Pagina 2 din 10 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 77

Subiect: Cofetaria TIP TOP

Inregistrat
    12.05.2007

Implicit Re: Tort de nunta de la cofetaria TIP TOP

Buna ziua fetelor, bine v-am gasit.
    Nunta o voi avea saptamana viitoare, si noi ne-am decis sa dam comanda de tort de la Tip Top . Pe noi ne avantajeaza faptul ca ni-l vor duce ei la restaurant, noi in acea zii fiind si asa destul de aglomerati si cu starea civila si cu nunta. In rest, sa auzim de bine.

Inregistrat
    28.02.2007

Eu am tortul inlus in meniu si am inteles ca cei de la TIP-TOP vor fi responsabili de el. Mi s-a spus ca in functie de nr invitatilor se va stabili si marimea tortului si ca au 2 feluri de tort: diplomat si unul cu ciocolata parca. Mi s-a spus ca voi putea stabili eu aspectul tortului. Acum problema mea este ca nu stiu cit de buni sint ei in decorari de tort, cit am voie sa ma intind si cel mai important: se merita sau sa iau totusi tortul din alta parte???

Inregistrat
    10.07.2007

stie cineva sa-mi spuna cam la 100 de pers cate kg de tort trebuie sa comand.

Inregistrat
    26.02.2007

Talking Re: Tort de nunta de la cofetaria TIP TOP

Buna! Eu am vorbit cu cineva de la o cofetarie si mi-a spus ca ar trebui pentru 100 de persoane aproximatix 15 kg de tort. Si eu am probleme in cautasrea tortului. Am scapat de stresul rochiei si am dat de cel al tortului

Inregistrat
    28.02.2007

Citat Postat de luksweet Vezi mesajul
    stie cineva sa-mi spuna cam la 100 de pers cate kg de tort trebuie sa comand.
    Mie mi s-a spus ca 15 kg la 150 persone

Inregistrat
    26.02.2007

Smile Re: Tort de nunta de la cofetaria TIP TOP

Pai da. Asa ma gandeam si eu ca sunt prea multe kg (15) doar pt 100 de persoane mai ales ca pleaca multi pana la tort. Tb sa mai scoti din lista de invitati aproximativ 30 de persoane si atunci se vede cam cati invitati raman pana la tort

Inregistrat
    03.07.2006

Citat Postat de Bubulina00 Vezi mesajul
    Pai da. Asa ma gandeam si eu ca sunt prea multe kg (15) doar pt 100 de persoane mai ales ca pleaca multi pana la tort. Tb sa mai scoti din lista de invitati aproximativ 30 de persoane si atunci se vede cam cati invitati raman pana la tort
    Nu e deloc mult pt ca majoritatea calculeaza 150 gr /pers si trebuie sa te gandesti ca mai vrei si tu 1-2kg acasa....niciodata nu am suportat la nunti cand mi s-a dat o buc mica de tort de te uitai prin ea....la nunta mea nu se va intampla asta

Inregistrat
    11.06.2007

Fetelor din cate stiu eu sa calculeaza cam 100-120 gr de persoana si credeti-ma ajunge......torturile de la tip top sunt ok

Pagina 2 din 10 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us