in somn CRESTE!!!

PS: Am o intrebare... Programul ei de TREZIRE (ca sa zic asa) coincide cu cel cand era activa in burtik???
    pai nu e ok daca nu se trezeste cel mult la 4 ore.. daria are icter si asta o face multtt mai somnoroasa si nu poate sa se trezeasca singura e ca un om turmentat saracuta
    asa ca daca nu se trezeste singura la cel mult 4 ore tb sa o trezesc sa ii dau sa manance ca ei ii e foame.. apoi cand scapa de icter mananca cand vrea ea.

ps: momentan nu are prgram de trezire dr pediatru zice ca dupa o luna isi face program ca acum se adapteaza vietii extrauterine. imi notez cand mananca si cat dar nu pot face o regula... are zile mai bune si mai proaste la fel ca si noptile... plus ca o doare burtica si asta da peste cap programul ei. uneori se intampla ca intre 2 reprize de supt sa nu doarma deloc si sa planga aproape incontinuu

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    te doare operatia?

ps: la multi ani- iti scriu la multi ani pe unde apuc
    aici ma referea la burtica ei.. da pe mine ma doare operatia dar nu f tare.adica a 2 a zi dupa operatie eram acasa si a 4 a zi eram la cora dupa nici cumparaturi (era un pretext ca sa ies afara din casa). secretul este sa te misti imediat dupa operatie chiar daca doare ca atunci vindecatul e mult mai rapid.. aaa si eu n-am avut fire deloc... pielea mi-a fost "lipita" da nu stiu detalii despre procedura
    ps: ziua mea e pe 16 aprilie.. am setat-o gresit si nu o mai pot modifica... dar strang la multi ani in avans

Inregistrat
    10.11.2006

Valen, daca Daria are icter nu ar trebui sa fie sub supravegherea medicului, in clinica? intreb si eu cum se procedeaza in Romania, pentru ca aici nu te lasa sa pleci cu bebele cu icter din maternitate...ca aprox. 70% din bebei a facut si Sophie icter, dar aici tratamentul este cel de fototerapie. Sophie a fost introdusa intr-un incubator si a facut baite de lumina si caldura timp de 24 de ore neincetat (ca la solar, de la 2 zile )...doar cand manca o scoteam afara...si intr-o zi a scapat de icter....

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de Ancuta_Weiser Vezi mesajul
    Valen, daca Daria are icter nu ar trebui sa fie sub supravegherea medicului, in clinica? intreb si eu cum se procedeaza in Romania, pentru ca aici nu te lasa sa pleci cu bebele cu icter din maternitate...ca aprox. 70% din bebei a facut si Sophie icter, dar aici tratamentul este cel de fototerapie. Sophie a fost introdusa intr-un incubator si a facut baite de lumina si caldura timp de 24 de ore neincetat (ca la solar, de la 2 zile )...doar cand manca o scoteam afara...si intr-o zi a scapat de icter....
    aici nu se practica asa... mai toti bebeii au icter si fototerapie fac doar cei cu forme mai grave... la noi e o forma usoara asa ca am plecat acasa asa

Pagina 3 din 1878 PrimulPrimul 1234513531035031003 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us