Pagina 1 din 64 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 507

Subiect: Cate grame au verighetele voastre?

Inregistrat
    27.02.2007

Implicit Cate grame au verighetele voastre?

Verighetele noastre au 8 grame impreuna si mi-au spus niste prieteni ca au putin. Asa era modelul...si nu mi s-au parut inguste in catalog...A mea are 3,5gr si a lui are 4,5gr...Trebuia sa le facem mai "grele"?

Inregistrat
    25.07.2006

Implicit Re: Cate grame au verighetele voastre?

Ale noastre au 20 de grame si ne-au spus toti ca sunt f grele... Nu conteaza cate grame au, ci sa va placa. Ale noastre au fost asa ca asa era modelul, de asa natura.

Inregistrat
    25.06.2006

Citat Postat de yla Vezi mesajul
    Verighetele noastre au 8 grame impreuna si mi-au spus niste prieteni ca au putin. Asa era modelul...si nu mi s-au parut inguste in catalog...A mea are 3,5gr si a lui are 4,5gr...Trebuia sa le facem mai "grele"?
    e bine sa fie mai grosute.....pt ca sunt purtate zilnic......si se "tocesc", "se subtiaza" cu timpul.......am acasa un inel din cls 6, si sarcutu e foita de ceapa acu...........ale noastre au 11 grame amandoua......

modelul ales de noi avea 7 grame,dar am cerut noi pe comanda mai groase......

ps>> asta e........macar sa fie bine,ca va faceti altele peste ani.........

Inregistrat
    25.06.2006

acum depinde si d egrosimea degetelor voastre...pt ca eu am degetele subtiri .......si el la fel...........degeaba sunt de 12,sa zicem dc degetele sunt groase.......ca intra mult material.......

Inregistrat
    14.09.2006

Ale noaste au peste 20 de grame modelul chocolate care se spune ca este modelul anului 2007. Din aur de 18k luate din Egisp la 10 Euro/ gram.

Inregistrat
    07.02.2005

Ale noastre au 15 g amandoua... e un model mai lat, antistres, combinatie de aur alb cu aur galben. Nici nu avea cum sa intre putin aur.

Ce a scris Mitutza e adevarat, trebuie sa fie putin mai grosute ca sa reziste in timp. Eu port numai aur, nu le scot decat foarte rar si pana acum nu au patit nimic, dar sunt modele foarte rezistente. Am avut si mai subtirele (nu verighete ci bratara si lantisor) si le-am rupt, desi nu erau gen "fir de ata".
    Ultima editare de dj : 26.03.2007 16:06:20

Inregistrat
    25.06.2006

pt noi 20 grame ar fi ff mult.....avem marimi micutze la degete....

Inregistrat
    27.02.2007

Va multumesc pt raspunsuri!
    O sa sun la ei si o sa-i intreb daca pot sa le faca mai groase putin...Oricum tipa era cam nesuferita...verigheta lui era mai lata putin ca a mea si ea a zis ca i se pare aiurea sa le faca asa desperechiate...Sunt identice...numai ca eu am degetul inelar jumatate din al lui...cum naiba sa le facem de aceeasi latime?E ingusta rau la minte tipa...asa ca nu stiu daca o sa ne-ntelegem

Pagina 1 din 64 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us