Pagina 1 din 33 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 264

Subiect: rochii de cununie civila/ logodna pitesti

Inregistrat
    29.01.2007

Implicit rochii de cununie civila/ logodna pitesti

Pentru logodna as vrea sa-mi modific o rochitza mai veche...e rosie,are corset iar fusta este lunga pana in pamant si este simpla nu are nimic aplicat pe ea...este din material ca un fel de satin...Si ma gandeam sa o modific...asa mai ''salvez'' niste bani pt ca am vazut in oras rochite frumoase dar de la 2 milioane jumatate pana la 4 milioane...si mai bine o modific.Acum sa va spun cum vreau sa o fac:fusta as vrea sa o scurtez sa o fac ori deasupra genunchilor,ori peste genunchi,si pe dedesubt sa-i pun mult tull ca sa o fac mai umflata.La corset nu prea am ce sa modific,eventual o sa-i pun o floare sau o fundita dar nush unde si cum.
    Si acum intervine o problema:cine imi face modificarile acestea?Am nevoie de o croitoreasa...ma gandeam sa merg pe la casele de moda (ca acolo sigur au croitorese,dar ma gandesc ca o sa-mi ia cam mult...).
    Poate imi dati voi idei sau poate cunoasteti o croitoreasa......Daca nu gasesc o sa o dau ''pe mana'' bunicii mele pt ca are masina de cusut si ne descurcam noi cumva.

Inregistrat
    03.10.2006

Implicit Re: Rochitza de logodna

pai pue si ru o poza cu rochitza, s-o vedem si noi si sa ne dam cu parerea

Inregistrat
    02.03.2007

Post Re: Rochitza de logodna

Citat Postat de cristinutza2007 Vezi mesajul
    Pentru logodna as vrea sa-mi modific o rochitza mai veche...e rosie,are corset iar fusta este lunga pana in pamant si este simpla nu are nimic aplicat pe ea...este din material ca un fel de satin...Si ma gandeam sa o modific...asa mai ''salvez'' niste bani pt ca am vazut in oras rochite frumoase dar de la 2 milioane jumatate pana la 4 milioane...si mai bine o modific.Acum sa va spun cum vreau sa o fac:fusta as vrea sa o scurtez sa o fac ori deasupra genunchilor,ori peste genunchi,si pe dedesubt sa-i pun mult tull ca sa o fac mai umflata.La corset nu prea am ce sa modific,eventual o sa-i pun o floare sau o fundita dar nush unde si cum.
    Si acum intervine o problema:cine imi face modificarile acestea?Am nevoie de o croitoreasa...ma gandeam sa merg pe la casele de moda (ca acolo sigur au croitorese,dar ma gandesc ca o sa-mi ia cam mult...).
    Poate imi dati voi idei sau poate cunoasteti o croitoreasa......Daca nu gasesc o sa o dau ''pe mana'' bunicii mele pt ca are masina de cusut si ne descurcam noi cumva.
    Sigur ca o poti modifica asa si cred ca va fi chiar frumoasa...
    Pentru croitoreasa, incearca langa Amina Estetic in spate la Bratara de Aur , pe undeva la parter este o croitorie pentru rochii de mireasa si sunt dragute doamnele de acolo ca i-am facut eu rochita fetitei mele..... Bafta multa.. pupici.

Inregistrat
    29.01.2007

Nu pot sa pun poza pt ca imi apare: ''Dimensiune fisier mai mare decat dimensiunea maxima admisa pentru acest tip de fisiere (134,7 KB > 97,7 KB). ''

Inregistrat
    03.10.2006

poti sa modifici manual dimensiunile in computerul tau, dai save si un nume nou ( ca sa nu strici poza originala)

bafta

Inregistrat
    29.01.2007

Uitati pozele cu rochita (are cerc pe sub ea-fara cerc e naspa ca vine dreapta)
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    29.01.2007

Mi-e cam mila sa o ''dau la taiat''....dar logodnicul meu zice ca e prea ''serioasa''....si mai bine o modific si o ''intineresc....Gasisem la rusi un tull foarte frumos...cu sclipici....Ma mai gandesc ce fac....dar cred ca o sa o scurtez

Inregistrat
    15.11.2006

Citat Postat de cristinutza2007 Vezi mesajul
    Uitati pozele cu rochita (are cerc pe sub ea-fara cerc e naspa ca vine dreapta)
    mie-mi place asa cum e dar fara cerc...Cu o pereche de sandalutze rosii cred ca vine superb ...
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Pagina 1 din 33 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us