Pagina 3 din 610 PrimulPrimul 123451353103503 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 4879

Subiect: Asha Nu.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Asha Nu.

Citat Postat de angelic_dolphine Vezi mesajul
    Ar fi o treaba................... memorabila...........
    de coma

Inregistrat
    07.02.2005

Post Re: Asha Nu.

Pai si eu am avut afara pe terasa bar deschis cu de toate...si am stat vreo ora-o ora jumate afara pe acea terasa unde am intampinat lumea.Dupa aia am intrat in restaurant.Si cand veneau oamenii le spuneam "va serveste barmanul cu ceva la bar...poftiti"...Ulterior,dupa ce s-a asezat lumea ,erau chelneri care intrebau la fiecare masa.Deci musafirii aveau posibilitatea sa ceara la chelner sau sa se duca pe terasa sa isi ia direct de la bar.Faza caraghioasa : au fost oameni (cativa) care nu au inteles...credeau ca se plateste la bar loooooooooooooooool.Nu mi-a venit sa cred...doar ii vedeau pe restul ca merg acolo si isi iau ceva de baut.Ma rog,e vorba de persoane mai in varsta care erau obisnuite cu bautura pe masa.Nu am procedat asa din zgarcenie (din contra,am luat bautura in cantitati industriale ca sa nu raman fara),mi s-a parut pur si simplu mai elegant.Si cam asa se face acum.Dar poate miresica de care povesteste Alice a avut alte motive.
    POZE NUNTA NOASTRA:
    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/

CARINA,IUBITA MEA!

Inregistrat
    28.07.2006

Citat Postat de vivi Vezi mesajul
    Incep eu, am fost la o nunta unde toaleta era foarte murdara spre sfarsitul nuntii. E de intrebat daca va fi cineva care se ocupa de curatenie pe parcursul petrecerii.
    aoleu...de asta mi-e si mie frica!

Inregistrat
    28.07.2006

n-am participat la prea multe nunti, dar le iau pe rand...

ceea ce nu-mi place e atunci cand unii invitati se imbata rau de tot si incep sa se porcaiasca... nu e o imagine prea frumoasa ... aici nu e vina mirilor...

apoi, bautura pe masa...mi se pare jenant ca invitatul sa se serveasca singur.... nu mi-a placut nici asta ...

alta chestie ... daca nu vrei sa dansezi, nu dansezi si gata, dar nu-mi place cand vine cineva si incepe sa te traga de mana pana la disperare sa te duci sa dansezi...asta detest, ma enerveaza si imi piere cheful...

apoi o chestie de dezgust total...sa ai meniu cu preturi pe masa, sa nu ti se comunice cat e meniul, ci sa primesti "o nota de plata" mai stilizata, in fctie de ceea ce ai comandat... si asta va fi contibutia la nunta respectiva ... mi-a fost sila cand am auzit!

pe invitatie trecut costul meniului... e obraznicie, mie asa mi se pare...

hmmm, cam atat!

Inregistrat
    28.07.2006

aaa...mi-am adus aminte de toaleta...am fost la o nunta care s-a tinut la un restaurant cu terasa si toaletele erau langa bucatarie, fix in fata invitatilor (mesele erau pe terasa).... iaics

Inregistrat
    22.10.2006

Citat Postat de CamyB Vezi mesajul
    Pai daca ai open bar asa se procedeaza : pui pe masa meniu si lumea cere ce vrea. Ca nu poti sa pui - si nici n-ar avea rost - pe o masa de 8 persoane o sticla de martini, una de campari, una de vodca, una de gin, una de whisky, suc de portocale natural pentru camapri, red bull pentru whisky, si vin alb si vin rosu si ce mai ai tu de baut... S-ar umple masa de sticle
    Eu cred ca mireasa nu a fost econoama din fire - dar nu cred ca putea proceda altfel. Daca oferi multe bauturi , n-ai cum sa le pui pe toate pe masa. ...
    Dar se poate vorbi cu chelnerii sa-i intrebe pa musafiri daca nu doresc ceva. Ca in mod normal se vede daca la o masa nu bea nimeni nimic.

Inregistrat
    22.10.2006

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    n-am participat la prea multe nunti, dar le iau pe rand...

ceea ce nu-mi place e atunci cand unii invitati se imbata rau de tot si incep sa se porcaiasca... nu e o imagine prea frumoasa ... aici nu e vina mirilor...

apoi, bautura pe masa...mi se pare jenant ca invitatul sa se serveasca singur.... nu mi-a placut nici asta ...

alta chestie ... daca nu vrei sa dansezi, nu dansezi si gata, dar nu-mi place cand vine cineva si incepe sa te traga de mana pana la disperare sa te duci sa dansezi...asta detest, ma enerveaza si imi piere cheful...

apoi o chestie de dezgust total...sa ai meniu cu preturi pe masa, sa nu ti se comunice cat e meniul, ci sa primesti "o nota de plata" mai stilizata, in fctie de ceea ce ai comandat... si asta va fi contibutia la nunta respectiva ... mi-a fost sila cand am auzit!

pe invitatie trecut costul meniului... e obraznicie, mie asa mi se pare...

hmmm, cam atat!
    Lipsa de bun simtz. Asha pot sa dau la lecturat caietul meu cu cheltuieli, si invitatii sa semneze de luare la cunoshtintza.

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de CamyB Vezi mesajul
    Pai daca ai open bar asa se procedeaza : pui pe masa meniu si lumea cere ce vrea. Ca nu poti sa pui - si nici n-ar avea rost - pe o masa de 8 persoane o sticla de martini, una de campari, una de vodca, una de gin, una de whisky, suc de portocale natural pentru camapri, red bull pentru whisky, si vin alb si vin rosu si ce mai ai tu de baut... S-ar umple masa de sticle
    Eu cred ca mireasa nu a fost econoama din fire - dar nu cred ca putea proceda altfel. Daca oferi multe bauturi , n-ai cum sa le pui pe toate pe masa. ...
    Noi totusi am ales sa lasam vinul pe masa; in general oamenii beau mai mult vin si sa il aiba la indemana. Restul bauturilor le serveau chelnerii, logic. Si am avut destul de multe.

Pagina 3 din 610 PrimulPrimul 123451353103503 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us